03.03.2017 - M1753229 - 12 UTC - Praha O3

GElog, príspevky do GElogu, nájdené sondy...
Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
oldo
Krmič / Lovič
Príspevky: 200
Dátum registrácie: 23. Marca 2014, 12:58
Bydlisko: Vesele pri Piestanoch
Kontaktovať užívateľa:

03.03.2017 - M1753229 - 12 UTC - Praha O3

Príspevok od užívateľa oldo » 7. Marca 2017, 18:11

Typ sondy: RS92-SGPL + O3
HW: M1753229
Frekvencia: 401.100 MHz
Miesto vypustenia: Praha
Dátum a čas štartu: 03.03.2017 12:15 SEČ
Dátum a čas dopadu: 03.03.2017 15:10 SEČ
Dátum a čas nálezu: 03.03.2017 18:25 SEČ
Miesto nálezu: pri obci Upohlav (Považská Bystrica)
LAT: 49.168
LON: 18.374
(súradnice sú len približné +-500m)

Tento log píšem s časovým oneskorením, ospravedlňujem sa, hlavne Pazarovi :)
Vzhľadom na dosť ojedinelý zážitok je log dosť rozsiahly. Dúfam, že sa nebudete na mňa hnevať.
Predikcia niekoľko dní odhadovala dopad niekde v okolí Púchova. Tak som bol zvedavý ako dopadne Naburko tento krát. V tejto ozónovej sezóne už jednu O3 našiel, ale tá padla do dobre dostupného terénu. V minulej O3 sezóne mu sonda padla kúsok od neho, ale do lesa a teda odlov sa mu nepodaril. Tak som bol zvedavý ako to dopadne teraz. Dokonca som sa pohrával s myšlienkou, že by som vybehol na výlet mu pomôcť. Viem že má problém zohnať dopravný prostriedok, ktorý by ho doviezol čo najbližšie k sonde. Ja som mal po zime potrebu sa vyvetrať, tak bola aj takáto alternatíva. Ale bolo to čisto v teoretickej rovine, lebo kým by som tam prišiel, to je asi hodina cesty. Musel by som sa s ním dopredu pevne dohodnúť.
Po ťažkom týždni som mal v piatok cez den voľno. Išiel som až na nočnú, takže som sa rozhodol sledovať dopad a pritom relaxovať v kresle. Sonda už letela a naburka nikde. Chalani na fóre písali, že on sa vie objaviť v pravý čas. Tak som to nejak neriešil. Burst bol zhruba okolo 33.5 km, čiže štandard. Pád tiež prebiehal normálne, padák fungoval tiež tak ako mal. Čiže sa predikcia napĺňala. Odhad dopadu bol kúsok severne od Púchova. A Naburka stále nikde. Čím bola sonda nižšie, tým som bol nervóznejší. Nakoniec sonda dopadla približne podľa predikcie, ale do lesa. A Naburko stale offline. Okolo 15:25 sa prihlásil Tono om5ja a hneď ma podpichol, že či ideme do Naburkoviec. Tu mi už tlak stúpal, lebo ak sa nenájde nikto, kto by aspoň nahral signál, tak mŕtvu sondu v tom lese nikto nenájde. Poslednú polohu sme mali z výšky zhruba 1300m a terén je tam len okolo 400 mnm. Pri pádovej rýchlosti 3.5 m/s mala uletieť ešte dosť kilometrov. V tom kopcovitom teréne je ozaj minimálna šanca na nájdenie. Najprv som bol teda názoru, že do Naburkovho rajónu nepôjdem. A čo keď budem v polke cesty a Naburko napíše že už ju hľadá, alebo dokonca našiel. Síce málo pravdepodobné za taký krátky čas, ale boli by to zbytočné kilometre tak či tak. Potom Peter napísal, že informoval Vlada z Brezna, on zasa informoval niekoho v Žiline a že dá vedieť či niekto pôjde na lov. Tak sme stále čakali. Prešla už polhodina od dopadu a my sme boli stále doma. Nakoniec sa prihlásil ma3x a zistil, že kolega zo Žiliny mám iné plány a že máme vyraziť. Naburko stále offline. Medzitým som volal Petrovi po radu, čo máme robiť a či ešte nevie o nejakom potenciálnom sonderovi zo severu čo by tam mohol vyraziť. No okrem Vlada a jeho kolegov už nepoznal nikoho. Tým nám teda ostal voľný revír a som sa dohodol s Tonom om5ja, že teda vyrazíme. Ešte som zavolal Marekovi om4amc z Trenčína, či sa nepridá. Ten bol ale na turistike a bolo to dosť mimo trasu. Takže