7.4.2012 - G2953796 - obedná Viedeň

GElog, príspevky do GElogu, nájdené sondy...
Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
Braňo
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 26. Októbra 2011, 20:48
Bydlisko: Trnava
Kontaktovať užívateľa:

7.4.2012 - G2953796 - obedná Viedeň

Príspevok od užívateľa Braňo » 7. Apríla 2012, 21:58

Typ sondy : Vaisala RS92SGPD
HW kód : G2953796
Frekvencia : 405.000 MHz
Dátum a čas vypustenia : 7.4.2012, 12:00
Miesto vypustenia : Viedeň
Miesto dopadu : V lese neďaleko kameňolomu pri Jablonici
GPS poloha: N48.592610 E17.470150
Spoločná akcia: Braňo, Radim

Sondu sme pôvodne očakávali na druhej strane Karpát, s Radimom sme boli dohodnutý na spoločnej akcii. Nakoniec ako to už býva sonda si spravila čo chcela a sadla pri Jablonici. Za kopec sa nám moc nechcelo, navyše Miro písal na chate že na Záhorí začalo pršať. Po krátkej debate na chate bolo rozhodnuté, nenecháme ju tam. Stretli sme sa pri kameňolome kde sme nechali autá (bod 1). Ďalej bol zákaz vjazdu. Prešli sme cestou cez kameňolom, k lúke kde yaginy ukázali do lesa. Radim išiel okrajom lesa, ja som sa zamotal trochu hlbšie ako bolo treba. Medzitým aj prestalo pršať. Neskôr anténa ukázala na iný smer, asi som sa pustil za volakým odrazom. Postupne som odlaďoval rádio po 1kHz a bolo jasné že už nemôže byť ďaleko. Zrazu bolo počuť Radima ako kričí na mňa. Po cca 150 metroch som našiel Radima pri sonde obesenej na strome cca 3m nad zemou (bod 2). Našťastie som s tým počítal a zobral som si zo sebou prípravok na prerezanie šnúry. Aspoň som ho mohol prvý raz vyskúšať. Špagát som prerezal, Radim chytil sondu. Balón s padákom zostal zamotaný vysoko na strome. Sonda bola bez lístku pre nálezcu. Pri podrobnejšej obhliadke sme zistili že je poškodený snímač teploty. Po úspešnej akcii nasledoval návrat k autám, a krátke posedenie pri kofole v miestnom lokále.
mapka_jab1.jpg
mapka_jab2.jpg
Foto od Radima:
IMAG0810.jpg
IMAG0811.jpg
IMAG0812.jpg
IMAG0813.jpg
IMAG0815.jpg
Video:

Napísať odpoveď