Jirka OK2JV

Priestor pre príspevky nových užívateľov fóra.
Pravidlá fóra
Príspevky komerčného charakteru a príspevky nesúvisiace zo zameraním fóra budú odstránené spolu s vašim užívateľským účtom.
Toto fórum nieje indexované Googlom a inými vyhľadávacími nástrojmi.

If there will be any commerical posting then it will be deleted. Your user account will be deleted too.
This forum is not indexed by Google and other search engines.
Napísať odpoveď
OK2JV

Jirka OK2JV

Príspevok od užívateľa OK2JV » 23. Januára 2014, 12:05

Zdravím kolegové.
Vzhledem k tomu že se rovněž zabývám problematikou radiosond, tak jsem se rozhodl sem zaregistrovat. I když nejsem až tam moc aktivní "sonder", tak pokud radiosonda doletí poblíž mého bydliště a jsem doma, vyrazím na lov. Dvě radiosondy jsem nalezl, pak jsem se pokoušel hledat ještě jednu která byla na měření ozónu, ale nepodařilo se mě. Spadla poblíž Úsobrna na přelomu okresu BK a PV. Signál jsem sice měl, ale díky členitému terénu a přicházející tmě jsem už neměl šanci. To bylo ale asi před rokem. Dle p. Žárského jsme ji hledali dva, ale nevěděli jsme o sobě :-)
Včera, 22.1.2014 jsem sledoval ve 12 hod UTC rovněž ozónovou, signál jsem ztratil někdy ve 480 m a to poblíž obce Opatovec u Svitav. I když jsem to měl na místo určení cca. 60 km, zajel jsem tam. Kousek za Svitavami jsem měl na přijímači už signál. Nevím proč, ale zadal jsem si do telefonu nějak blbě GPS souřadnice posledníh kontaktu, chodil jsem po lese asi dvě hodiny a nic. Pak signál najednou umlkl. Dnes jsem se tam rozhodl vrátit. Chodil jsem po lese přes tři hodiny a bohužel se mi ji nalézt nepodařilo. Bez signálu se to samozřejmě hledá blbě. To jsem ještě spadl do jakési bažiny, takže i když je zima,měl jsem jaro v botech :-) Pokud bych včera neudělal tu chybu, radiosondu bych měl. I když jsem projel hromadu kilometrů, rozhodně se tímto nenechám odradit, nelituji toho, alespoň jsem si udělal výlet - a vůbec najít oónovou radiosondu, to by byla pane věc. A jak se říká - chybami se člověk učí. Nevím, jak to zde přesně funguje, pokud bych mohl, žádám o zpřístupnění fóra LOG. Kdybych měl zase nějaký ten úlovek, tak ať se s ním také můžu podělit. Takže přátelé - lovu radiosondy zdar !
Jirka Benešov, OK2JV.

Užívateľov profilový obrázok
Pazar
Lovič
Príspevky: 2021
Dátum registrácie: 16. Februára 2012, 07:42
Bydlisko: Praha

Re: Jirka OK2JV

Príspevok od užívateľa Pazar » 23. Januára 2014, 12:41

Ahoj Jirko. Právě snad kvůli neregistraci jsi včera nemohl vědět, že pro ozonovku se vypravila i jiná parta. Ta jí také úspěšně našla a proto náhle zmlkl signál a další Tvé hledání už nemělo smysl. Pokud by to bylo naopak a ty bys stihl najít ozonovku dříve, zase by byla zbytečná ta druhá výprava. Proto je vhodné své úmysly prezentovat i úmysly jiných sledovat na Chatu tohoto webu.

Doufám, že Tě admin brzy zařadí do seznamu registrovaných sonderů i s příslušnými právy.

P.S. Ještě se zeptám. Tvůj Benešov je onen, kde je poblíž meteo radar Skalky? :?:

Užívateľov profilový obrázok
OK5MIK
Príspevky: 42
Dátum registrácie: 1. Januára 2014, 13:33
Bydlisko: Uničov

Re: Jirka OK2JV

Príspevok od užívateľa OK5MIK » 23. Januára 2014, 13:10

Ahoj Jirko.
Pokud máš stříbrnou felicii tak jsi kolem nás včera projel. Byli jsme tam já Michal OK5MIK a Tonda OK2JNX, stříbrná fabie. Sonda byla od auta cca 270m. Po nálezu jsme sondu nechali asi 40 minut běžet kdyby přijel ještě někdo další ....

