Historicke udaje o letech sond

Priestor pre príspevky nových užívateľov fóra.
Pravidlá fóra
Príspevky komerčného charakteru a príspevky nesúvisiace zo zameraním fóra budú odstránené spolu s vašim užívateľským účtom.
Toto fórum nieje indexované Googlom a inými vyhľadávacími nástrojmi.

If there will be any commerical posting then it will be deleted. Your user account will be deleted too.
This forum is not indexed by Google and other search engines.
Napísať odpoveď
Tulen81

Historicke udaje o letech sond

Príspevok od užívateľa Tulen81 » 13. Mája 2015, 17:11

Dobrý den. Jsou někde k mání historické údaje o letech aerologických balónů? Konkrétně se mi jedná o data z období 10. - 13.5.2015. Zajímalo by mě, odkud balon startoval (aspoň ze kterého státu, v podstatě mi stačí jen "10.5. - 403,8 MHz = ČR (Praha)"). Trošku jsem monitoroval a teď zpětně nevím, odkud to letělo, jen odhaduji. Seznam zjištěných aktivních kmitočtů můžu dodat, ale nechci tu teď zbytečně tapetovat. Za případnou odpověď děkuji. T.

Užívateľov profilový obrázok
geograf
Lovič
Príspevky: 180
Dátum registrácie: 4. Januára 2014, 12:13
Bydlisko: kósek od Tovačova
Kontaktovať užívateľa:

Re: Historicke udaje o letech sond

Príspevok od užívateľa geograf » 14. Mája 2015, 16:26

Pěkný přehled sondážních stanic i s nejčastěji používanými kmitočty je zpracovaný zde: http://radiosonde.eu/RS02/RS02C.html
Při měření v 00 nebo 12UTC se dá zachytit i přes 10 letících sond. Klidně můžete uvést zachycené kmitočty, jistě někdo zdejší poradí.

Tulen81

Re: Historicke udaje o letech sond

Príspevok od užívateľa Tulen81 » 15. Mája 2015, 09:42

Mockrát děkuju, to je moc dobrá stránka!

Užívateľov profilový obrázok
Miro
Lovič
Príspevky: 1105
Dátum registrácie: 28. Októbra 2011, 09:11
Bydlisko: Senica SK
Kontaktovať užívateľa:

Re: Historicke udaje o letech sond

Príspevok od užívateľa Miro » 19. Mája 2015, 10:37

Možno ti to pomôže. Tu je zoznam HW kódov a frekvencií niekde od roku 2011. Teraz je tam skoro 25000 záznamov no bohužial názov stanice tam nenájdeš. Ale dá sa podľa toho zistiť kedy daná sonda letela podľa HW a potom je len otázka času kto má RAW dáta danej sondy dajme tomu aj z roku 2011.

viewtopic.php?p=3299#p3299

Tulen81

Re: Historicke udaje o letech sond

Príspevok od užívateľa Tulen81 » 19. Mája 2015, 16:30

Moc děkuju a zdravím!

V posledním týdnu byl několikrát na příjmu prostějovských sond. GPS jsem bohužel nedekódoval, ale podle zaměřování:

1) sonda, vypuštěná z PV 17.5. v 00 UTC podle mě spadla někam mezi Pozděchov a Lužnou na Vizovicku, odhaduju to někde poblíž "Trubiska", ale bez GPS je přesné místo jen dohad. Každopádně je určitě nedotčená a asi nebude na zemi, ale někde ve větvích (slyšel jsem ji až do sedmi do rána, pak jsem šel spát a po probuzení už zase spala ona ;-) ).

2) sonda, vypuštěná z PV 18.5. v 00 UTC podle mě spadla do kopců nad Halenkov, odhaduju to do oblasti jihovýchodně od Huslenky,Uherská,konečná - jak se tam vine ta turistická značka tím lesem. Tu jsem po dopadu už ale neslyšel.

Bohužel, ani pro jednu jsem se nedostal, potřebovali mě jinde. Škoda, no, už to s tím časem není jak dřív... :-( A že jsem to sem mohl napsat, to mě napadlo až dnes. Ta první by se určitě ulovit dala, kdyby tam člověk vletěl s rádiem a směrovkou. Když se mi povede nějakou prostějovskou zase natrapírovat těsně před dopadem, zkusím to sem dát rychleji (aspoň když budu vědět, že se tam nedostanu - a to teď asi nedostanu.) A taky musím zapracovat na dekódování GPS, jenže tak daleko - přiznám se bez mučení - zatím nejsu. :-p

Tak jestli někdo budete courat po lese u Pozděchova nebo Halenkova, mějte oči na stopkách! ;-)
Moc vás zdravím a přeju úspěšné sondaření! T.

Tulen81

Re: Historicke udaje o letech sond

Príspevok od užívateľa Tulen81 » 19. Mája 2015, 17:35

Děkuji Ti, Miro, no je to neveřejná část fóra. Ale nevadí, snad v budoucnu. ;-)

Užívateľov profilový obrázok
OK1HGA
Krmič / Lovič
Príspevky: 525
Dátum registrácie: 1. Marca 2014, 11:17
Bydlisko: Česká Třebová

Re: Historicke udaje o letech sond

Príspevok od užívateľa OK1HGA » 19. Mája 2015, 18:52


Tulen81

Re: Historicke udaje o letech sond

Príspevok od užívateľa Tulen81 » 19. Mája 2015, 19:24

Mockrát děkuju, povedlo se. :-) To je teda solidní řádka sond! 8-)

Užívateľov profilový obrázok
Naburko
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 22. Apríla 2015, 09:32
Bydlisko: Púchov

Re: Historicke udaje o letech sond

Príspevok od užívateľa Naburko » 24. Mája 2015, 14:17

Zdravím odkladá si dakto RAW data z PV sond? Totižto som z chemicus-om o tom diskutoval ale on má data len do septembra 2014 a žiadnu nemá zaznamenanú v okolí horoviec a kvášova. A nejde mi do hlavy že tam nič nepadlo.

Užívateľov profilový obrázok
Miro
Lovič
Príspevky: 1105
Dátum registrácie: 28. Októbra 2011, 09:11
Bydlisko: Senica SK
Kontaktovať užívateľa:

Re: Historicke udaje o letech sond

Príspevok od užívateľa Miro » 25. Mája 2015, 14:01

Sú oblasti kde to jednoducho nepadá :) Za dva roky je tem pri Vás stále nejaká diera.
Horovce.png

Napísať odpoveď