07.06.2017 - Wien - M2740325 - 12 UTC

GElog, príspevky do GElogu, nájdené sondy...
Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
ladam
Lovič
Príspevky: 296
Dátum registrácie: 7. Augusta 2014, 08:32
Bydlisko: Popovice

07.06.2017 - Wien - M2740325 - 12 UTC

Príspevok od užívateľa ladam » 10. Júna 2017, 14:06

Typ sondy :Vaisala
HW kód : M2740325
Frekvence : 401.000 MHz
Datum a čas vypuštění : 07.06.2017 11 : 30 UTC
Místo vypuštění : Wien
Místo nálezu: průmyslová zóna ulice Sokolovská

Tento den to byla už má druhá Radiosonda a nedá se říci že bych ji odlovil s klidem lovce těchto krabiček.

Seděl jsem v suterénu v centru Uherského Hradiště a předpokládal že radiosonda podle predikce doletí MAX do Veselí nad Moravou kam bych pro ni když by nikdo jiný neměl zájem zajel. Vedle mě seděl vaLin a tak jsem mu jen tak z hecu když se ptal kam asi padne a kdy. Podal do ruky Alinco naladěné ještě z rána na 401MHz. Kukali jsme naň jako blázni ( plný signál ) kolega Radim zapl jeho nakousnuté jablíčko a já si nadatloval do prohlížeče adresu fora. A tam si čtu že mě asi padne domů. Zmateně jsem se kukl na APRS a tam skutečně byl dopad u Popovic. Já datloval zprávu na chat. A propadl panice rychle se dostat do Popovic. Řešením bylo se svést s kluky , antény v Popovicích, bylo to rychlé ale jak se záhy ukázalo špatné rozhodnutí. Když jsem byl doma tak sem zjistil že Radiosonda je v UH cha chááá rychle jsem zavolal vaLinovi ale ten už byl na kole odjetý v Kostelanech tak jsem ještě stopl kluky cestou od antém a ti mě vyhodily zpátky v UH. To už jsem se uklidnil a když jsem slyšel signál byl spokojený. to jsem ale netušil, že radiosonda si vybrala pro místo přistání střechu objektu v jedné firmě a padák že se zavadí na střeše jiné firmy. Tak došlo na dvojí vyjednávání hledače a hlídačů. No nakonec vše dobře dopadlo na obě střechy jsem se dostal. A doufám že chápete mé důvody že neuvedu konkrétní souřadnice nálezu. Nerad bych ochrankám způsobil problémy..
Prílohy
IMG_3216_rotace.jpg
IMG_3217.JPG

Napísať odpoveď