13.9.2017 - M1743579 - Kuemmersbruck 12UTC

GElog, príspevky do GElogu, nájdené sondy...
Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
Matěj
Lovič
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 17. Mája 2015, 15:07
Bydlisko: Jihlava

13.9.2017 - M1743579 - Kuemmersbruck 12UTC

Príspevok od užívateľa Matěj » 20. Septembra 2017, 22:14

Typ sondy : Vaisala RS92SGPD
HW kód : M1743579
Frekvence : 402.7MHz
Datum a čas vypuštění: 13.9.2017 12UTC
Místo vypuštění: Kuemmersbruck
Místo nálezu: kukuřičné pole u Chaloupek N49,40759 E15,36598
Datum a čas nálezu: 13.9.2017 18:39SELČ

Predikce vypadaly nadějně, dopad jsem odhadoval poblíž Pelhřimova. Proudění ale bylo silnější, sonda se proletěla dál, což bylo pro mne ještě příznivější. Jenom jsem čekal, zda z nějakého důvodu neselže. Směr na Pelhřimov mám hodně cloněný, chvílemi jsem ztrácel signál, nakonec se mi ji podařilo sledovat do ~1050m. Dopad jsem odhadoval někam mezi Chaloupky a Jankov.
Cestou po silnici 602 jsem zkoušel zachytit signál sondy, ale pořád byl slyšet jenom šum. První zastávka byla u křižovatky Opatov-Jankov. Ani tady na vyvýšeném místě jsem nic nezachytil. Další pokus byl v Jankově na kopci v blízkosti telekomunikačního stožáru. Tady už se podařilo chvílemi zachytit velmi slabý signál. Sláva, sonda žije, na oběšence to vůbec nevypadá.
Na další zastávce u hřbitova ve Vyskytné už byl signál o něco lepší, směřoval na Chaloupky, na pokus o načtení souřadnic ale stále nestačil.
Další zastávka byla před Chaloupkami na cestě k lesu. Signál byl silný a čistý, zkusil jsem načíst souřadnice, sonda je ale nedávala, takže nastoupila na řadu triangulace, směr byl na Nový Rychnov. U Močár byl směr na Opatov, cestou v lese začal signál vypadávat. Takže zpět na Vyskytnou, poslední zastávka kousek za lesem na odbočce na louku. Signál zde byl velmi silný, směřoval do pole s kukuřicí, vydal jsem se tedy tam. Cestou se začal objevovat signál i na holý konektor od rádia, musela být 30 až 50m daleko. Překvapivě nebyla v hloubi pole, ale schovávala se za trávou v prvním řádku, vidět byla až po příchodu těsně k ní. Zkusil jsem ji zvednout, za chvíli začala dávat souřadnice. Po zdokumentování nálezu jsem se vydal podle šňůrky kukuřicí najít padák a zbytky latexu.
Kdyby nehrála, tak bych ji určitě nenašel.

https://mapy.cz/s/23phd
mapa1.jpg
https://mapy.cz/s/23piG
mapa2.jpg
1.jpg
Tam někde v kukuřici je
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
7.jpg
Latexu moc nezbylo, padák natržený
8.jpg
9.jpg
Sonda nepoškozená, suchá a čistá

Napísať odpoveď