4.4.2017 - 0530UTC - M1753247 - Praha Libuš

GElog, príspevky do GElogu, nájdené sondy...
Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
CZJKP1
Príspevky: 228
Dátum registrácie: 16. Januára 2014, 18:52
Bydlisko: Praha 5 (loc: JO70EA). Občas okr. Mělník (loc: JO70FK)

4.4.2017 - 0530UTC - M1753247 - Praha Libuš

Príspevok od užívateľa CZJKP1 » 4. Apríla 2017, 22:52

Typ sondy: RS92-SGPL
HW: M1753247
Frekvence: 401.100 MHz
Místo vypuštění: Praha Libuš
Datum a čas vypuštění: 4.4.2017, 0530 UTC
Datum a čas nálezu: 4.4.2017, 10:40 SELČ
Místo nálezu: Okraj lesíka v Praze, Na Balkáně.
screenshot.png
místo nálezu - GPS
Již o víkendu vypadala nadějně pro Prahu predikce jedné z úterních radiosond vypouštěných z Libuše. Vzhledem k Úternímu plánu jsem tomu tentokrát nevěnoval příliš příprav. Ráno jsem z domova odešel ještě dříve, než byla vypuštěna. Nejprve jsem byl na odběrech krve a potom jsem měl vyzvednout nějaké objednávky po Praze. Když jsem šel z odběrů a již byl vzdálen od domova jsem si vzpomněl na dvě úskalí, tím prvním bylo, že jsem si s sebou brzo ráno úplně zapomněl sbalit svůj radioscanner s anténou a tím druhým dočasná absence internetu v mobilu - přecházíme k jinému operátorovi a všechny naše čísla byly dočasně převedeny na dobíjecí.
Po odběrech jsem měl domluvený sraz u tety, kde jsem se dostal k internetu a sledoval let na APRS, po dopadu jsem si zapsal souřadnice, rozloučil se a běžel na metro.
V metru jsem si uvědomil, že jsem předešlý den nedopatřením aktivoval nějaký balíček internetu na 24h, za který mě již byl stržen kredit a tak jsem se podíval do SMS a zjistil, že mám k dispozici 20MB, díky tomu jsem mohl sledovat chat a dostal se i k souřadnicím od Pavla.
Mezitím jsem si zadal souřadnice do mapy a na Vysočanské jsem přestoupil na autobus a vystoupil na stanici Balkán.
Když jsem po cestě došel na úroveň špendlíku v mapě, bylo to tam "velice úžasné", tak jsem jen pevně doufal, že nikdo není doma:
1491294924848.jpg
Obydlí bezdomovců
Rozhlížel jsem se z cesty ale nic konkrétního neviděl, na větší vzdálenost mohla většina odpadků bílé barvy působit jako zbytky balonu nebo sonda ale snažil jsem se co nejlépe zadívat směrem posledních souřadnic a skutečně spatřil něco, co mohlo odpovídat zbytkům balonu. Šel několik kroků vpřed a uviděl v dáli proti světlu nataženou šňůrku.
20170404_103950.jpg
První spatření zbytků balonu
Když jsem vylezl nahoru, šňůrka natažena přes korunu stromu a zase na zem, kde ležela sonda.
20170404_104155.jpg
Sonda + Padák
Detaily šňůrky:
20170404_104204.jpg
20170404_104220.jpg
Ráz krajiny se změnil, toto byla skutečně první řada stromů. Směrem ke hřišti už žádné další stromy ani křoviny momentálně nejsou, jen oranice. Stromy byly nejspíše odtěženy a to ještě letecké snímky mapy.cz ani google mapy nezachycují.

Šňůrku jsem předřel a kompletně sundal a vše týkající se sondy uklidil.

Potom se naskytovala otázka kudy odtamtud, z klouzavého kopečka dolu a kolem bezdomovské rezidence se mi již nechtělo, a tak jsem přešel pár kroků po té oranici, směrem ke hřišti a odešel tou ulicí kolem DDM a dolu do Koněvovy, kam mi jel přímý spoj na další místo, které bylo v plánu.

Znečištění způsobené po dopadu deštivým počasím:
20170404_203828.jpg
Je škoda, že se některé fotky nevydařily lépe...

Napísať odpoveď