nakoniec som zbalil techniku, čelovku, kameru, manželku a syna a vyrazili sme. S Tonom sme sa mali počkať niekde na diaľnici, mal som mu volať keď vybehnem na diaľnicu a dohodnúť odpočívadlo. Bolo to už takmer hodinu po dopade a pred nami bola vyše hodina cesty. Tak som bol trochu nervózny a to až tak, že keď som vchádzal na diaľnicu v Piešťanoch, vôbec mi nedocvaklo, že som si nekúpil elektronickú diaľničnú známku na tento rok. Našťastie sa dá kúpiť online a ako som neskôr zistil, tak ju stačí kúpiť až dodatočne, ale treba to spraviť do polnoci. Jak som vchádzal na diaľnicu, stáli tam policajti a merali rýchlosť. Vtedy sa ma manželka opýtala, či máme zaplatenú dialnicu. Ups. Tak som prudko zabrzdil za policajným autom, až sa mi autokamera dvihla dohora, takže policajta nemám natočeného. :) No krvi by sa nedorezal. Ja som sa hlavne zľakol toho, že už som bol asi 200m za tabuľou Začiatok diaľnice. A v minulosti už v tomto mieste bez diaľničnej známky by som to mal za pár stoviek eur. Našťastie teraz sa to dalo spraviť online. Tak som rýchlo naštartoval mobil a cez webstránku eznamka.sk som to rýchlo zaplatil. Podľa autokamery som tam celkovo stál asi 8 minút. Po 6 minútach státia za policajtom na krajnici sa mu to nezdalo a došiel za nami sa spýtať či sa niečo stalo. Tak som mu povedal, že som si kúpil známku doma cez internet, ale nejak to neprešlo. (nič lepšie ma nenapadlo) a že jak som ho zbadal, tak som sa rozhodol to pre istotu overiť. A že práve som si známku kúpil. Pousmial sa. Pre istotu som ho nenechal nič povedať a hneď som sa spýtal, že keď som to teraz zaplatil, či už môžem ísť na diaľnicu. Tak mi vysvetlil, že to stačí zaplatiť do polnoci a že aj keby som išiel na diaľnicu a systém by ma zaznamenal že nemám známku a do polnoci by tam dorazila platba, tak by sa záznam vymazal. Uf. No dobre. Tak som sa poďakoval a pomaly sa rozbiehal dopredu a snažil sa zaradiť do pruhu, keď v tom zhora vyletelo auto. Je to v dosť prudkej zátačke, takže ma nevidel. Obaja sme prudko stočili volant a len tak tak vyhli zrážke. Policajt to videl, tak mi potom ukazoval že nič nejde a môžem ísť. Ach jaj. Takže to bola taka malá kultúrna vložka pre pobavenie.
Ešte som zabudol, že som zabudol aj na Tona po tom zážitku. Napadlo ma to až niekde pri Trenčíne mu zavolať. Bol asi 20 km za mnou, takže hneď na prvom odpočívadle za Trenčínom som ho počkal. Prehodili sme pár slov, nastavili navigáciu a pokračovali k Považskej Bystrici. Priebežne som sledoval fórum. Keď sme boli asi v polke cesty, prihlásil sa na fórum Naburko. A napísal že je na dovolenke mimo revíru až do nedele a že ju máme odloviť. No sláva.
K Bystrici sme prišli okolo 17:18 a sonda tam začala hrať. Ešte pred zjazdom z diaľnice je to na moste, takže ak mala sonda hrať do ďaleka, tak toto bolo miesto, kde by som signál zachytil. Na ručku bol signál asi na S3. Ou. K sonde to bolo asi 7.5 km vzduchom. Zlé znamenie. Potom sme sa dostali do tieňa tak bolo chvíľu ticho. Ale keď sme prišli k odbočke na Upohlav, k sonde to bolo 1.8 km, tam už hrala takmer na S10. No nič. Prišli sme až na severný koniec dediny pod horu a odparkovali sa. Bolo 17:30. Do navigácie som dal pre istotu r00tovu predikciu dopadu, ale rozhodli sme sa ísť po signále. Ešte bolo svetlo. Ale za asi 40 minút už mala byť tma. Stúpali sme vcelku dosť prudkým kopcom po cestičke hore, náš zámer bol vyjsť niekde vyššie aby sme eliminovali odrazy. Tých tam síce nebolo veľa, ale boli silné, až to občas vyzeralo, že ideme zle. Z r00tovej predikcie