ďalší chod stránky www.radiosonda.sk

Akú variantu ďalšej prevádzky WEBu preferujete?

Ponechat hosting tak ako je teraz.
0
Nehlasovalo
Zriadiť sponzoring.
1
9%
Vyzbierať sa na chod stránky, fóra a trackeru.
10
91%
Iné: uvedte vo fóre.
0
Nehlasovalo

Celkom hlasov : 11

ďalší chod stránky www.radiosonda.sk

Poslaťod Miro » Uto 13. Mar 2012 13:58:47

Každý si asi všimol že fórum sa postupne presunulo na platený hosting. Išlo hlavne o zvýšenie dostupnosti fóra čo sa myslím aj podarilo. Postupne chceme presunúť aj tracker na adresu track.radiosonda.sk alebo niečo podobné. Momentálne riešim ešte nejaké záležitosti okolo hostingu a parametrov hostingu ktoré potrebujeme pre chod stránok. Mám však niekoľko možností ako poriešiť financovanie stránok a pre to som založil túto tému aby sa všeobecne dohodlo na podmienkach v každého prospech.

Momentálne máme k dispozícii 5ks emailov, 1GB priestoru a 2DB (fórum a tracker). Mám 3 možnosti ako riešiť hosting a prosím o predbežné vyjadrenie akou cestou sa uberať.

1, stav necháme tak ako je teraz - je daný základný hosting a cena za rok je pomerne schopná. Môže však nastať stav že vyčerpáme diskový priestor a budeme musieť niečo preriediť.

2, dokážem vybaviť sponzoring na komplet hosting. V tomto prípade by som skúsil rozšíriť disk na 5 alebo 10GB a môžeme na FTP ukladať napríklad aj RAW data sond a podobne. V tomto prípade by som každému zriadil aj emailovú schránku v tvare niečo@radiosonka.sk. Jediná protihodnota ktorú musíme v tomto prípade urobiť je umiestniť na hlavnú stránku WEBu logo sponzora.

3, dohodnúť sa na diskovom priestore a hlavne na tom ako ho budeme využívať. Následne zmeníme hosting a urobíme zbierku. Každý kto by prispel dostane ako protihodnotu email a prístup do FTP časti napríklad pre RAW data a podobne. Uvažoval som nad variantou:
10GB, 30emailov, 3DB (fórum, tracker, rezerva). Cena je 93,6€ ročne bez DPH.

V pohode dajte vedieť svoj názor.
Naposledy upravil Miro dňa Štv 26. Apr 2012 9:47:01, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
Miro

Re: ďalší chod stránky www.radiosonda.sk

Poslaťod Miro » Štv 26. Apr 2012 9:46:30

Takže už tu bude máj a po ňom jún. To je ten správny čas rozhodnúť sa čo ďalej. Takže kto ešte nehlasoval má možnosť.

Urobíme to asi tak že sa urobý zbierka a uvidíme čo z toho bude. Ak vyjde ten unlimited tak za zaplatí a ak nie, tak dáme čo vyjde na rok. Dá sa to platiť po 3 mesiacoch tak ked by sa náhodou vyzdbieralo viac zaplatím to na dlhšiu dobu.
Obrázok užívateľa
Miro

Re: ďalší chod stránky www.radiosonda.sk

Poslaťod Miro » Pia 27. Apr 2012 15:08:49

Skúsil som pozrieť nejaké ceny za hosting:

Momentálna konfigurácia je:

1GB 5@ 2DB kde je cena 2,772€/mes t.j. 33,30€ ročne.

Možné konfigurácie:

2GB 10@ 3DB cena 3,864€/mes t.j. 46,40€ ročne
5GB 10@ 3DB cena 5,64€/mes t.j. 67,70€ ročne
10GB 10@ 3DB cena 6,84€/mes t.j. 103,70€ ročne

pri 10GB by som už radšej volil ten UNLIMITED kde je mesačne 6,60€ pri ročnej platbe 79,20€. Podmienka je že sa to musí platiť ročne.

Všetko je s DPH.

Minimálna konfogurácia ktorú potrebujeme je 2GB a 2DB (teraz je na FTP 628MB a jedna DB pre fórum a druhá DB pre presun trackera).

Takže otváram diskusiu:
Obrázok užívateľa
Miro

Späť na Ostatné

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť