Raspberry PI ako kŕmič do trackera

Sondemonitor, mapy a iný software

Myslíte že vývoj takéhoto niečoho má zmysel?

Hlasovanie končí za Pia 01. Dec 2017 20:07:05

Určite nie.
2
9%
Áno, je to výborný nápad.
21
91%

Celkom hlasov : 23

Raspberry PI ako kŕmič do trackera

Poslaťod Miro » Pia 24. Nov 2017 20:07:05

Zakladám túto tému hlavne pre zistenie záujmu o túto záležitosť.

Po vzore PL trackera hlavne ich krmičov mám v pláne vytvoriť niečo čo bude vytvorené pre našu potrebu a na našich serveroch. Možností je niekoľko a mám aj kopec nápadov ktoré sa možno ani nedajú uskutočniť ale aj tak skúsim takto zistiť záujem. Kto by sa chcel zapojiť do tohto projektu a má nejaké skúsenosti s HW a SW nech napíše sem alebo SS. Myslím že to cenu má nakoľko výsledný produkt bude plne pod našou kontrolou a hlavne urobený pre naše potreby. Druhá vec je že PL projekt je postavený na APRS a tam je prevádzka trackera trochu riziko a zo dňa na deň to môžu zablokovať. Druhá vec na APRS je aj to že tam beží vela iných služieb a osobne za mňa je to neprehľadné.

hlavné témy

Tracker:
- redukcia dát posielaných do trackera (minimum parametrov telemetrie)
- prepracovanie vyhľadávania v historických dátach
- prepracovať alebo vytvoriť úplne nový live tracker

Krmenie sond do trackera:
- zachovať podporu SondeMonitoru do budúcnosti
- vytvoriť autonómny a kompaktný krmič napríklad na báze PI3B. Toto by sa dalo rozdeliť na také podskupiny:
- SDR
- spracovanie audio prípadne celého pásma z SDR na úroveň RAW dát prípadne koncových dát (GPS, ALT, ...) Primárne RS41 a DFM, časom ostatné. SGP by som neriešil nakoľko behom roka už nebudú lietať. No ak sa niekto odhodlá bude to len prínos.
- zvýšiť úroveň automatizácie celej siete formou riadenia klientov zo serveru alebo jedného PI ktoré bude riešiť zber dát a pre posielanie do trackera + riadiť klientov (kto bude čo dekódovať).
- možnosť použiť takýto SW aj mimo PI teda na klasických PC s Linuxom prípadne na virtuálnej mašine napríklad pod Win.

K času. Tiež ho mám málo a nejaké hyper časové obetovanie nečakám od nikoho kto sa do takéhoto projektu zapojí. Má z toho celého byť hlavne radosť z úspechu ak to bude celé fungovať.

Takže napíšte kto chce pomôcť a hlavne ktorej časti procesu by sa chcel venovať. Ak by to klaplo porobím nejaké témy pre každú časť kde sa môže diskutovať.
Obrázok užívateľa
Miro

Re: Raspberry PI ako kŕmič do trackera

Poslaťod thieringpeti » Pon 27. Nov 2017 9:23:22

Hi!

It will be a good idea. I've tested a RasPi with an SDR last year, but only a remote SDR server for SDR#.
I have several Pi3's lying around. OM3BC had ran succesful tests with APRS reporting software, as You can see in the forum.

I have an Airspy Mini, and some cheap SDR's.

Airspy would be welcome to Pi3, but I don't know if it will be well supported for Linux.

My goal in the future is to design an LNA with SAW filter, for the sonde band, with ESD protected input. (lambda/4 PCB strip to GND or something similar). That PCB can be connected together with any cheap SDR stick, and powered from USB 5V. The raspy could be installed just next to the antenna, especially on the roof, and only Ethernet cabling is needed. I've ran a Pi on the roof for a webcam years ago, I've installed a buck converter next to it, and I've sent 12V DC on the blue / brown wires of the UTP cable. This alltogether could be placed in a weatherproof plastic box...

The best solution would be an Airspy Mini in the box, receiving the whole sonde band, and some automatic sonde-finder script, which scans the band, and stops on a sonde signal. Has the Pi3 enough computing power for multiple receptions?

What do You think?
Obrázok užívateľa
thieringpeti

Späť na Software

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť