Návrh nových pravidiel s účinnosťou od 1.3.2019

Chod fóra, registrácia na fóre, pravidlá fóra, užívateľské skupiny, oprávnenia užívateľov, požiadavky na zmenu a doplnenie funkcií fóra a pod.
Zamknuté
Užívateľov profilový obrázok
Miro
Lovič
Príspevky: 1103
Dátum registrácie: 28. Októbra 2011, 09:11
Bydlisko: Senica SK
Kontaktovať užívateľa:

Návrh nových pravidiel s účinnosťou od 1.3.2019

Príspevok od užívateľa Miro » 13. Februára 2019, 13:54

Nakoľko sa nám tu rozmáha zopár neduhov som nútený upraviť pravidlá fóra. Ich porušenie bude znamenať okamžité vylúčenie z overených členov alebo úplne z fóra.

Pravidlá budú platné od ďalšieho mesiaca a tak je tu priestor na diskusiu. Kto má nejaký nápad, pripomienku môže ju napísať sem alebo mne do správy.

1. Všeobecné pravidlá fóra
1.1 Každý užívateľ svojou registráciou vyjadruje názor že si prečítal pravidlá fóra a zaväzuje sa ich dodržiavať v celom rozsahu.
1.2 Každý užívateľ je zodpovedný za svoj príspevok a prevádzkovateľ sa nemusí stotožňovať s názorom autorov.
1.3 Zakazuje sa používať vulgárne slová, urážky alebo vytvárať konflikty medzi užívateľmi tohto fóra.
1.4


2. Pravidlá a podmienky pre splnenie registrácie:
2.1 Odpovedať na registračnú otázku a úspešne vykonať celý proces registrácie.
2.2 Pri registrácií sa zakazuje názov nicku, ktorý by obsahoval hanlivé slová alebo by súvisel so skupinami, ktoré potláčajú základné práva a slobody. Taktiež je zakázaná voľba nevhodného avatara. Takéto účty budú zmazané.
2.3 Zadať funkčnú emailovú adresu. Emailová adresa môže byť použitá iba pre jeden účet.
2.4 Po registrácii sa stávate členom skupiny nový členovia a máte prístup do bežných častí fóra.
2.5 V prípade ak do 7 dní neprebehne aktivácia účtu emailom alebo prihlásenie bude účet automaticky vymazaný.
2.6 Viacnásobná registrácia jedného užívateľa je zakázaná.

3. Pravidlá pre status overeného člena:
3.1 Vyplnenie profilu (povinné údaje sú bydlisko alebo oblasť pôsobenia s lokátorom).
3.2 Aktívne sa zapájanie do behu fóra (písanie logov, zapájanie sa do chatu, ...)
3.3 Logovanie rádiosond do databáz (zoznamu rádiosond) je povinné.
3.4 Zaradenie do skupiny schvaľuje administrátor na základe žiadosti alebo odporučenia od iného overeného člena.
3.5 V prípade ak sa užívateľ neprihlási po dobu 12 mesiacov stráca status overeného člena. Obnovenie statusu sa bude posudzovať prípad od prípadu (prechádzajúca aktivita, počet príspevkov, iné aktivity na fóre).
3.6 Nedodržiavanie pravidiel vedie k okamžitej strate overenia až do vyriešenia priestupku.

