nález radiosondy Hřivínův Újezd

Pravidlá fóra
Príspevky komerčného charakteru a príspevky nesúvisiace zo zameraním fóra budú odstránené.
Toto fórum nieje indexované Googlom a inými vyhľadávacími nástrojmi.

If there will be any commerical posting then it will be deleted.
This forum is not indexed by Google and other search engines.

nález radiosondy Hřivínův Újezd

Poslaťod ladam » Pon 09. Mar 2015 22:33:51

zdravím
ve čtvrtek 5. března 2015 jsem se pokusil s kamarádem najít radiosondu co spadla blízko Velkého Ořechova http://mapy.cz/s/gnXI
po 16 hodině jsme sice byli na místě ale rokle byla velmi neprostupná tak jsme našli jen zbytek balonu vysoko asi 7 metru v koruně stromů a jelikož se stmívalo tak jsme to vzdali.

v neděli 8. jsem se na místo vrátil se svojí drahou polovičkou a sondu již lehce nalezli ale byla hodně vysoko

Nedalo mi to a pomocí asi osmi metrové větve jsem nejdříve utrhl balon ze stromu a čekal že se sonda spustí jako na jeřábu ale ta se mrška ani nehla .
Byla hodně vysoko a i když svah v roklině byl strmý tak větví se jí z jednoho místa dalo jen sotva dotknout. Naštěstí drahá polovička našla asi 3m 4mm drátu kterým jsem větev nadstavil a pomocí podpěry druhého stromu se podařilo sondu zachytit a stáhnout. Sice to odnesla GPS-anténka a plastový držák lanka , ale sonda byla dole.

Bohužel neměla dvířka s číslem což mne mrzelo ale alespoň na odviječi jsem nalezl nějaký kód

po nasměrování om5ja jsem přidal i HW-číslo
Prílohy
IMG_2073.JPG
IMG_2072.JPG
dvířka s číslem chybí
IMG_2070_edit.JPG
větev nastavená drátem bez něho jsem mohl jít domů
IMG_2068_edit.JPG
radiosonda skoro na dosah
IMG_2066_edit.JPG
zbytky balonu
Obrázok užívateľa
ladam

Späť na Návštevná kniha - Guestbook

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť