1.4.2012 - C2826463 - obedna Prostejov

GElog, príspevky do GElogu, nájdené sondy...
Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
Radim_OM2AMR
Príspevky: 131
Dátum registrácie: 31. Októbra 2011, 17:18
Bydlisko: Vrbove, Brunovce
Kontaktovať užívateľa:

1.4.2012 - C2826463 - obedna Prostejov

Príspevok od užívateľa Radim_OM2AMR » 1. Apríla 2012, 20:42

Zucastneni:
Andrej, Radim

HW Code: C2826463
Freq: 402.1 MHz
RS92-SGPW


Posledne udaje z groundtracku:
48.90599 17.65209 1109.257 - http://maps.google.sk/maps?q=48.90599+1 ... k&t=h&z=16

Miesto nalezu:
http://maps.google.sk/maps?q=48.904522% ... gl=sk&z=19

Dnes som si rano pozrel predikciu, ktora ukazovala dopad PV sondy niekam na usecke medzi Cachticami a Brunovcami. Ked som dorazil do Brunoviec (miesto mojej stavby a Andrejova adresa :-) - tak som Andrejovi povedal, ze dnesna PV vyzera nadejne. Andrej sice strasil, ze je otazka, co chlapci poslu, ci SGP alebo KL. No pre istotu som naladil na rucke 402.1 MHz a pustil sa do prace.

Poobede sa vratil Andrej domov a s jeho prichodom sa ozvala znama modulacia z radia. Odlozil som pracovne naradie - opat prestavka v praci nezaskodi ;-) Tak sme nastartovali Sondemonitor a sledovali. Sonda letela mierne inak, ako bola predikcia, hlavne draha letu bola podstatne kratsia. Burst nebol nad statnou hranicou, ale podstatne skor - juhozapadne od Uherskeho Brodu. To nevestilo nic dobre. Obaja sme si povedali, ze sonda padne na Morave a je tym padom pre nas stratena.

V nizsich vyskach nastastie poriadne fukalo - cca 35 m/s, tak sondu zanieslo dalej k hraniciam. Predikcia dopadu zo SM ukazovala na pohranicnu obec Strani a zapad od Velkej Javoriny. Tak sme hypnotizovali Sondemonitor, nech to padne mimo zalesnenej casti. Vo vyske 1109m nam sonda stichla, ako sme predpokladali - medzi nami a sondou bola Velka Javorina. Nasadli sme do auta a vyrazili - z Brunoviec to nie je nejak extremne daleko do Strani a posledna poloha sondy bola hned za nim.

Ked sme presli hranice, zapol som radio a za Stranim sme s radia zaculi znamu oblubenu muziku sonderov GFSK :-) Andrej tu cast kraja poznal lepsie, vedel, ze je tam cesta na Velku Javorinu. Uz pri dopade pri pohlade na mapu povedal, ze vie, kadial sa k tomu miestu da dostat. Modlili sme sa, aby sonda padla mimo lesa na cistinku.

Odbocili sme na cestu a signal silnel. Andrej hlasil uroven na S-metri, ja som bojoval s kratermi na ceste. Pisali tam, ze cesta v zime nie je udrziavana. Ja by som povedal: Cesta nie je uz vobec udrziavana. Prisli sme na miesto, kde sonda hrala na plno, odparkovali auto. Vytasili smerovku, zapli ATT a podme zameriavat. Sonda hrala z prilahleho lesika pr ceste. Tak sme presli cca 200 - 300m. Vo chvili, ked som sa otocil so smerovkou naspat a chcel povedat, ze tuto mi to hra aj po odladeni o 20 kHz najviac, Andrej zvolal: TU JE !!! :-) No a sonda pekne lezala par metrov od cesty v riedkom uzkom pase lesa napravo od cesty (na mape nalavo).
IMAG0778.jpg
Pekne lezala na cerstvom snieziku
IMAG0779.jpg
Sneh, alebo nastruhany polystyren ? :-)
IMAG0780.jpg
Odpoved na Danovu castu otazku - bohuzial aj tento temp senzor bol pretrhnuty, zrejme pri tom, ako sa predierala konarmi stromov
IMAG0781.jpg
Torzo balona - len hrdlo. Odvijac komplet vymotany.
IMAG0782.jpg
Snura od sondy sla do korun stromov a naspat na zem k hrdlu balona
IMAG0784.jpg
Stastny sonder Andrej - komentar Andreja: Ved som v monterkach, takto ma chces fotit ? Mimochodom, ja som bol tiez ;-)
IMAG0785.jpg
Az po chvili som si vsimol odtrhnuty kryt konektora aj so stitkom
IMAG0787.jpg
Naozaj - sonda - pricestnik :-)
Som velmi rad, ze sme sa na lov vybrali s Andrejom. Po dlhej dobe sme boli opat na sonde spolu ! Tak za posledny tyzden su to dva Prostejovske ulovky a tato je nasa prva zahranicna - cezhranicna ;-)

Len dufam, ze pre Jendu to bolo dost daleko a nebol niekde na ceste... Nestihli sme cez forum oznamit, ze po nej ideme.

Mimochodom - z vodnej baterky sa po navrate do Brunoviec este pekne parilo/dymilo. Povodne som sy myslel, ze Andrej vyfukol dym z cigarety do nej, ale nie. Vodnik fajcil sam :-)

Napísať odpoveď