4. Príspevky a chat:
4.1 Používajte výstižné a jednoduché názvy tém. Témy ako „pomoc“, „pozor“ a im podobné budú automaticky vymazané.
4.2 Nové témy zakladajte do správnych častí fóra. Niektoré časti sú prístupné iba určitej skupine členov a myslite na to pri vkladaní témy.
4.3 Vkladanie odkazov na komerčné produkty a spoločnosti je povolené iba ak sa jedná o súvis s problematikou a zameraním fóra. Spam a príspevky iba reklamného charakteru budú vymazané.
4.4 Samoúčelná propagácia stránok s podobným obsahom formou odkazov je zakázaná okrem miesta vyhradeného pre tento účel priamo v profile člena. Toto obmedzenie sa nevzťahuje na prípady kedy má odkaz informačnú alebo doplnkovú hodnotu pri bežnej diskusii alebo v téme.
4.5 Je zakázané šíriť na stránke obrázky, dokumenty, warez a iné nelegálne súbory v rozpore so zákonom SR / ČR. Taktiež rozširovanie súborov chránených autorským zákonom je prísne zakázané.
4.6 Je zakázané vytvárať témy politického charakteru.
4.7 Zakazujú sa na fóre akékoľvek rasové alebo menšinovo-národnostné útoky alebo prejavy.
4.8 Zakazuje sa viacnásobné zakladanie tém a príspevkov.
4.9 Je zakázané posielať príspevky ktoré úmyselne poškodzujú dobré meno tejto stránky alebo jej členov.
4.10 Je zakázané verejne publikovať alebo sprostredkovávať súkromné správy tretím osobám bez jednoznačného súhlasu všetkých zúčastnených osôb.
4.11 Šírenie obsahu privátnych tém pre overených členov mimo fóra sa bude považovať za hrubé porušenie pravidiel.
4.12 Riaďte sa pravidlami slušného správania.
4.13 Prevádzkovateľ fóra si vyhradzuje právo v prípade potreby odstrániť diskusie a príspevky bez uvedenia dôvodu.
4.14
Nejaké prerozdeľovanie sond na základe QTH alebo oznamov nie je v mojej kompetencii a nemôže to riešiť ani nejaké fórum. Fórum určite nemôže byť nadradené normálnemu ľudskému správaniu alebo chlapským dohodám - nie sme v socializme! a už vôbec tu nezávodíme.

Zvažujem zavedenie hodností. Za fórom som síce momentálne sám ale je tu za bukom viacej ľudí a bez nich by to tu vôbec nefungovalo. Uvažujem zaviesť špeciálne skupiny alebo hodnosti aby každý vedel akú úlohu, prínos a právomoci tu na fóre má. Takže farebne tu nebudem svietiť iba ja.

Dlhé roky som zvažoval zaviesť anketu o sondera roka čo najviac prispel ku rozvoju tejto záľuby ale rok od roka ma od jej vyhlásenia odrádzajú závisť, hádky a robenie si naschválov. Takže zlatá SGP na podstavci zatiaľ zostáva u mňa.

Užívateľov profilový obrázok
Pazar
Lovič
Príspevky: 2021
Dátum registrácie: 16. Februára 2012, 07:42
Bydlisko: Praha

Re: Návrh nových pravidiel s účinnosťou od 1.3.2019

Príspevok od užívateľa Pazar » 13. Februára 2019, 19:50

Osobně mám často problém s "3.1 Vyplnenie profilu (povinné údaje sú bydlisko alebo oblasť pôsobenia s lokátorom). "

Možná ostřílení radioamatéři se hned dokáží podle lokátoru správně orientovat, kde dotyčný působí. Já musím pokaždé hledat web s možností zobrazení lokátoru na "normální" mapě a tato "komplikace" mne občas zrazuje od toho zjišťovat, kde má konkrétní sonder "svůj" revír. Pokud důvodem není jen jistá "stavovská" čest radioamatérů se správně geograficky orientovat podle lokátoru, moc bych se přimlouval i za uvedení bydliště. Samozřejmě to nemusí být adresa, ale klidně i nějaká větší obec v okruhu několika kilometrů. Tu většina webových vyhledávačů najde dříve, než já oblast podle lokátoru.
Ona by možná moc pomohla i mapa s označenými místy, kde jednotliví sondeři bydlí/pracují/loví. Zkrátka letmým pohledem na mapu zjistit, kdo třeba v dopadové oblasti působí a tak mít možnost se na něj přímo obrátit.
Opačný způsob, prohledáváním Zoznamu užívateľov, kterých už je dnes mnoho desítek a někteří nemají uvedeno nic, jiní jen lokátor, se vhodně operující sonder hledá narychlo jen obtížně.

