30.11.2015 - L0856022 - Libuš 11z

Priestor pre príspevky nových užívateľov fóra.
Pravidlá fóra
Príspevky komerčného charakteru a príspevky nesúvisiace zo zameraním fóra budú odstránené spolu s vašim užívateľským účtom.
Toto fórum nieje indexované Googlom a inými vyhľadávacími nástrojmi.

If there will be any commerical posting then it will be deleted. Your user account will be deleted too.
This forum is not indexed by Google and other search engines.
Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
Jarek_OK2PRF
Príspevky: 85
Dátum registrácie: 31. Októbra 2015, 21:46
Bydlisko: Brno Komárov

30.11.2015 - L0856022 - Libuš 11z

Príspevok od užívateľa Jarek_OK2PRF » 30. Novembra 2015, 22:39

Typ sondy: Vaisala RS92-SGPL
SN: L0856022
Frekvence: 401.1 MHz
Datum a čas vypuštění: 30.11.2015 11 UTC
Místo vypuštění: Praha Libuš
Místo nálezu: Pole mezi obcemi Telnice - Otmarov 49.104939 N 16.693208 E
Datum a čas nálezu: 30.11.2015 v 15:17 m.č.

Ahoj, dnes už podruhé,

jak jsem uvedl ve své předchozí zprávě, letěly dnes kolem Brna dvě sondy, které se mi podařilo najít.

Toto je tedy ta druhá, polední. Moc se mi podruhé už nechtělo do té nepohody, ale déšť ustal a směrem, který ukazovala anténa, vedla travnatá polní cesta a bylo to jen asi 20m daleko do pole. Takže OK, ale najednou jsem sondu neslyšel vůbec a i potom, když jsem zapojil směrovou anténu, to bylo jen s velkými obtížemi.

Pohled na "plný" S-metr mi ale dal odpověď. Ruční Scanner prostě není ideálem odolnosti a v této oblasti bude asi něco neblaze šumivě-digitálního, silného. Vždy, když jedu okolo Žatčan a Sokolnic, tak mi přijímač ohluchne. Prostě hrůza...

Jako vždy - pomůže zeslabit signál. S atenuátorem to pak už celkem šlo a nakonec sonda zvítězila - po pár stech metrech signál přemohl to silné rušení - a sonda byla nalezena. Ležela na poli mezi Telnicem a Otmarovem, viz. GPS souřadnice.

Tak ještě jednou Ahoj, Jarek - OK2PRF

Napísať odpoveď