10.8.2017 - N1850143 - 00 UTC - Wien

GElog, príspevky do GElogu, nájdené sondy...
Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
Jarek_OK2PRF
Príspevky: 85
Dátum registrácie: 31. Októbra 2015, 21:46
Bydlisko: Brno Komárov

10.8.2017 - N1850143 - 00 UTC - Wien

Príspevok od užívateľa Jarek_OK2PRF » 22. Augusta 2017, 19:03

10.8.2017 - N1850143 - 00 UTC - Wien
Typ sondy : Vaisala RS41-SG
HW kód : N1850143
Frekvence : 401.0 MHz
Datum a čas letu sondy : 10.8.2017 - 00 UTC
Místo vypuštění : Wien
Datum a čas nálezu : 20.8.2017 v 19:57
Místo nálezu : Pole oseté řepou u obce Zaječí
Souřadnice : 48.87897N, 16.74360E


Pro tuto sondu jsem musel jet dvakrát. Poprvé jsem se octnul na místě téhož dne, kdy k nám přiletěla - vysílala ještě v poledne, i když ne zrovna silným signálem. Uslyšel jsem ji až na mostě přes železniční trať a po dojezdu na místo jsem shledal že pole, poseté jakousi řepou nebo co to bylo - už skoro po kolena - je po noční bouřce mokré, rozblácené a toho dne bylo nechutné, horké, vlhké a dusné počasí. Navíc se na obzoru objevil obří postřikovač a tak jsem jen dalekohledem a antenou odhadl polohu, zapsal si souřadnice na cestě kde jsem stál a odhadl místo, kde vidím v poli náznak provázku mezi sondou a padákem. A odjel jsem.

Teprve o destet dní později jsem si konečně našel čas. Nic zrovna nelétalo a pokud snad ano, nezůstalo to dlouho na zemi ležet. Ale o této sondě, ani o dvou dalších se zatím nikdo nezmiňoval, tak jsem se vyjel podívat, jak sonda přežila ten postřik a desetidenní pobyt na poli.

Po příjezdu na místo jsem šel na místo mých minulých souřadnic a padák uviděl, až když jsem byl ani ne deset metrů od něj - tak hezky se mezitím schoval ve vysoké, krásně zelené nati. Po provázku dále k sondě, vše jsem zdokumentoval, uklidil a pak opatrně zpět, abych tam zbytečně nic nepoškodil. Domů jsem přijel, spokojen s výletem už za soumraku a při večerním usínání si, povzbuzen tímto nálezem, plánoval sondu další...



Obrázok
Sonda startuje ... Krásný signál - to bylo ještě před návštěvou hovad z E-ONu s jeřábem u mé antény, bohužel...


Obrázok
... její let ...


Obrázok
... a dopad.


Obrázok
Jel jsem za ní, ale podmínky nebyly příznivé. Zrovna se pole ošetřovalo nějakým postřikem - Honem do auta a pila pali !!!


Obrázok
O deset dnů později - druhý pokusek ...


Obrázok
Padák s balonem se důkladně schoval, sonda také. Pouze s triedrem byl vidět provázek, z asi 50m.


Obrázok
Padák, smotaný s balonem. Ten zbyl skoro celý.


Obrázok
A na opačném konci sonda. Vše uklidit a hurá domů...

Užívateľov profilový obrázok
2IT
Lovič
Príspevky: 767
Dátum registrácie: 15. Augusta 2017, 16:15
Bydlisko: Devět křížů, Kopřivnice u rodičů a dálnice D1
Kontaktovať užívateľa:

Re: 10.8.2017 - N1850143 - 00 UTC - Wien

Príspevok od užívateľa 2IT » 22. Augusta 2017, 20:06

Pekna prace!
Kukurice neni tak hezka jako repa hihi.

Napísať odpoveď