Také jsem zvědavý, jak se uplatní bod 1.3? Většina předchozích konfliktů začínala mnohdy nenápadnou narážkou, na kterou postižený zareagoval ostřeji a začala se roztáčet spirála napadání a urážek. Zejména ta již stará témata, znovu vyhrabaná, potom vypadají zvláště trapně.

Osobně nemohu splňovat pravidlo 3.3, pro které nemám technické ani programové vybavení. Ale snad dostanu výjimku? ;)

Užívateľov profilový obrázok
OK1HGA
Krmič / Lovič
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 1. Marca 2014, 11:17
Bydlisko: Česká Třebová

Re: Návrh nových pravidiel s účinnosťou od 1.3.2019

Príspevok od užívateľa OK1HGA » 13. Februára 2019, 21:06

Pazar napísal:
13. Februára 2019, 19:50
Osobně mám často problém s "3.1 Vyplnenie profilu (povinné údaje sú bydlisko alebo oblasť pôsobenia s lokátorom). "

Možná ostřílení radioamatéři se hned dokáží podle lokátoru správně orientovat, kde dotyčný působí. Já musím pokaždé hledat web s možností zobrazení lokátoru na "normální" mapě a tato "komplikace" mne občas zrazuje od toho zjišťovat, kde má konkrétní sonder "svůj" revír.
pazare mrkni do vedlejšího tématu . . .
http://forum.radiosonda.sk/viewtopic.php?f=27&t=3238

a po změně pravidel v používání google map, lze použít tento odkaz . . .
http://www.cbpmr.cz/vyskopis.html

Užívateľov profilový obrázok
Pazar
Lovič
Príspevky: 2021
Dátum registrácie: 16. Februára 2012, 07:42
Bydlisko: Praha

Re: Návrh nových pravidiel s účinnosťou od 1.3.2019

Príspevok od užívateľa Pazar » 13. Februára 2019, 23:57

Jsou i jiné weby s lokátory, ale zkrátka já mám raději Kladno než JO70BD ;)

Užívateľov profilový obrázok
Miro
Lovič
Príspevky: 1103
Dátum registrácie: 28. Októbra 2011, 09:11
Bydlisko: Senica SK
Kontaktovať užívateľa:

Re: Návrh nových pravidiel s účinnosťou od 1.3.2019

Príspevok od užívateľa Miro » 14. Februára 2019, 09:36

ad 3.1
S uvedením miesta pôsobenia som podobného názoru. Lokátor je praktickejší pre rádioamatérov ale nakoľko záujem o rádiosondy nie je viazaný na tento odbor bude pre všetkých praktickejšie aspoň okresné mesto.

ad 1.3
Pravdu povedať mne osobne je jedno pre čo a kto sa tu háda. Treba si však uvedomiť že to nerobí dobré meno a vykrikujú iba dotknuté osoby. Zostávajúcich 150 ľudí čo tu chodí pravidelne sa iba čuduje. Postih mám však jasný. V prípade opakovania sa hádok vyhodím každého kto ich vyvolá a zapojí sa do nich. V prípade ak bude mať člen nejaké záväzky voči fóru bude sa riešiť samostatne.

ad 3.3
však toto nie je problém. Myslím náš zoznam rádiosond na adrese: tracker_main.php a podrobný pohľad na tracker_detail.php kde každý registrovaný člen môže meniť status. Kľudne aj ty ak sa vráti na sondážku nejaká O3 od civilistov.


No čakal som búrlivejšiu diskusiu.