som si zapamätal iba smer, ale nepozeral som na mape, kde to presne malo byť. Nechcel som sa oklamať, ak by sa náhodou netrafil. A tiež som sa spoliehal na Tonovu prax, zo začiatku som sa nechal ním viesť. Postupne ako sme stúpali, sa smer signálov dosť menil a striedal. Bolo to vcelku zaujímavé, ale zároveň nás tlačil čas. Zotmievalo sa. Postupne sme sa dostali asi do dvoch tretín kopca. Signál nás viedol ďalej do lesa po rovine. Bola tam cesta. Takže som sa chcel dostať na úroveň sondy, aby sme zbytočne nechodili do kopca a z neho. Signál začal zosilovať, ale každému to začalo dávať iný smer. Tak sme sa rozdelili. Ja som skúšal rôzne kombinácie, odladenie, útlm, polarizáciu, príjem iba na konektor, otáčal som sa, robil som teda zo seba reflektor. A postupne som si utvoril v hlave taký model signálu v priestore. Už som to pár krát takto skúšal a vždy som bol úspešný. Teraz ma tlačil čas, tak som si prestal užívať vychádzku, ale začal sa ponáhľat nájsť sondu čo najskôr. Navyše keď som pozrel na r00tovu polohu, dávalo mi to asi 500m južne na druhý kopec. Tak to by bolo dosť blbé. Lenže podľa signálu sme boli od sondy max 100m. A to potvrdil aj Tono. Mne to dokonca udávalo podľa signálu, že sonda je pod nami. Najsilnejší signál bol už tento krát istý, že to neni odraz a mieril kúsok pod horizont, teda dolu kopcom. Ja som sa teda vydal tým smerom. No lenže zrazu som z kríkov započul krochkanie, potom šuchot, tak mi docvaklo, že sú tam diviaky. Hneď ma prešla chuť ísť za sondou a radšej som sa otočil a rozbehol rýchlym tempom za Tonom. To diviaky vyplašilo a začali utekať. Tak aj ja. Neviem ktorým smerom išli oni, ale ja smerom od nich :) Tono mi potom povedal, že určite utekali preč. Že o mne už dávno vedeli a že sa ich nemusím báť. Ono sa to ľahko povie, ale sám v lese po tme... no nič.
Tak som Tonovi ukázal kde som mal o dosť silnejší signal, než keď som prišiel k nemu. Tak sme sa spoločne vydali tou cestou dolu kopcom. Boli tam samé húštiny, pre diviaky ako stvorené. Signál teda opäť výrazne zosilnel, vedel som, že to je to miesto, kde som bol predtým. Tam už sonda hrala aj na konektor a to dobrých S5, vedel som že je tak do 50m ďaleko. A že bude niekde na strome. V návale adrenalínu, že sme blízko som sa zasa vydal na vlastnú päsť hľadať miesto kde je signál najsilnejší. Na hlave som mal dosť silnú čelovku, tak som začal súčasne aj prezerať stromy, či neuvidím padák. Hľadal som niečo biele na stromoch. Z minulého roka som si pamätal, že Praha dáva biele padáky. Ale zrazu som uvidel dačo červené takmer úplne hore na strome asi 30m západne odomňa. Signál ešte nebol úplne silný a tak mi ako prvé prebehlo hlavou, či to tam neni nejaká zabudnutá viedenská sonda. Ale to by bola asi riadna náhoda. Zakričal som na Tona že dačo vidím. Bol dosť ďaleko odomňa, cez 50m severne. Začal sa predierať cez kríky, ale ma nevidel, tak zvolil nesprávny smer a ešte sa začal odo mňa vzďaľovať. Ja som zatiaľ podišiel popod ten strom. To už bolo jasné, že je to padák zo sondy, bol čistý, ako nový. Vôbec som nevedel, že Praha teraz dáva červené padáky. Asi by som mal logy čítať pozornejšie. Zostal som tam potichu stáť a prezerať mapu s cieľom zistiť, odkiaľ sonda doletela, tam bude samotná sonda. Malo to byť dolu kopcom. V celom tomto priestore sú nízke kríky, takže nedalo sa len tak behať kade tade. Musel som sa predierať cez kríky a pritom pozerať hore. Tak som znova zakričal na Tona, lebo som ho prestal počuť. Že už mám padák a hľadám sondu. On sa ku mne vybral priamočiaro