Žádost o radu

Priestor pre príspevky nových užívateľov fóra.
Pravidlá fóra
Príspevky komerčného charakteru a príspevky nesúvisiace zo zameraním fóra budú odstránené spolu s vašim užívateľským účtom.
Toto fórum nieje indexované Googlom a inými vyhľadávacími nástrojmi.

If there will be any commerical posting then it will be deleted. Your user account will be deleted too.
This forum is not indexed by Google and other search engines.
Napísať odpoveď
Libor71
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 6. Februára 2020, 11:08
Bydlisko: Brno

Žádost o radu

Príspevok od užívateľa Libor71 » 13. Februára 2020, 20:55

Chlapi, konečně jsem našel svou první sondu RS41. Paráda, ale.... Vyměnil jsem baterky a že ji použiju doma k seznámení s příjmacím SW. Propojil jsem Alinco dj-x11 s pc + SM a nic. Na sondě po zapnutí zabliká zelená a pak bliká červená (error) a SM nemá žádné data. Signál ale na audiu slyším. Podobně je tomu i HW PI3+ dongle. Signál vidí, data nejsou. Sonda je pohledově v pohodě, měla docela měkké přistání. Nějaké info nebo rada ???

Moc děkuji

Užívateľov profilový obrázok
OM5KV
Krmič / Lovič
Príspevky: 172
Dátum registrácie: 6. Apríla 2013, 08:40
Bydlisko: Komárno Hadovce 2 94501 JN97BS
Kontaktovať užívateľa:

Re: Žádost o radu

Príspevok od užívateľa OM5KV » 14. Februára 2020, 04:56

Alinko má v nf časti obmedzené spektrum a neprenáša celý signal do pc, ale len hlasové spektrum. Musíš mať výstuv z diskriminátora alinka, alebo použi sdr klúčenku.

Libor71
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 6. Februára 2020, 11:08
Bydlisko: Brno

Re: Žádost o radu

Príspevok od užívateľa Libor71 » 14. Februára 2020, 07:46

Ano, zkusil jsem i IQ signál i tuner SDR. Jde asi o tu sondu, bliká furt červeně. Někde jsem četl, že může být nastavená tak, aby po nějakém čase "umřela"

Užívateľov profilový obrázok
Pazar
Lovič
Príspevky: 2021
Dátum registrácie: 16. Februára 2012, 07:42
Bydlisko: Praha

Re: Žádost o radu

Príspevok od užívateľa Pazar » 14. Februára 2020, 11:49

Samotné červené blikání RS41 nemusí ještě znamenat, že neprodukuje telemetrii, kterou by měl SM zpracovat a zobrazit.
Červeně bliká při hodně vybitých bateriích a stav si pamatuje, čili nepřestane ani když se vymění baterie.
Nejčastěji červeně bliká při poškozeném některém čidle, nebo když jsou překročeny některé tolerance měření teploty na více místech.
Občas i ČHMÚ vypustí testovací spadlou sondu která červeně bliká, ale data TU a GPS jsou v pořádku, viz poslední kabelka
Prílohy
P2136385.JPG
P2136383.JPG

Libor71
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 6. Februára 2020, 11:08
Bydlisko: Brno

Re: Žádost o radu

Príspevok od užívateľa Libor71 » 14. Februára 2020, 17:24

Super. Vyčerpávající. Moc děkuji.

Napísať odpoveď