31.1.2014-00UTC-J3213087-Wien

GElog, príspevky do GElogu, nájdené sondy...
Napísať odpoveď
om4amc
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 7. Apríla 2013, 22:16
Bydlisko: TRENCIN DLHE HONY

31.1.2014-00UTC-J3213087-Wien

Príspevok od užívateľa om4amc » 31. Januára 2014, 19:27

Typ sondy : Vaisala RS92-SGPD
HW kod : J3213087
Frekvencia : 405,100 MHz
Dátum a čas vypustenia : 31.1.2014 00 UTC
Miesto vypustenia : Wiedeň
Miesto pristátia : pri obci Dubodiel , polia nad družstvom (farmou)
LON : 48,75745 LAT : 018,12477
Nájdená : 31.1.2014 11:06 hod.

Dnes ráno som v trackeri našiel dalšiu sondu , ktorá pristála relatívne blízko Trenčína. Spočítal som maximálnu možnú vzdialenosť ktorú ešte mohla sonda preletieť od poslednej dekodovanej polohy a rozhodol som sa vyraziť. Pozrel som na nete autobus smer Dubodiel , zbalil potrebné veci a vypadol z domu. 10:10 som sa už viezol v autobuse , do obce Dubodiel sme dorazili 10:40. Tam mal vlastne autobus konečnú. Vybral som sa smerom na dolný koniec dediny , k miestnemu družstvu (farme) , za ktorým som predpokladal maximálny možný bod pristátia sondy. Za družstvom už viedla poľná cesta priamo hore do polí. Ked som po nej prešiel asi 100m , začal som sa rozhliadať po okolí. Zatiaľ som nevidel nič podozrivé. Prišiel som až na úroveň horného konca objektu družstva a opäť som skúmal okolie. A zrazu som v diaľke (podľa GPS 340metrov) uvidel na poli jasne sa vynímajúcu červenú machuľu. Hned som si bol istý že je to sonda , nevyberal som z batohu ani dalekohľad. Ked som prišiel bližšie ozval sa z prijímača aj známy zvuk dát zo sondy. Ešte žila ale VF koncový stupeň bol už OFF. Ale aj ked už som bol úplne blízko pri padáku , sondu som na mierne zasneženom poli stále nevidel. Naviedla ma k nej až šnúrka , ktorá bola rozmotaná v celej svojej dlžke. Po obhliadke zostavy som skonštatoval , že tentoraz fungovala celkom bezchybne vrátane padáka. Ani jedna šnúrka nebola zamotaná do zbytku balona. Sonda preletela od posledných dekodovaných údajov ešte 2230 metrov. Pofotil som zostavu , uložil súradnice GPS ,zbalil všetko do batohu a vybral som sa po poľných cestách na opačný koniec dediny k autobusovej zastávke. Tam som zistil že najbližší bus ide až za hodinu , a tak som sa vybral do najbližšej obce Trenčianske Jastrabie pešo. Počasie bolo celkom fajn , cesta suchá , úloha splnená takže sa šlo celkom v pohode. V Jastrabí som bol asi za 50 min. , dalších 5 min. som počkal na zastávke a nastúpil som na bus smer Trenčín. Nakoniec ešte patrí podakovanie Danovi OM1ATS , ktorého údaje z trackera mi pomohli sondu nájsť. (aj tie v predošlých logoch).
Prílohy
DSCN3671.JPG
prvý vizuálny kontakt na vzdialenosť 340m(podľa gps)
DSCN3679.JPG
v pozadí INOVEC 1042 m/n m(pozri vebkamera Inovecká chata)
DSCN3680.JPG
šnúrka v snehu
DSCN3676.JPG
zostava-tentoraz OK
DSCN3678.JPG
kde je sonda?
DSCN3674.JPG
tu je sonda!
DSCN3673.JPG
ešte žije
DSCN3682.JPG
zbalená na transport domov

majicek

Re: 31.1.2014-00UTC-J3213087-Wien

Príspevok od užívateľa majicek » 31. Januára 2014, 20:37

Čakala ťa tam ako na podnose, čo viac si môžeš želať, blahoželám. :-)
Ak sa zajtra vyberieme do tých hôr nad Antonstal hľadať tu mŕtvolku (dúfam, že nie obesenca ako naposledy), snáď budeme mať aspoň toľko šťastia ako si mal dnes.

Napísať odpoveď