cez kríky. A to bola chyba. Vyplašil diviaky a tie samozrejme začali utekať od neho preč dopredu a teda rovno na mňa. To už bolo silné kafe. Som len počul šuchot v kríkoch ako sa zvuk približuje. Tak som teda svietil tým smerom s čelovkou a začal robiť buchot, dupať a tak. Pekne bolo počuť ako diviaky zmenili smer vpravo z môjho pohľadu a išli preč. Uf. Aj som zabudol padák nafotiť. Kúsok od neho bola vidieť pekná kopa latexu. Predpokladal som, že Tono už vie kde som, tak som postupne kráčal nižšie a snažil sa nájsť O3 box. Uvidel som aj šnúrku a tá potvrdzovala smer k sonde. Signál už ani moc nezosilňoval, čo bolo trochu zvláštne. A mieril šikmo hore smerom na juh a teda stále dolu kopcom. Potom po asi 15m už bol signál všade. To ma trochu začalo mýliť. Stáť na jednom mieste som sa trochu obával kvôli diviakom, tak som chodil popod stromy a hľadal. A aj našiel. A teda pekne vysoko. Dobrých 20m. Preto teda signál nesilnel, lebo som sa k sonde vlastne ani moc nepribližoval, keďže bola moc vysoko. A box visel v korune stromu na lanku a teda bol v horizontálnej polohe. Anténa vyžaruje skôr v horizontálnej rovine, takže pod sondou bol paradoxne signál slabší než 50m od nej v kopci, kedy som bol vlastne horizontálne zarovno nej. Zakričal som na Tona, ten sa pomaly predieral za mnou. Musel som naneho svietiť aby ma vôbec našiel. Cez kríky to bolo aj tak ledva vidieť. Takže mám iba foto O3 boxu, ale v noci a na veľkú vzdialenosť je foto nič moc. Tak sme zapísali súradnice a pobrali sa k autu. Od auta sme podľa navigácie boli 770m. Dokopy sme teda prešli po lese asi 2 km. Každopádne to bol veľký zážitok. Vo všetkom. Preto je tento log aj taký dlhý, lebo toto bol pre mňa v každom prípade jedinečný odlov.
S Tonom sme sa dohodli, že súradnice nezverejníme. Aspoň zatiaľ. Náhodný nález nehrozí a keďže nikto iný tam nebol, aspoň o nikom nevieme, bez nás by sonda ostala v lese možno aj naveky. Takto jej dáme čas na dozretie. Ešte som nepovedal, že šnúrka bola našponovaná asi medzi 4 stromami, takže dozretie vo vetre nebude asi dlho trvať. Pod sondou je ešte jeden konár, kde by sa potenciálne mohla zachytiť po predratí lanka. Ale to už neovplyvníme. Aj to je ešte dosť vysoko, tam by ani sondekiller nestačil. Jedine stromolezec by vedel pomôcť. Ale žiadneho nepoznám. Neviem ani čo to bolo za strom, keďže to nemalo listy. Inak v tomto prípade si sonda vybrala dosť blbé pristátie. Stromy tam neboli moc nahusto, boli tam aj niekoľko desiatok metrov veľké medzery medzi stromami. Nuž asi to tak malo dopadnúť. Mrzí nás aj ten padák, chceli sme ho obaja vidieť. Ten tam zrejme ostane až do rozpadnutia.
Najbližšiu kontrolu dozretia sondy máme zatiaľ naplánovanú na 24.3. kedy pôjdeme na DOD do Gánoviec. Ak sa teda dovtedy neudeje niečo čo nás tam pritiahne. Možno aj nejaký ozaj pekný teplý deň cez víkend.
Obr01.jpg
Celková dráha sondy podľa trackera
Obr02.jpg
Situácia v mieste dopadu, dole je r00tom poskladaná dráha z viacerých signálov a potom jeho predikcia. Modrou je vyznačená naša trasa lesom a približná poloha sondy
Obr03.jpg
Policajný radar pri vjazde na diaľnicu v Piešťanoch. Zastal som vľavo tesne za ním, kde som online kupoval diaľničnú eZnámku :) (v kamere mám nedopatrením nastavený letný čas, bolo teda o hodinu menej)
Obr04.jpg
O3 box na strome bez zoomu nasvietený čelovkou
Naposledy upravil/-a oldo v 25. Marca 2017, 21:24, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
Pazar
Lovič
Príspevky: 2021
Dátum registrácie: 16. Februára 2012, 07:42
Bydlisko: Praha