Užívateľov profilový obrázok
Pazar
Lovič
Príspevky: 2021
Dátum registrácie: 16. Februára 2012, 07:42
Bydlisko: Praha

Re: Návrh nových pravidiel s účinnosťou od 1.3.2019

Príspevok od užívateľa Pazar » 14. Februára 2019, 10:58

ad ad 3.3
Já to bral spíše jako povinnost plnit daty trackery během letu. Pokud se spíše jedná jen o jakési statistiky nálezů, to pro mne osobně není problém, výjimečně to doplnit i z mých informací.
Pokud mám dost informací, třeba i od civilisty, tak se snažím vytvořit i omezený LOG a na změnu statusu v databázi snad nezapomínám.

Užívateľov profilový obrázok
Miro
Lovič
Príspevky: 1103
Dátum registrácie: 28. Októbra 2011, 09:11
Bydlisko: Senica SK
Kontaktovať užívateľa:

Re: Návrh nových pravidiel s účinnosťou od 1.3.2019

Príspevok od užívateľa Miro » 15. Februára 2019, 09:03

Tak na tom určite nikdy trvať nebudem nakoľko nie každý má prostriedky alebo polohu na to aby prijímal a bola to podmienka. Podobne ako neprinútim funkčné stanice za bukom prispievať a nenechávať si dáta iba pre seba. Je to ich rozhodnutie ale určite chcem nájsť spôsob ako odlíšiť ľudí čo aktívne prispievajú do celého systému nakoľko skupina overený členovia sa minula účinku a má byť vlastne iba nejakou základnou ochranou komunity.

Užívateľov profilový obrázok
Miro
Lovič
Príspevky: 1103
Dátum registrácie: 28. Októbra 2011, 09:11
Bydlisko: Senica SK
Kontaktovať užívateľa:

Re: Návrh nových pravidiel s účinnosťou od 1.3.2019

Príspevok od užívateľa Miro » 15. Februára 2019, 09:11

K logovaniu. Aj ja zapomeniem alebo čo je častejšie tak si to nechám na neskôr a potom sa človeku už nechce. Pre to nechcem aby každý robil slohovú prácu ku každej sonde. Ale označenie sondy ako nájdenej v databázách je základný prejav slušnosti voči okoliu. Hlavne tak dá najavo že sonda už je preč a niekto ďalší tam už nemusí ísť hľadať niečo čo tam už dávno nie je. Platí to hlavne pri mŕtvolkách alebo obesencoch. Označiť to aj s oneskorením niekoľko hodín nemôže byť problém pre nikoho (aj ked nemá net v teréne).

Ak to označí niekto iný tiež nie je problém napísať a ja to zmením. Ale hlavne sa z toho nestrieľa kto je tam uvedený ako nálezca. Zatiaľ daň od nájdenej sondy netreba platiť štátu a do popisu sa dá stále napísať kto bol skutočné nálezca. Ja keď to zbadám to opravím. Ak toho bude časom veľa budem hľadať správcu DB čo vy to robil pravidelne.

Aby som to zhrnul. Chcem dosiahnuť obojsmerný tok informácií čiže ako do fóra tak aj z neho.

Užívateľov profilový obrázok
Miro
Lovič
Príspevky: 1103
Dátum registrácie: 28. Októbra 2011, 09:11
Bydlisko: Senica SK
Kontaktovať užívateľa:

Re: Návrh nových pravidiel s účinnosťou od 1.3.2019

Príspevok od užívateľa Miro » 15. Februára 2019, 21:49

Úprava bodu 3.5 na základe žiadostí.
3.5 V prípade ak sa užívateľ neprihlási po dobu 12 mesiacov stráca status overeného člena. Obnovenie statusu sa bude posudzovať prípad od prípadu (prechádzajúca aktivita, počet príspevkov, iné aktivity na fóre).
Účty sa mazať nebudú takže ak by sa stalo že sa niekto vráti iba sa preradí do inej skupiny.

Užívateľov profilový obrázok
Miro
Lovič
Príspevky: 1103
Dátum registrácie: 28. Októbra 2011, 09:11
Bydlisko: Senica SK
Kontaktovať užívateľa:

Re: Návrh nových pravidiel s účinnosťou od 1.3.2019

Príspevok od užívateľa Miro » 21. Februára 2019, 11:46


Špeciálne hodnosti užívateľov.

