16.9.2017 - M1343635 - Linz 09UTC

GElog, príspevky do GElogu, nájdené sondy...
Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
Matěj
Lovič
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 17. Mája 2015, 15:07
Bydlisko: Jihlava

16.9.2017 - M1343635 - Linz 09UTC

Príspevok od užívateľa Matěj » 17. Septembra 2017, 09:14

Typ sondy : Vaisala RS92SGPA
HW kód : M1343635
Frekvence : 403.4MHz
Datum a čas vypuštění: 16.9.2017 09UTC
Místo vypuštění: Linz
Místo nálezu: střecha domu ve Stonařově N49,28087 E15,58608
Datum a čas nálezu: 16.9.2017 13:31 SELČ

Ráno jsem si přivstal, protože podle predikcí měla do pro mne dobře dosažitelných míst přiletět něco kolem šesté sonda z Lince. Sondu jsem se snažil sledovat, nepodařilo se mi ji ale vůbec zachytit. Divné bylo, že ani trackery o ní nic neukazovaly. Asi s ní byl problém při startu. Ještě hodinu jsem občas zkusil, jestli náhodou neletí náhradní. Neletěla, tak jsem už tomu nevěnoval pozornost.
Když jsem náhodou nakouknul na internet tak jsem zjistil, že už před více než půlhodinou dopadla ve Stonařově. V jízdních řádech jsem našel autobus, který bych mohl teoreticky stihnout. Urychleně jsem se oblékl a obul a vyběhl na nádraží, tudíž jsem už nestačil dát do chatu zprávu, že tam jedu. Na nádraží jsem dorazil půl minuty před odjezdem.
Od zastávky jsem se vydal k rybníku. Celou dobu nepříjemně poprchalo, tak jsem se schoval pod velkým stromem u hráze, vybalil notebook a zkusil načíst souřadnice. Zadařilo se, pro jistotu jsem v tom pokračoval dalších 5 minut.
Souřadnice mě naváděly na opačný konec rybníku. Zkusil jsem tam zapnout rádio na konektor, signál se občas objevil, tudíž jsem byl už poblíž cíle. Po přiblížení k domům signál značně zesílil, za plotem jsem zahlédl složený padák s odvíječem a posléze i šňůrku vedoucí na střechu. Za plotem byl dvůr obchodu, brána byla otevřená, tak jsem plot obešel a vypravil se k padáku. Když jsem zkusil zatahat za šňůrku, tak se začala okamžitě napínat, sonda byla za něco zaseklá. Moje přítomnost vzbudila pozornost jednoho z obyvatel domu. Pán byl příjemný a ochotný, vysvětlil jsem mu co tam pohledávám a když jsem se zeptal, zda by se nedalo dostat na střechu, tak že by to šlo zezadu s pomocí žebříku. Na chvíli odešel a vrátil se se žebříkem.
Chtěl jsem tam vylézt, aby se náhodou kvůli mne zbytečně nezašpinil, ale vylezl tam radši sám, abych náhodou někde nepoškodil střechu a nenadělal nějakou škodu. Ležela prý půl metru od kraje zaseklá za přívodem od hromosvodu, ze země by se v žádném případě nedala uvolnit a stáhnout.
Po úspěšném odlovu jsem zašel do místní restaurace na oběd a pár škopků a čekal na autobus k domovu.

1.jpg
Nález padáku s odvíječem
2.jpg
3.jpg
4.jpg
Dvůr s obchodem
5.jpg
A už za plotem
6.jpg
Padák úhledně složený, z latexu jenom hrdlo
7.jpg
8.jpg
Šňůrka se úplně neodvinula
9.jpg
Sonda po spuštění ze střechy

Napísať odpoveď