Re: 03.03.2017 - M1753229 - 12 UTC - Praha O3 neodlovená

Príspevok od užívateľa Pazar » 7. Marca 2017, 22:24

:) Abych detailně přiblížil, co je třeba najít, připojuji fota z Libuše.
Díky za snahu a přeji brzký úspěšný konec. :lol:
Prílohy
predikt2.jpg
Již od rána Predictor ukazoval na Púchovsko, do Naburkova revíru, nakonec jsem byl
vlastně rád, že byl mimo a do lovení se pustil někdo urputnější :-D
P1360306.JPG
Na tomhle balonu tam sonda skutečně doletěla, zatím bez vodíku,
ale už s našťouchaným padákem s letošní červenou barvou
P1360311.JPG
Tak to je ona, co tam visí ;-)
P1360305.JPG
Jedna z prvních operací je přídavný nápis pro nálezce na padáku
P1360314.JPG
Ještě před startem sondážník ukazuje, co má sonder hlavně lovit :-D
P1360317.JPG
A už odlétá na cestu do ciziny
rychlosti.jpg
Obě rychlosti byly podle našich představ a proto i vyšla predikce

Užívateľov profilový obrázok
Naburko
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 22. Apríla 2015, 09:32
Bydlisko: Púchov

Re: 03.03.2017 - M1753229 - 12 UTC - Praha O3 neodlovená

Príspevok od užívateľa Naburko » 25. Marca 2017, 09:17

Tak sa aj ja pridám, k tomuto LOGu.

