28.1.2014 - H1143685 - 04:45 UTC - Amberg

GElog, príspevky do GElogu, nájdené sondy...
Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
ok1lpd
Príspevky: 42
Dátum registrácie: 31. Decembra 2013, 03:14
Bydlisko: Černošice,Nevězice,Poříčí n.Sázavou
Kontaktovať užívateľa:

28.1.2014 - H1143685 - 04:45 UTC - Amberg

Príspevok od užívateľa ok1lpd » 28. Januára 2014, 15:25

Typ sondy: RS92-SGPD
HW:H1143685
Frekvencia: 402.7Mhz
Miesto vypustenia: Amberg
Datum a čas vypuštění: 28.1.2014 - 04:45 UTC
Datum a čas nalezení: 28.1.2014 -10:03 UTC

Místo dopadu:
Latitude: 50.6.16N
Longitude: 13.57.25E
Lokátor: J060XC
QTH: Lánské lesy

Místo nálezu:
Latitude: 50.6.35N
Longitude: 13.56.13E
Lokátor: J060XC
QTH: Areál správy Lánské lesy

RIG: auto Kenwood TM-D700-komunikace+sledování sondy
zaměřování Yaesu VX-3 + anténa yagi
komunikace s autem Icom ID-51

Ahoj všem, po dlouhé pauze jsem se opět vydal lovit sondu, na které jsem se teda docela dost zapotil. Volba padla na H1143685 z Ambergu, která nakonec padla do lánských lesů. Slovo dalo slovo a s manželkou jsem vyrazil k Lánům s tím, že pokud ji neuslyším z auta na silnici, nechám sondu sondou a pouze se stavíme ve Stochově pro zelíčko. Po mém příjedu k lesní cestě, která byla zavřena závorou, jsem uslyšel slabý signál. Manželka zůstala v autě se zapnutou vysílačkou pro naší komunikaci, kdyby nebyl signál GSM. Na lesní cestě signál poskočil za 5S a po 250m jsem se stočil o 90 stupňů doleva. Po 100m jsem začal sondu přesněji zaměřovat, ale sonda se hlásila zase o 90 stupňů doprava. Byl jsem z toho jelen, ale šel jsem za signálem, stále jsem směroval, lezl z kopce na kopec, přes Lánský potok, a zase do kopce. Tam už začal signál sílit. Boty plný sněhu, ale co by člověk kvůli nálezu sondy neudělal. Vylezl jsem na rovinku a signál byl na tolik silný, že už šlo i zapnout ATT. Signál sílil, ale sonda nikde, po padáku ani památka. Při výstupu na silnici a spatření areálu Lesní správy Lány došlo k nejhoršímu, k dohledávání. Sundal jsem anténu a vypnul ATT. Signál za 7S, silnice podél areálu, koukám na stromy nic, opět zapínám ATT bez antény, 2S, po pár krocích signál slábne, vracím se na místo s nejsilnějším signálem. Před sebou plot, vzadu obora s daňky. Asi to bude tam, ale budu muset do areálu, obešel jsem plot a vcházím na velký dvůr. Signál uprostřed dvora jak noha, nadoraz bez antény a se zapnutým ATT. "Tady to někde musí sakra být". Pohazuji očko po střechách, nic, zdravím pány lesní správy, po zemi se taky nic neválí. Už jsem z toho hotovej, na nervy. Opodál cca 5m stojí traktor, kouknu dovnitř a týpek má sondu na palubce, oči se rozzářili, teď už jenom najít pana traktoristu. Po chvilce přichází, debatujem, "Vy jste mi teda dal", že jsem si v klídku zaměřil sondu v lese a pak začala měnit směr. Pán povídá, že jí viděl viset ze stromu, sondu s padákem odstřihl a naložil do traktoru. Prý jsem měl štěstí, chtěl jet prý delší trasu, ale přepadl ho hlad. Čas jeho nálezu i pohybu se shodoval s mým zaměřováním. Pak jsem si vzpomněl, že než jsem přecházel potok, stopy od traktoru jsem viděl. Padák jsem pánovi nechal, sondu jsem si vzal. Moje první sonda, která nemá na sobě číslo, ale má ho v na přibaleným průvodci o ekologické likvidaci. Manželka autem objela les a vyzvedla mne v areálu. Zelí stejně proběhlo a těším se na další nálezy sond.
Prílohy
Snímání-1.jpg
Místo dopadu.
Snímání-3.jpg
Místo nálezu:-))
Snímání-4.jpg
Výchozí bod
DSC01170.JPG

Napísať odpoveď