2.5.2016 L2913609 00UTC Libuš

GElog, príspevky do GElogu, nájdené sondy...
Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
Zaky
Príspevky: 379
Dátum registrácie: 23. Septembra 2012, 15:05
Bydlisko: Praha Kobylisy JO70FD, dále Praha Chodov a Kostelec nad Černými lesy

2.5.2016 L2913609 00UTC Libuš

Príspevok od užívateľa Zaky » 26. Mája 2016, 20:56

Typ sondy : Vaisala RS92SGPL
HW kód : L2913609
Frekvence : 401.1 MHz
Datum a čas vypuštění: 2.5.2016 00UTC
Místo vypuštění: Libuš
Datum nálezu: 26.5.2016
Místo nálezu: les/roští u arcibiskupského altánu na hradišti Závist na Zbraslavi 49.965203, 14.401201 . Na tuto sondu jsem se už delší dobu plánoval vypravit, ale neměl jsem do těch míst dlouho cestu a také od návštěvy poněkud odrazovaly vrstevnice na mapě. Protože jsem byl pro předchozí sondu nedaleko, zkusil jsem se podívat i po této. Byla to dnes další notně non drive-in sonda. Pro sondu jsem se vydal z Břežanského údolí, cesta byla skoro celou dobu slušně do kopce, předchozí sonda byl jen takový malý trénink na tuto. Bylo i pěkně teplo, tak ze mě docela lilo :-) Po příchodu k arcibskupskému altánu jsem nejdřív chvíli jen tak zevloval okolo a zkoumal roští na stráni, jestli neuvidím šňůru odvíječe. Seděli tam totiž na lavičce nějací turisté a mě bylo blbé se tak najednou vrhnout do hustého roští na stráni, asi by to působilo poněkud nestandartně. Šňůru jsem neviděl a turisté za chvíli odturistovali pryč, tak jsem mohl nerušeně začít rejdit v křoví. Svah je tam pěkně strmý a v místě dopadu bylo křoví skutečně husté, prakticky neprostupné. Vzal jsem to tedy kousek po směru letu, kde byla stráň volnější a podařilo se mi, aniž bych sjel po srázu až dolů k Vltavě, po chvíli objevit visící zbytek balónu. Pátral jsem po šňůrce, hledal, různě obcházel roští, abych se dostal zas kousek dál, až jsem se probojoval k sondě. V tom roští ten skoro měsíc bez problémů počkala. Při dopadu se z boku o něco lehce prorazil box baterek, zničilo teplotní a ulomilo jedno vlhkostní čidlo. Popakoval jsem, vydrápal se zpět nahoru k altánu a vydal se po značce dolů kopcem zpět. V roští jsem viděl snad 25 cm dlouhou úplně zelenou a pěkně tlustou ještěrku, vyfotit se ale nechtěla. Tak jsem vyfotil aspoň výhled od altánu.
Prílohy
vyhled.jpg
výhled od altánu
rosti.jpg
tam někde bude sonda
balon.jpg
sonda.jpg

Napísať odpoveď