Kamarát čo bol so mnou v pondelok na love sa ma pýtal, či sú v okolí nejaké ďalšie nenajdené sondy. Tak som mu povedal o tejto a to bola chyba. Predvčerom sa tam bez môjho vedomia vypravil. Vzhľadom na nepresné súradnice mu dosť dlho trvalo kým objavil padák. Vybehnul hore na strom, že si zvesí padák ako trofej a aj sa pozrie či z výšky niekde neuvidí bielu krabicu. Vytypoval pár miest ale všetko to boli len nejaké smeti alebo kusy balóna. Včera okolo 14 mi volal, že tam bol a že či nejdeme pozrieť znovu že má pocit, že ju tam niekde nechal zapadnutú. Tak som mu povedal, že už je na ceste Oldo, že nech to nechá tak. Že oldo vie kde presne visela a teda aj kde by mala ležať na zemi. Včera mi oldo v SS napísal, že tam bol pozrieť a potvrdil, že sonda tam nie je. Kamarátovi bolo povedané, že do oblasti často chodia poľovníci tak ju asi našiel niekto z nich.

Tu je dôkaz, že niekedy netreba žiadny sondekiller :D

a tiež pár foto padáku, ktorý oldo pri prvotnom love zabudol nafotiť:
IMG_6235.JPG
IMG_6238.JPG

Užívateľov profilový obrázok
om5ja
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 22. Februára 2014, 19:13
Bydlisko: home: Rišňovce, JN88WI, portable: Šurany, JN98CC
Kontaktovať užívateľa:

Re: 03.03.2017 - M1753229 - 12 UTC - Praha O3 neodlovená

Príspevok od užívateľa om5ja » 25. Marca 2017, 09:39

Na margo videa: Že aky blazon... :-)

Užívateľov profilový obrázok
oldo
Krmič / Lovič
Príspevky: 200
Dátum registrácie: 23. Marca 2014, 12:58
Bydlisko: Vesele pri Piestanoch
Kontaktovať užívateľa:

Re: 03.03.2017 - M1753229 - 12 UTC - Praha O3 neodlovená

Príspevok od užívateľa oldo » 25. Marca 2017, 21:24

Po ceste z DOD Gánovce sme sa ja a Marek om4amc podľa plánu zastavili pozrieť O3 sondu pri Považskej Bystrici. Trochu sme meškali, pod les sme prišli až po 17. hodine, tak moc času nebolo. Ale predpokladal som len možnosti že buď tam bude tak ako bola v pôvodnom stave, alebo že už bude dozretá a bude buď nižšie alebo na zemi. Čiže rýchla akcia. Zobral som so sebou pre istotu aj drona. Do navigácie som zadal cestu, ktorou sme pri prvom odlove S Tonom om5ja išli od sondy k autu. Teraz sme teda po tej trase išli opačne. Bolo zaujímavé vidieť les v dennom svetle. Všetko vyzeralo inak.
Prišli sme na koniec trasy, mali sme teda byť pod sondou. No ale sonda nikde. Dokonca aj ten les vyzeral inak, ako som si ho pamätal. Napadlo ma, či som ja náhodou nezapol záznam trasy od sondy k autu až neskôr po ceste. V tom prípade by sonda mala byť kúsok vyššie. Keďže aj tá lokalita mi vôbec nepripadala známa, ani sonda tam nebola, tak pre istotu som išiel hľadať padák, ten bol vidieť z diaľky, takže to by nás k sonde doviedlo. Lenže ani ten nebol nikde vidieť. Tak som sa rozhodol urobiť rekonštrukciu nášho prvého hľadania. Vybehli sme hore k ceste, kde som vtedy začal postupne klesať k sonde a predierať sa kríkmi. Postupne sa mi terén začal vybavovať, spomenul som si približne kadiaľ sme išli. Lenže po padáku ani stopy. Nakoniec sme objavili len väčší kus latexu hore na strome. Bol v ňom vidieť aj odvíjač. No to som už začal tušiť, že nás niekto predbehol.
Pozrel som teda v mobile súradnice miesta z prvého odlovu. Spravil som si bod pri sonde. Marek si to dal do navigácie a išli sme na to miesto. Sondy nikde. Prehľadali sme okolie pod stromom, bol tam drobný porast, niečo ako malé stromky. Nikde nič.
Vedel som, že sme dobre. Len keď som podľa fotky stromu so sondou porovnával stromy v okolí, ani jeden sa presne nepodobal. Proste som nemohol nájsť ten strom, kde bola sonda. Ale podľa GPS sme boli dobre. Medzitým sa zotmelo a les začal vyzerať inak. Začínalo sa mi vybavovať to miesto rovnako ako pri prvom odlove. Tak sme sa tam chvíľu ešte motali, ale nič. To už bolo jasné, že tam sonda neni.
Tak som odfotil aspoň ten latex na strome (asi 10x zoom a čelovka):
Obr10.jpg
No a ako Naburko vyššie uviedol, tak už je jasné čo sa stalo. Ešte by som bol rád, ak by sem Pazar doplnil info, keď sonda dorazí na Libuš. Ak teda dorazí. Aspoň by som to mohol uzavrieť a už nad tým nerozmýšľať.
Ešte pripájam nejaké foto z videa, čo je vyššie. (s Naburkovým súhlasom). Len pre ilustráciu.
Obr11.jpg
Padák na strome a príprava na jeho dočiahnutie
Obr12.jpg
Postupné priťahovanie lanka kvôli prerezaniu, vzadu hore vidieť aj ten latex na strome, mieri k nemu lanko
Obr13.jpg
Tu už je padák v rukách, vidieť v ňom dieru
Obr14.jpg
A Pazarov odkaz na padáku

