4.5.2017 M4016094 00UTC Libuš

GElog, príspevky do GElogu, nájdené sondy...
Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
Zaky
Príspevky: 379
Dátum registrácie: 23. Septembra 2012, 15:05
Bydlisko: Praha Kobylisy JO70FD, dále Praha Chodov a Kostelec nad Černými lesy

4.5.2017 M4016094 00UTC Libuš

Príspevok od užívateľa Zaky » 5. Mája 2017, 21:00

Typ sondy : Vaisala RS92SGPL
HW kód : M4016094
Frekvence : 401.1 MHz
Datum a čas vypuštění: 4.5.2017 00UTC
Místo vypuštění: Libuš
Datum nálezu: 4.5.2017
Místo nálezu: pole u obce Libiš 50.277366, 14.490912. Noční sonda si vybrala podle mapy celkem přijatelné místo pro dopad a měla být poslední sondou okružního sběru mrtvolek. I přes to, že jsem si vytipoval místo k parkování a zadal ho do navigace, toto nějak nedopadlo a navigace mě navedla skoro o kilometr jinam, toto jsem nějak nepochopil. Vrátil jsem se tedy, zaparkoval a vyrazil do polí. V místě jsou bramborová pole a jsou zatažena netkanou textilií. To má za následek nemožnost se tímto pohybovat jinak, než kolovými řádky mezi zataženými pruhy, pod textilií jsou vzrostlé brambory a tak je textilie značně zvednutá. Podél pole vedla cesta, takže jsem se mohl do oblasti dopadu přiblížit pohodlně, následně jsem provedl optický průzkum povrchů texílií, vyhodnotil podezřelý objekt, který se posléze skutečně ukázal být odvíječem a vydal se vhodným řádkem mezi brambory. Sonda při dopadu roztrhla textílii a skončila v bramborách, šňůra a odvíjč ležely na textílii, která se pěkně vlnila ve větru. Šňůrka se tímto pohybem stihla za toho půl dne pěkně roztřepit.
Prílohy
odvijec.jpg
sonda.jpg

Napísať odpoveď