Užívateľov profilový obrázok
Mirek
Príspevky: 375
Dátum registrácie: 7. Januára 2013, 17:26
Bydlisko: Olomouc

Re: Jirka OK2JV

Príspevok od užívateľa Mirek » 23. Januára 2014, 17:16

Ahoj Jirko,
já jsem zase ten, co jsem taky neměl úspěch loni u toho Úsobrna. Škoda, že jsme se tam nepotkali. Byl to obtížný terén, úzké údolí plné odrazů, signál byl ze všech směrů, do toho pršelo a byla tma. Kdybychom se spojili, tak se to možná podařilo.

OK2JV

Re: Jirka OK2JV

Príspevok od užívateľa OK2JV » 23. Januára 2014, 20:04

Pazar napísal:Ahoj Jirko. Právě snad kvůli neregistraci jsi včera nemohl vědět, že pro ozonovku se vypravila i jiná parta. Ta jí také úspěšně našla a proto náhle zmlkl signál a další Tvé hledání už nemělo smysl. Pokud by to bylo naopak a ty bys stihl najít ozonovku dříve, zase by byla zbytečná ta druhá výprava. Proto je vhodné své úmysly prezentovat i úmysly jiných sledovat na Chatu tohoto webu.

Doufám, že Tě admin brzy zařadí do seznamu registrovaných sonderů i s příslušnými právy.

P.S. Ještě se zeptám. Tvůj Benešov je onen, kde je poblíž meteo radar Skalky? :?:
Děkuji za informace. Ano, radar mám skoro na dohled :-)

OK2JV

Re: Jirka OK2JV

Príspevok od užívateľa OK2JV » 23. Januára 2014, 20:24

OK5MIK napísal:Ahoj Jirko.
Pokud máš stříbrnou felicii tak jsi kolem nás včera projel. Byli jsme tam já Michal OK5MIK a Tonda OK2JNX, stříbrná fabie. Sonda byla od auta cca 270m. Po nálezu jsme sondu nechali asi 40 minut běžet kdyby přijel ještě někdo další ....
Ahoj,
sondu jsem sledoval z domu a když jsem ztratil signál, tak jsem vyrazil. Zřejmě díky vzdálenosti to bylo ale nepřesné, tak daleko jsem pro sondu nikdy nejel. Jak máš na mapě v "LOG" poslední pozici, tak mě to z domu ukazovalo vpravo od silnice do lesa ve směru od Svitav. V těchto místech jsem někde přejel příkopu a po poli jsem jel k lesu a tam jsem hledal. Signál jsem měl, takže jste tam ještě byli, ale já hledal vpravo a vy jste byli vlevo od silnice :-) Asi po čtvrt hodine signál zmlkl. Zdálo se mi to divné a myslel jsem si, že to našel nějaký myslivec, nebo někdo z dědiny která je poblíž a rozkuchali to. Jinak jsem tam byl černým Land Roverem. Každopádně gratuluji k nálezu a díky za foto - super.

OK2JV

Re: Jirka OK2JV

Príspevok od užívateľa OK2JV » 23. Januára 2014, 20:52

Mirek napísal:Ahoj Jirko,
já jsem zase ten, co jsem taky neměl úspěch loni u toho Úsobrna. Škoda, že jsme se tam nepotkali. Byl to obtížný terén, úzké údolí plné odrazů, signál byl ze všech směrů, do toho pršelo a byla tma. Kdybychom se spojili, tak se to možná podařilo.
Ahoj Mirku,
tak to je fajn že jsi mi to napsal, díky. Já jsem to tenkrát hledal ve směru od silnice směr Úsobrno-Horní Štěpánov, čili doprava. Chodil jsem tam po těch stráních, byl jsem mokrý jak hrom. A také už schvácený z těch kopců :-) Přesně jak píšeš, ten signál byl všude, samý odraz, neměl jsem ani tušení že sondu hledal ještě někdo se mnou, což je škoda. Neměl jsem o tomto webu ani ponětí, takže jsem pátral na vlastní pěst.

Napísať odpoveď