Užívateľov profilový obrázok
Pazar
Lovič
Príspevky: 2021
Dátum registrácie: 16. Februára 2012, 07:42
Bydlisko: Praha

Re: 03.03.2017 - M1753229 - 12 UTC - Praha O3

Príspevok od užívateľa Pazar » 25. Marca 2017, 22:36

Skoro jak kombinace detektivky, kaskadéra a tajemství. Pokud ozonovku neodnesly Jezinky, připojím i případnou zmínku o jejím navrácení. :D

Užívateľov profilový obrázok
Pazar
Lovič
Príspevky: 2021
Dátum registrácie: 16. Februára 2012, 07:42
Bydlisko: Praha

Re: 03.03.2017 - M1753229 - 12 UTC - Praha O3

Príspevok od užívateľa Pazar » 19. Septembra 2017, 15:45

Konec záhady. Po půl roce nám poštou přišla tato ozonovka jako nová. No, skoro jako nová. Ale i s většími opravami by prošla kontrolou a mohla by regulérně měřit.

Odesilatelkou byla, podle písma, starší paní z vesničky Červený Újezd u Votic. Tedy dost daleko od místa dopadu. V adrese bylo i číslo, vypadalo to na mobil.
Až dnes, po třech dnech zkoušení, to paní zvedla a tak jsem se dozvěděl závěrečný příběh této ozonovky. Paní pochází ze Slovenska a u místa dopadu ozonovky
žije její synovec. Teta v Čechách žije už 41 let a v nedávných dnech byla u něho na návštěvě. Komplikace s posíláním vyřešil tím, že nález předal tetě.
Ozonovku našel náhodou při jízdě lesem na své čtyřkolce. Bylo to tedy ve dnech mezi nálezem oběšence a sundáním padáčku. Jak prosté vysvětlení. :D
Prílohy
01.jpg
2.JPG

Užívateľov profilový obrázok
2IT
Lovič
Príspevky: 767
Dátum registrácie: 15. Augusta 2017, 16:15
Bydlisko: Devět křížů, Kopřivnice u rodičů a dálnice D1
Kontaktovať užívateľa:

Re: 03.03.2017 - M1753229 - 12 UTC - Praha O3

Príspevok od užívateľa 2IT » 9. Decembra 2017, 07:25

A proto jsem jezdil mrtvolky kontrolovat casteji.... nejvetsi terno jsem nasel, kdyz jsem se s Tomem 6xp potkal u pulnocni vidne u Mioslavi, zahucela do lesa,
a po 2 mesicich jsem jel na misto a nebyl uz ani les :D

Napísať odpoveď