Administrátor – správcovia fóra
Moderátor – moderátor fóra


Krmič – pridelenie alebo odobratie hodnosti prebieha vždy v nedeľu o 18:00 plne automaticky. V prípade ak systém zistí aktivitu za posledných 31dní v zasielaní údajov do trackera pridelí sa tento titul a v opačnom prípade bude hodnosť automaticky odobraná.
Zaslúžilý člen – hodnosť sa bude prideľovať za významný prínos v oblasti rádiosonderstva, trackera, databáz rádiosond alebo podpory fóra a komunity. Pridelenie bude vykonané až po úspešnom hlasovaní a návrhy môže poslať každý člen.

Užívateľov profilový obrázok
Miro
Lovič
Príspevky: 1103
Dátum registrácie: 28. Októbra 2011, 09:11
Bydlisko: Senica SK
Kontaktovať užívateľa:

Re: Návrh nových pravidiel s účinnosťou od 1.3.2019

Príspevok od užívateľa Miro » 21. Februára 2019, 11:47

Celkom sa mi pozdáva aj myšlienka jedného z členov že by sa vyhodnotilo kto má v akej časti fóra koľko príspevkov. Potom by sa percentuálne vyhodnotilo v ktorej časti má viac (iba v rámci tohto užívateľa) a ktorá časť prevládne tak sa mu pridelí hodnosť.

Témy Test, Bazár, Len pre nás budú vylúčené z hodnotenia alebo sa budú hodnotiť všeobecne ako diskutér.

Takže ak by niekto mal poviem príklad 70% príspevkov v časti antény mohol by to byť – sonder anténar a kto v logoch sonder – lovec (sonde hunter). Podmienkou pre udelenie bude mať asi nejaké minimum príspevkov aby to bolo vierohodné a nie že niekto urobí 5 logov a bude sondehunter :D

Vo finále si budú samotné skupiny rovné ale aj tak si budú niektorý asi závidieť :D

Užívateľov profilový obrázok
Naburko
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 22. Apríla 2015, 09:32
Bydlisko: Púchov

Re: Návrh nových pravidiel s účinnosťou od 1.3.2019

Príspevok od užívateľa Naburko » 21. Februára 2019, 14:06

a práve kvôli závideniu by som sa na celé hodnosti vyprdnul

Užívateľov profilový obrázok
Miro
Lovič
Príspevky: 1103
Dátum registrácie: 28. Októbra 2011, 09:11
Bydlisko: Senica SK
Kontaktovať užívateľa:

Re: Návrh nových pravidiel s účinnosťou od 1.3.2019

Príspevok od užívateľa Miro » 21. Februára 2019, 14:20

Ono ja hovorím všetko zlé je na niečo dobré. Aspoň by sa tu prečistil vzduch.

Užívateľov profilový obrázok
Naburko
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 22. Apríla 2015, 09:32
Bydlisko: Púchov

Re: Návrh nových pravidiel s účinnosťou od 1.3.2019

Príspevok od užívateľa Naburko » 21. Februára 2019, 15:21

prečistiť sa mohol - dôvody boli - nechalo sa to plávať...

Užívateľov profilový obrázok
Miro
Lovič
Príspevky: 1103
Dátum registrácie: 28. Októbra 2011, 09:11
Bydlisko: Senica SK
Kontaktovať užívateľa:

Re: Návrh nových pravidiel s účinnosťou od 1.3.2019

Príspevok od užívateľa Miro » 21. Februára 2019, 15:37

ja mám info z obidvoch frontov musel by som vyhodiť všetkých takže to dopadlo ešte celkom dobre.

