14.1.2014 - J3143554 - Libuš - 05:15 UTC

GElog, príspevky do GElogu, nájdené sondy...
Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
OK5MIK
Príspevky: 42
Dátum registrácie: 1. Januára 2014, 13:33
Bydlisko: Uničov

14.1.2014 - J3143554 - Libuš - 05:15 UTC

Príspevok od užívateľa OK5MIK » 14. Januára 2014, 20:36

Typ sondy: RS92SGPD
HW: J3143554
Frekvencia: MHz 403,8
Miesto vypustenia: Libuš
Dátum a časvypustenia: 05:15 UTC
Dátum a čas nálezu: 12:30 UTC
49.754463N 16.870749E

Pro sondu jsem s Tondou OK2JNX vyjel jen ze zvědavosti jestli ji v místě dopadu nenajdem.
Poslední zaznamenaná poloha byla za obcí Svinov, kousek od Mohelnice.
Vzhledem k času výjezdu mi bylo jasné že baterie v sondě budou již vybité tak se signálem na dohledání jsem nemohl počítat.
Ale jeli jsme se podívat, vzhledem k nezalesněnému terénu byla šance sondu najít.
Asi po 45 minutách hledání na loukách a polích s dalekohledem jsme to vzdali.
Nasedli do auta a vydali se k domovu. Jakoby mi něco říkalo "ještě kolem sebe koukej" :-)
Při pohledu přez branku k jednomu domku jsem zahlédl něco jako zbytky balonu. Couvl jsem zpět a Tonda JNX mi balon potvrdil.
Sláva, sonda nalezena.
Ale nastal problem jak se legálně do cizího objektu dostat.
Po chvilce povídání se sousedkou a dalším sousedem jsme zjistili že majitelé nesjou doma,
ale že mají černého psa asi 1m v kohoutku :-D
Hmmm co teď, jít do risku a vlézt pro sondu?
Tonda držel branku pootevřenou pro případný úprk a já se vydal pro sondu.
Jaké bylo překvapení na místě, sonda vedle malého přístřešku rozložená na díly, odpojené baterie, popraskaná.
V rychlosti jsem trosky posbíral, odřízl provázek balonu, vše sebral a v tom jsem ve dveřích potkal paní domácí.
Po krátkém rozhovoru jsem poděkoval že mě nehnala ze svého pozemku a nechala mě trosky sesbírat.
K mému překvapení sonda vysílá a měří jak má, což jsem při -18m/s po nárazu do stříšky nečekal.

Pes naštěstí nebyl navolno tak jsem přežil i já :-)
mapa.jpg
místo nálezu
Prílohy
sgp1.jpg
SGP.jpg
SGP

Napísať odpoveď