Poobedna Vieden 08.05.2012 (G2954092) 405,000Mhz

GElog, príspevky do GElogu, nájdené sondy...
Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
Mitu
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 5. Decembra 2011, 13:56
Bydlisko: Bratislava, Podbrezova
Kontaktovať užívateľa:

Poobedna Vieden 08.05.2012 (G2954092) 405,000Mhz

Príspevok od užívateľa Mitu » 9. Mája 2012, 18:08

Krasna prechadzka za nami, sonda doma :D

Sonda Vieden na pasme 405,000 Mhz

HW: SGP - G2954092

Miesto dopadu: Rakusko ( Vojensky priestor pri mestecku Bruck an der Leitha )

Posledny vystup z groundtracku:

Packet : 10163
Zemepisna sirka : 47.99286
Zemepisna dlzka : 16.76532
Posledna vyska : 181m
Posledny cas : 14:04:06.660 (GMT)

Zucastneni: Mitu, Miso "Ofca"

Den ako kazdy iny aj ked trosku vinimocny, o 10 rano mi volal kamarat ze bol by rad keby som uz dokoncil slubenu elektroinstalciu.
Sviatok, slnko svietilo vonka no moc sa mi nechcelo vrtat sa v rozvadzaci, ale vravim si pojdem... Prisiel som k nemu robota isla
od ruky, pri tom mi rozpraval vtipy a rozpraval humorne prihody. A spustil som prihody aj ja o sondach, az ho to zaujalo do takej
miery, ze sa ma opytal ci by som ho nezobral zo sebou. Hned som si spomenul na predikciu na 08.05.2012 a vravim pod dnes
betarka leti do rakuska vedla Pandorfu. Povedal podme bude aspon sranda. Viac mi nebolo treba, zbalil sa sadli sme do mojho auta
a vyrazili sme do Lamaca po "pomocky". Usadil som ho s notebookom a radiom do predu, budes navigator ! Tak aj bolo, poteseny
ako v Bondovke ma navigoval za cielom. Auto sme zaparkovali v rakusku v poli vedla vojenskeho priestoru kde nas uz zdravili
tabule typu, zakaz vstupu, nebezpecenstvo vybuchu municie, vojensky cvicny priestor,... Videl som ako mu oci ziaria tak som isiel
este dalej auto som zaprarkoval pri razcesti kde uz tych tabul bolo na moj vkus prilis vela a rozhodli sme sa ist peso. Radio vsak bolo
ticho na 405 som nepocul nic iba rusenie od fotaku co ma pri hladani fotil, tak som sa rozhodol ze pojdem za poslednymi udajmi GPS.
Isli sme po polnej cesticke zrazu krici, aha lubo mikrofon. Otocil som sa na neho a v ruke drzal minu podobnu "82 EOM". Oblial ma
studeny pot a preglgol som horku slinu, pri pohlade na jeho nalez. Zlakol som sa povedal som mu nech to pomaly polozi do travy a sli
sme dalej... Nakoniec som mu povedal nech ide po oznacenych chodnikoch a kameruje ma :D... Humor ho neopustal a potom uz aj ja
som sa zacal smiat. Hned mi zlepsil naladu aj zvuk ktory sa neskorsie ozval z radia na 405 Mhz. Sondu sme nasli celi a zdravi. Ale vratili
sme sa len po vyznacenych chodnikoch.

PS: Sonda mala vypustene balancne nadrzky. Papier helmut dierkovacom predierkoval. Nit 20 cm od sondy bola otrhnuta a znova
zaviazana na uzlik.

Video z hladania sondy : http://youtu.be/tGpxOORs6tA

Video najdenej sondy : http://youtu.be/18-6eQb2cMk
Prílohy
Vojensky.JPG
Vystrazne tabule.
mapa.jpg
Mapa
100_3469.JPG
Foto pri "Stlpiku".
100_3462.JPG
Zaujimavy "papier", helmut nemal co robit tak si robil do neho dierky :D
100_3457.JPG
Sonda najdena.
100_3455.JPG
Hladanie sondy.
100_3441.JPG
Priprava :D
Lovu zdar !

Napísať odpoveď