Akce Libuš 12. 02. 2014

Spoločné akcie, počúvacie dni atď

Akce Libuš 12. 02. 2014

Poslaťod Pazar » Štv 13. Feb 2014 10:15:40

Možná toto téma není úplně důstojné pro zařazení mezi velké společenské akce sonderů, ale při této akci bylo řešeno několik zajímavých záležitostí. Časem se na libušské sondážce objevují sondéři při vracení ozonovek, na větších akcích, jako jsou DOD, nebo Stratocaching, nebo i při privátních exkurzích. Někdy, shodou okolností, přivedou sondera na Libuš i pracovní záležitosti. K tomu došlo i nyní, kdy sonder rongic prováděl servis webové kamery na naší věži, směrované na VSV, která chybně ostřila.

Rongic spolupracuje s mými libušskými kolegy z družicového a radarového oddělení, ale my dva jsme se osobně tentokrát potkali poprvé. Využili jsme toho, že se pouštěla ozonovka a já jsem opravdu rád přivítal i hlavní účel jeho návštěvy = výměna foťáku ve webové kameře. Její záběry často využívám, ale rozostřené snímky byly bohužel často naprosto nepoužitelné. Při této příjemné a přínosné návštěvě vzniklo i mnoho dokumentárních fotek, i jeho a mé standardní dokumentární "ozonové" video. Výsledek ozonového měření sice nebyl dostatečný, asi kvůli vadě nálevné motorové baterie pro pumpu ozonového čidla, které zamrzlo a přestalo měřit ještě před dosažením maximální výšky. Ani tím nevzniklo pro sondery zajímavé "sousto", dopad byl opět na polském neobydleném pohraničním území.

Rondic své zajímavé zkompilované dokumentární video o ozonovce vystaví na YT, já proto zde uvedu jen řadu momentek, které snad zdokumentují celou tuto dvojitou akci?

.
Prílohy
01.JPG
Bez balonu by to nešlo....
02.JPG
Ještě to natočit
03.JPG
Jde se na start....
04.JPG
Slunce a mírný vítr snadnému vyručkování balonu jen pomáhají...
05.JPG
Kamery připraveny?
06.JPG
Dvojitý záznam...
07.JPG
Zase jednou se odvíječ zasekl :-(
08.JPG
S "dlouhým" objektivem se natáčení prodlouží, v pozadí věž s webovou kamerou, která bude vyměněna
09.JPG
Ve dvou to jde lépe...
10.JPG
Já jim jen sekunduji...

Pokračování následuje ....
Naposledy upravil Pazar dňa Štv 13. Feb 2014 10:33:47, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
Pazar

Pokračování Akce Libuš 12. 02. 2014

Poslaťod Pazar » Štv 13. Feb 2014 10:28:40

pokračování.....
Prílohy
11.JPG
Kontrola funkčnosti nové kamery (jako podstavec posloužil kufřík se systémem Zaky2)
12.jpg
Záběr web kamery před výměnou (bohužel právě nezaostřený)
13.JPG
Aktuální porovnání = před a potom
14.jpg
Díky manipulaci s kamerou vzniklo i pár nestandardních záběrů
15.jpg
Detailní záběr východním směrem
16.JPG
Všechno hotovo a v pořádku
17.JPG
Ještě by to chtělo jednu web kameru západním směrem, odkud často přichází "pražské" počasí
18.JPG
Mezitím balon s ozonovkou odletěl někam k Hořicím
19.JPG
Už je to jasné, že se dnes ozon nepovedl a zítra se bude nahrazovat v náhradním pokusu
20.jpg
...a tady někde ozonovka skončila?
Obrázok užívateľa
Pazar

Re: Akce Libuš 12. 02. 2014

Poslaťod Mirek » Štv 13. Feb 2014 11:09:30

Velmi dobrý odhad. Já jsem ji sledoval asi z 3x menší vzdálenosti a potvrzuji, je přesně tam. Je to asi 500 m od hranice. Tak kdo se tam vypraví?
Obrázok užívateľa
Mirek

Re: Akce Libuš 12. 02. 2014

Poslaťod rongic » Štv 13. Feb 2014 21:26:10

A zde Pazarem slibované video ze středečního startu ozonovky :-)
http://www.youtube.com/watch?v=HWUAA6Olai0&hd=1
Obrázok užívateľa
rongic

Späť na Akcie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť