5.8.2013 06UTC J1543218 Praha Libuš

GElog, príspevky do GElogu, nájdené sondy...
Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
Zaky
Príspevky: 379
Dátum registrácie: 23. Septembra 2012, 15:05
Bydlisko: Praha Kobylisy JO70FD, dále Praha Chodov a Kostelec nad Černými lesy

5.8.2013 06UTC J1543218 Praha Libuš

Príspevok od užívateľa Zaky » 5. Augusta 2013, 19:39

Typ sondy : Vaisala RS92SGPD
HW kód : J1543218
Frekvence : 403.8 MHz
Datum a cas vypuštení : 5.8.2013 06UTC
Místo vypuštení: Praha Libuš
Místo nálezu: rokle v polích u Úval, N50°03.800, E014°42.335 . Už je to zase doba, co jsem naposled ulovil sondu, tak jsem dnes vyrazil. Nutno podotknout, že si sonda nevybrala zrovna příliš sonder friendly místo dopadu. Z pohledu do mapy vyplynulo, že k místu vlastně nevede žádná cesta (to na mapě je potok). Je tam ale remízek, tak jsem podél něj předpokládal nějakou pěšinu. No nebyla tam. Vydal jsem se tedy vzdálenější cestou, byla tam závora, ale po pár metrech chůze k závoře přijel pán s terénním autem, že jde nasypat krmení pro divočáky k posedu a kus mě svezl. Pak jsem již šel kolovým řádkem v obilí, přičemž jsem se pěkně obalil blátem po včerejším dešti. Po překonání pole jsem dorazil na kraj lesíka, který se ukázal být roklí, pěkně zarostlou a s potokem a močálem dole. Sonda byla samozřejmě na druhé straně. Když se mi podařilo rokli překonat, vypadalo to, že bude na dalším poli za roklí. Probojoval jsem se (v kraťasech) pásem kopřiv do kukuřice, co byla na tom poli a šel kus řádkem. Pak mě signál vytáhl zase přes kopřivy do houštiny na kraji rokle. Rokle šla totiž do oblouku. Pak jsem sondu už celkem snadno našel, rychle típnul GPS polohu a vyfotil, protože tam děsně žrali komáři, překonal rokli a ječmen, čímž byla mise úspěšně zvládnuta. V průběhu hledání jsem měl několikrát docela i chuť udělat čelem vzad a nechat sondu sondou :-) Je to můj první nález libušské sondy ze série J.
Prílohy
nalez_130805_06_Libus.jpg
sonda na zemi.jpg
sonda na zemi
rokle.jpg
pohled do rokle

Užívateľov profilový obrázok
r00t
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 27. Augusta 2013, 16:22
Bydlisko: Praha 9
Kontaktovať užívateľa:

Re: 5.8.2013 06UTC J1543218 Praha Libuš

Príspevok od užívateľa r00t » 7. Januára 2014, 01:23

Bez informaci z chatu ze pro ni uz jel Zaky jsem se vydal pro sondu.
Bylo pekne a tak jsem si udelal vylet smerem od sidliste Rohoznik. Po dlouhem pochodu prez pole jsem dorazil k one rokli plne komaru.
Presne jak pise Zaky, byli opravdu vsude a ve velkem mnozsti. Prelezl jsem potok co v rokli tece a uvidel pred sebou zbytek snury od sondy vedouci
nekam nahoru a pod nim otisk bot v bahne :)
Vse jsem zdokumentoval a sel zpatky. Nechtelo se mi lezt zpatky do rokle, tak jsem sel zabahnenym polem kukurice... coz nebyl az tak dobry napad.

Pohled smerem od sidliste Rohoznik. Rokle uprostred, za ni kukurice.
DSC01616.JPG
Zbytky balonu zustaly na nejvyssim modrinu, pekne vysoko:
DSC01612.jpg
Neco tu chybi:
DSC01603.jpg

Napísať odpoveď