Nález sondy J4553661 16.4.2015 12UTC Libuš

Pravidlá fóra
Príspevky komerčného charakteru a príspevky nesúvisiace zo zameraním fóra budú odstránené.
Toto fórum nieje indexované Googlom a inými vyhľadávacími nástrojmi.

If there will be any commerical posting then it will be deleted.
This forum is not indexed by Google and other search engines.
Matěj

Nález sondy J4553661 16.4.2015 12UTC Libuš

Príspevok od užívateľa Matěj » 18. Apríla 2015, 21:53

Pole u silnice Dobronín-Štoky, N49°29'23.7" E15°37'44.0"
16.4.2015 18:21 SELČ

Původně jsem neměl v plánu někam jet, protože jsem musel být v práci až do 17:30. Počasí v následujících dnech se ale mělo podle předpovědí dost zhoršit, tak jsem na kole nakonec přece jenom vyrazil. Jelikož jsem to měl na trase, tak jsem se jen ze zvědavosti stavil do okolí předpokládaného dopadu, jestli najdu aspoň nějaké náznaky, že tam sonda byla. Za Dobronínem na kopci napravo u silnice stálo auto. Odhadoval jsem, že je lovce sond a že už ji asi má. Když jsem se k němu blížil, tak napravo po zelenajícím se poli šla osoba, zjevně tam něco hledající. Pokračoval jsem dál a nalevo na poli byly vidět zbytky balónu. Kolo jsem odstavil na nájezdu na pole a pěšky se vydal k balónu a poblíž ležící sondě. Nějakou chvíli jsem počkal, jestli se ještě někdo neobjeví, udělal několik fotek, sbalil latex do batůžku, vypnul a uložil sondu. Když jsem byl na odchodu, tak se od silnice blížil neúspěšný lovec. Tímto se mu omlouvám, že jsem mu ji vyfouknul před nosem. Prohodili jsme pár slov, pogratuloval mi k úspěchu a vydali jsme se každý svou cestou.

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok