10.6.2017 M2123478 00UTC Libuš

GElog, príspevky do GElogu, nájdené sondy...
Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
Zaky
Príspevky: 379
Dátum registrácie: 23. Septembra 2012, 15:05
Bydlisko: Praha Kobylisy JO70FD, dále Praha Chodov a Kostelec nad Černými lesy

10.6.2017 M2123478 00UTC Libuš

Príspevok od užívateľa Zaky » 11. Júna 2017, 20:30

Typ sondy : Vaisala RS92SGPL
HW kód : M2123478
Frekvence : 401.1 MHz
Datum a čas vypuštění: 10.6.2017 00UTC
Místo vypuštění: Libuš
Datum nálezu: 10.6.2017
Místo nálezu: pozemek u chaty v obci Masojedy 50.027652, 14.780775. Druhý den ráno po cykloodlovu blízké Libuše jsem se jal zkoumat, kam že to doletěla noční Libuš. Ta měla podle predikce dopadnout také poblíž, vítr se točil tak, že ač sondy z ostatních termínů skončily v dáli (ranní třeba až kdesi u Tábora), tyto byly velmi blízké. Průzkum dat sice napovídal na dopad do zástavby, z fotomapy to ale vypadalo na chaty a zdálo se, že by oblast nemusela být oplocená. Protože to bylo opravdu kousek, zajel jsem se po sondě podívat. Na místě se ukázalo, že od cesty, která do oblasti dopadu vedla, terén k chatám velmi klesá a je pěkně zarostlý. Zkoumal jsem tedy nenápadně cvrkot z cesty, sonda měla být od cesty malý kousek. Po chvíli zkoumání jsem uviděl šňůrku z odvíječe viset přes vysoký ořech do svahu nad jednou z chat, měli tam nějaké prímové trnité roští. V něm byla spatřena sonda, snadno se jí povedlo vytáhnout za šňůrku. Nevytáhl jsem ji ale celou, dopadem z ní uletěly baterky. Nezdálo se, že by v chatě někdo byl, u okolních chat ale bylo celkem živo. Snažil jsem se proto nenápadně vytáhnout baterky a kryt z roští shora, kde jsem celkem nebyl vidět, pěkně jsem se tam natahoval a tak trochu se obával, aby mi to neujelo a já neproletěl trnitým křovím plavně dolů přímo mezi diváky. Asi by to zapůsobilo poněkud překvapivě. Kusy sondy jsem bez nehody vylovil a začal řešit odvíječ. Šňůra vedla přes vysoký ořech, já měl jeden konec u sondy a odvíječ visel někam dolů z toho svahu. Zkusil jsem to trochu povytáhnout, šlo to hladce, ale z boku foukal vítr a odvíječ mi tak hezky odfoukával nad svah, s malou rezervou, abych na něj bezpečně nedosáhl. Vítr byl neuvěřitelně stabilní, odvíječ se vůbec nehoupal. Nakonec mě to přestalo bavit a zkusil jsem ho vytáhnout nahoru do větví, říkal jsem si, zkusím toho nechat na místě co nejmíň, uvidí se, co to udělá, když tak šňůrku utrhnu. Nahoře se to vůbec nezaseklo a spadlo mi to ukázkově na hlavu. Tak jsem popakoval a zmizel. Na soukromém pozemku jsem nefotil.

Napísať odpoveď