21.08.2017 - 12UTC - M2823219 - Praha Libuš

GElog, príspevky do GElogu, nájdené sondy...
Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
Marty
Príspevky: 142
Dátum registrácie: 30. Marca 2014, 08:56
Bydlisko: Ondřejov

21.08.2017 - 12UTC - M2823219 - Praha Libuš

Príspevok od užívateľa Marty » 22. Augusta 2017, 22:51

Typ sondy: RS92-SGPL
HW: M2823219
Frekvence: 401.100 MHz
Místo vypuštění: Praha Libuš
Čas vypuštění: 21.08.2017 13:15 CEST
Čas nálezu: 21.08.2017 15:35 CEST
Místo nálezu: pole v Červené Řečici
49.514600N 15.180100E (přibližně)


Po odlovu ranní Libuše u Košetic, kam jsem si odskočil z D1 cestou z Bratislavy, jsem se rozhodl počkat i na polední. Počasí pěkné, než jsem všechno nafotil a uklidil, už skoro hodinu letěla a stejně bylo na čase pořídit nějaký oběd. Restaurace mi zavřela před nosem, tak to dopadlo jen na nouzovku z Coopu. Ale před krámem na lavičce bylo dobře a V klidu jsem se nakrmil za sledování sondy pomocí APRS. Nakonec přistála v Červené Řečici asi 8km daleko. Poslední poloha z cca 900m mi dávala jen přibližný návod, kde začít a už jsem se smiřoval s možností, že může být i někde v zástavbě. Nicméně hrála, tak jsem podle svého nejlepšího odhadu zaparkoval v ulíčce, odkud vycházela cesta do polí, a v klidu vyrazil zaměřovat. Ušel jsem sotva pár desítek metrů a nastalo drama. Po poli po mé levé straně jel traktor a táhl za sebou široký prevít na kypření půdy. Hned mě napadlo, že zrovna na tomhle pozemku by sonda dlouho nepřežila, a v zápětí jsem ji uviděl (tedy hlavně hromadu latexu) přesně tam, kde hrozilo brzké obdělání. Traktor se zrovna pohyboval po opačném okraji pole, ale bylo jasné, že jezdí dokola a za chvilku mi hračku zničí. Dal jsem se tedy do běhu (a to dělám jen zřídka a velmi nerad) a posbíral zbytky balónu snad jen 100m před traktorem a pokračoval k sondě. Postál jsem v poli se stratozbytky v rukou, než přejel kolem, a pak koukal rychle vypadnout zpátky na cestu - bez focení a zaměřování. Pole je malé, takže než jsem sondu vypnul a smotal šňůru s latexem do transportního stavu, dával už traktor další kolo a převálcoval i místo dopadu sondy.
Jinak sonda přečkala přistání bez úhony, všechna čidla funkční.
Prílohy
Mapa.jpg
DSCN8252.JPG
Traktor právě obdělává místo dopadu
DSCN8253.JPG
Detail připojeného stroje

Napísať odpoveď