21.4.2017 - M0834240 - 00 UTC - Prostějov

GElog, príspevky do GElogu, nájdené sondy...
Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
Jarek_OK2PRF
Príspevky: 85
Dátum registrácie: 31. Októbra 2015, 21:46
Bydlisko: Brno Komárov

21.4.2017 - M0834240 - 00 UTC - Prostějov

Príspevok od užívateľa Jarek_OK2PRF » 1. Mája 2017, 18:52

21.4.2017 - M0834240 - 00 UTC - Prostějov
Typ sondy : Vaisala RS92SGPL
HW kód : M0834240
Frekvence : 402.1 MHz
Datum a čas letu sondy : 21.4.2017 - 00 UTC
Místo vypuštění : Prostějov
Datum a čas nálezu : 21.4.2017 v 15:30 UTC
Místo nálezu : travnatý břeh řeky Dyje za jezem u obce Bulhary
Souřadnice : 48.827772°N 16.772418°E


Noční prostějovská sonda, letící minulý pátek, mě tentokrát zavedla do zajímavých končin okolo řeky Dyje.

Dopoledne jsem byl ale v práci a volno jsem měl až po obědě. Data z přijímače mi končila kolem 300m výšky a nějak se mi chtělo vyjet z Brna do míst, kam jsme kdysi s mým otcem jezdívali rybařit a kde jsem už dlouho nebyl. Tak se tam pojedu podívat a i kdyby už sondu třeba někdo přede mnou už našel, tak se alespoň projít po těch našich dávných tajných rybářských místech.

Po práci jsem si udělal takovou malou přípravu, protože už sonda dávno nevysílala a s pomocí GoogleEarth jsem se pokusil udělat si přesnější představu, jak to v místě dopadu bude vypadat a ejhle - podařilo se mi úplnou náhodou to, že se mi klesání sondy zobrazilo prostorově.

A když jsem si toto zobrazení po trošce cviku vhodně otočil do směru klesání sondy a poté naklonil v jejím úhlu jak padala a pomalu přiblížil, tak jsem získal nádhernou, pohybující se prostorovou animaci. Tedy až do chvíle, než se mi jako obvykle "kousnul" prohlížeč. Vše ale bylo najednou tak jednoduché a názorné, že jsem doslova viděl na zemi místo, kde sonda musí být. To už jsem prostě věděl, že to tam musím jet obhlédnout, vidět to a vyzkoušet si přesnost.

Ta sice zas tak dobrá nakonec nebyla, ale sondu jsem nakonec, na poslední chvíli našel, krásně schovanou v trávě, dost daleko od toho "mého" vytipovaného místa. Tak jsem to tam uklidil a dal zprávu o tom, že už ji mám, aby pak někdo jiný zbytečně nehledal.



Obrázok
Poslední metry letu sondy


Obrázok
Konečně na místě


Obrázok
Sonda v trávě skoro nebyla vidět


Obrázok
Byla totiž jinde, než jsem si myslel


Obrázok
Dosedla měkce


Obrázok
štítek i čidla v pořádku


Obrázok
Krásná jezírka

Obrázok
Bobr


Obrázok
A jeho dílo

Obrázok


Obrázok


Obrázok

Napísať odpoveď