Užívateľov profilový obrázok
Naburko
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 22. Apríla 2015, 09:32
Bydlisko: Púchov

Re: Návrh nových pravidiel s účinnosťou od 1.3.2019

Príspevok od užívateľa Naburko » 21. Februára 2019, 16:13

mohol by si mi do správy napísať info čo si dostal z druhého frontu? celkom by ma to zaujímalo... pretože ja mám info dokonca z troch frontov :D

Užívateľov profilový obrázok
Miro
Lovič
Príspevky: 1103
Dátum registrácie: 28. Októbra 2011, 09:11
Bydlisko: Senica SK
Kontaktovať užívateľa:

Re: Návrh nových pravidiel s účinnosťou od 1.3.2019

Príspevok od užívateľa Miro » 21. Februára 2019, 16:48

To vieš keď sa to začalo riešiť tak každý povyťahoval čo sa len dalo a hlavne si to vysvetlil po svojom a možno aj trochu prikrášlil a zdramatizoval.
Preposielať nebudem nikomu nič nakoľko to nie je minimálne slušné a tiež sa mi nepáči že moje správy lietajú po fóre.
Ako som písal ja tu policajta ani vychovávateľku robiť nebudem. Ak sa tu zase niečo takéto zopakuje poletia všetci zúčastnený. Nebude čas sa obhajoby ani na nejaké dokazovanie. Problémy si riešte mimo fórum. Za dobu čo sa tu vadí 5 ľudí tu bolo online ďalších 100 a aj od nich mám nechápavé správy že čo to má znamenať. Nevedia čo sa deje a ešte horšie ak si tie vaše narážky a doberania preložia cez translator tak je to ešte horšie.

Ak sa tu niekomu nepáči treba ísť inam. Možnosti sú a zopár sonderov už prebehlo. Či im je lepšie neviem a je mi to jedno.

Nikoho nebudem uprednostňovať. Ak tetrix bude posielať vyhrážky poletí, ak tu budete stále robiť nejaký hon na tetrixa poletíte tiež. Jasné to je? Mňa to tu už fakt nebaví a ak to nebaví ani vás treba ísť preč z fóra a nie to tu znepríjemňovať aj ostatným.

Toto platí aj pre našich funsata a skimaxa.

Menovať tu vie veľa ľudí ale vždy keď potrebujem nejakú pomoc dočkám sa jej iba od zopár a stále tých istých ľudí (viz aj posledná vec okolo hodností).


Koniec hlásenia.

Užívateľov profilový obrázok
Naburko
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 22. Apríla 2015, 09:32
Bydlisko: Púchov

Re: Návrh nových pravidiel s účinnosťou od 1.3.2019

Príspevok od užívateľa Naburko » 21. Februára 2019, 17:37

Na hodnosti som svoj názor povedal za mňa debilina, čo sa tetrixa týka... musíš pochopiť že keď niekto posiela hentaké správy tak to jednoducho nedá človeku byť len tak ticho... že si nemieniš riešiť poriadky na svojom fóre mi nejako hlava nebere ale budiš... tvoja vec... HOWGH domluvil sem

Užívateľov profilový obrázok
Miro
Lovič
Príspevky: 1103
Dátum registrácie: 28. Októbra 2011, 09:11
Bydlisko: Senica SK
Kontaktovať užívateľa:

Re: Návrh nových pravidiel s účinnosťou od 1.3.2019

Príspevok od užívateľa Miro » 21. Februára 2019, 18:09

Predposledná časť pravidiel.
Postih za porušenie pravidiel.

Každé porušenie bude posúdené samostatne a na základe jeho závažnosti bude postih nasledovný:
- Udelenie výstrahy (v prípade opakovania sa toho istého priestupku alebo po dosiahnutí 3 výstrah zablokovanie účtu).
- Odstránenie overenia (na určitú dobu alebo do vyriešenia priestupku)
- Zablokovanie účtu (zablokovanie účtu z dôvodu porušenia pravidiel bude trvalé a nebude ho možné odvolať, blokovanie sa bude týkať ako mena, IP ako aj registračného emailu pre to myslite aj na ostatných čo pristupujú z tej istej IP adresy).
Posledná budú GDPR.

Zamknuté