Nový "sonder"

Priestor pre príspevky nových užívateľov fóra.
Pravidlá fóra
Príspevky komerčného charakteru a príspevky nesúvisiace zo zameraním fóra budú odstránené spolu s vašim užívateľským účtom.
Toto fórum nieje indexované Googlom a inými vyhľadávacími nástrojmi.

If there will be any commerical posting then it will be deleted. Your user account will be deleted too.
This forum is not indexed by Google and other search engines.
Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
Dalibor
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 11. Júna 2013, 20:12
Bydlisko: Zlaté Moravce

Nový "sonder"

Príspevok od užívateľa Dalibor » 13. Júna 2013, 21:41

Zdravím všetkých sonderov, o tejto téme hľadania rádiosond som sa dozvedel na nete keď som natrafil na STS-project, zaujala ma táto téma a po nejakom čase sledovania spomenutého projektu som sa spojil s Radimom OM2AMR a po výmene niekoľkých mailov mi dal niekoľko rád medzi inými aj registráciu na tomto fóre. Vlastním ručný scanner ICOM IC-R5 pretože mojím malým hobby je letectvo a používam tento scanner na sledovanie let. prevádzky či už komerčnej alebo na leteckých dňoch. Na radu Radima som si objednal ako to on nazval klúčenku s čipmy na príjem balónov ktoré vypúšťajú s týmom ako aj na príjem rádiosond. Jedná sa o o tento prijímač http://www.wifly.sk/vypredaj/RTL2832U-R ... gle-cierny a chcem sa spýtať či je vhodný na príjem spomenutých signálov pretože moja R5 by sa musela nejako prispôsobiť na príjem. Nie som rádioamatér preto by som poprosil sonderov o rady ohľadne príjmu sond. Stiahol som si swr SondeMonitor a potrebujem nejaké rady ako rozbehať program pretože je v angličtine a angličtina je pre mňa španielska dedina :).
Vopred ďakujem za rady a podnety. Dalibor

Užívateľov profilový obrázok
OK1DNA
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 8. Februára 2013, 20:36
Bydlisko: Praha - Pankrác

Re: Nový "sonder"

Príspevok od užívateľa OK1DNA » 11. Júla 2013, 23:02

Ahoj,
ano, s rtl-sdr sondy přijímám. Na větší vzdálenosti je dobré použít Yagi anténu, třeba http://www.radiosonde.eu/RS08/RS08E16.html S tou není problém chytat sondy na stovky kilometrů (dokud jsou ve vzduchu).

V Linuxu stačilo program nainstalovat ve wine, zavést modul snd-aloop a nastavit vstup SondeMonitoru a výstup GQRX (věc, co používám na příjem) na nově vytvořenou zvukovou kartu.

Napísať odpoveď