2.6.2017 M4013199 12UTC Libuš

GElog, príspevky do GElogu, nájdené sondy...
Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
Zaky
Príspevky: 379
Dátum registrácie: 23. Septembra 2012, 15:05
Bydlisko: Praha Kobylisy JO70FD, dále Praha Chodov a Kostelec nad Černými lesy

2.6.2017 M4013199 12UTC Libuš

Príspevok od užívateľa Zaky » 6. Júna 2017, 19:45

Typ sondy : Vaisala RS92SGPL
HW kód : M4013199
Frekvence : 401.1 MHz
Datum a čas vypuštění: 2.6.2017 12UTC
Místo vypuštění: Libuš
Datum nálezu: 2.6.2017
Místo nálezu: pastvina v areálu koňských stájí u obce Předboř 49.948227, 14.637392. Predikce sibovala dopad do oblasti rychlého dojezdu z práce, tak jsem měl v úmyslu zkusit zase po delší době ulovit vysílající sondu. Oblast dopadu sice docela vyšla, sonda ale dopadla do jediného uzavřeného areálu široko daleko. Protože ale ten areál patří koňským stájím a sonda dopadla na pastvinu, řekl jsem si, že bude dobře pro sondu vyrazit, už jen proto, aby koně nesežrali latex. Cesta po D1 v pátek odpoledne vypadala podle google traffic dost špatně, realita nebyla naštěstí tak zlá, dálnice byla sice úplně plná, ale jela, tak to docela šlo. Po příjezdu na místo se ukázalo, že sonda hraje a ve stájích o ní nevěděli. Jistý notně alkoholem upravený domorodec mě za obšírného řečnění uvedl k majitelce stájí, která projevila pochopení i starost o odstranění latexu a pustila mě na průzkum. Sonda byla ihned nalezena v místě předpokládaného dopadu, koně se naprosto nezajímali ani o sondu, ani o mě, tak jsem popakoval, ukázal paní majitelce, co to přiletělo včetně pořádného strašidla z balónu, poděkoval a místo opustil. Na soukromém pozemku jsem nefotil, tak přidávám aspoň mapku z GM.
Prílohy
mapa.jpg

Napísať odpoveď