5.4.2017 - M3943196+6A26701 - Libuš 12UTC + O3

GElog, príspevky do GElogu, nájdené sondy...
Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
Matěj
Lovič
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 17. Mája 2015, 15:07
Bydlisko: Jihlava

5.4.2017 - M3943196+6A26701 - Libuš 12UTC + O3

Príspevok od užívateľa Matěj » 11. Apríla 2017, 00:08

Typ sondy : Vaisala RS92SGPL
HW kód : M3943196+6A26701
Frekvence : 401.1 MHz
Datum a čas vypuštění: 5.4.2017 12UTC
Místo vypuštění: Libuš
Místo nálezu: pole s jetelinou u Salačovy Lhoty N49,52316 E14,98818
Datum a čas nálezu: 5.4.2017 ~15:50SELČ

Predikce pro tuto sondu vypadaly dlouhodobě nadějně, tak jsem si ji nahlásil už 3 dny předem. Ještě dopoledne bylo vše nadějné, proto jsem ve fóru potvrdil, že pro ni pojedu. Pak se to ale začalo kazit. Kdybych to býval věděl ... . Po burstu začala sonda padat rychleji což naznačovalo, že padák nefunguje úplně ideálně. Proto taky nedoletěla tak daleko, jak se dalo očekávat, a dopadla dřív a dál. No a aby to bylo všechno, tak jsem musel být v práci nečekaně déle, bohužel jsem nevěděl, zda to bude pár minut či hodina. Nakonec to byla ta hodina. A tak sonda dopadla když jel kolem náhodný nálezce a na mne zatím netrpělivě čekal odvoz. Jak jsem se posléze dozvěděl z telefonátu s OK1HGA a poté i z fóra od Pazara a SZ od roota, tak tam ochotný nálezce ještě nějakou dobu počká a pak že tam sondu buď nechá nebo vezme domů. Od Pazara jsem získal číslo na nálezce. Zkusil jsem mu zavolat a zjistil, že sondu raději vzal domů. Domluvil jsem se s ním, kde se setkáme a že mě zavede na místo dopadu. Tak se i stalo, sondu i padák přibližně naaranžoval tak jak je našel po dopadu. Udělal jsem pár fotek, nálezce souhlasil i se svým fotem a jeho uvedením i se jménem do logu. Žertem se ptal, jestli bude v Blesku, tak jsem mu ukázal, kde se bude log nacházet. Pěkně jsme si popovídali o tom, co vlastně našel a k čemu je to dobré a i o dalších věcech se sondami nesouvisejícími. Takže původně zpackaný lov se nakonec v dobré obrátil, hlavně díky velmi příjemnému a ochotnému nálezci za což mu velmi děkuji. Děkuji též všem ostatním, kteří se mi snažili pomoci.
1.jpg
Takhle nějak to prý vypadalo. Je zde vidět i příčina horší funkce padáku.
2.jpg
Salačova Lhota v dáli
3.jpg
Štítek chyběl
4.jpg
5.jpg
Detail háku a odvíječe po vyproštění z chuchvalce zamotaného latexu
6.jpg
Sonda a její nálezce pan Petr Moravec
7.jpg
Latexu zbylo opravdu hodně

Užívateľov profilový obrázok
Pazar
Lovič
Príspevky: 2031
Dátum registrácie: 16. Februára 2012, 07:42
Bydlisko: Praha

Re: 5.4.2017 - M3943196+6A26701 - Libuš 12UTC + O3

Príspevok od užívateľa Pazar » 11. Apríla 2017, 06:47

Ještě jednou velký dík za snahu a obětování. I když byl nálezce velmi ochotný a slíbil, že se pokusí i o dokumentární fotky mobilem, tak dokonale provedený LOG bych z toho nikdy neudělal.

Při prohlížení archivu jsem zjistil, že se obsluha při předstartovní přípravě asi správně nedomluvila a imatrikulační štítek zapomněla nalepit. Proto chyběl a ani nebyl k nalezení okolo. :oops:

Kdo za to může, to už necháme na jejich svědomí. :)
Prílohy
8.jpg
9.jpg

Napísať odpoveď