27.9.2017 - DFM-09 - 04:20 UTC - Senica

GElog, príspevky do GElogu, nájdené sondy...
Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
Jarek_OK2PRF
Príspevky: 85
Dátum registrácie: 31. Októbra 2015, 21:46
Bydlisko: Brno Komárov

27.9.2017 - DFM-09 - 04:20 UTC - Senica

Príspevok od užívateľa Jarek_OK2PRF » 1. Októbra 2017, 06:45

Typ sondy : Graw DFM-09
HW kód : 16005732
Frekvence : 403.750 MHz
Datum a čas letu sondy : 27.9.2017, start okolo 04:20 UTC
Místo vypuštění : Senica
Datum a čas nálezu : 27.9.2017 v 14:03 UTC
Místo nálezu : pole u obce Brumovice
Souřadnice : 48.953211 N, 16.897614 E

Minulý týden k nám opět zavítalo pár pár sond ze Senice a já jsem je všechny zameškal - tedy až na tuto, poslední. Důvodem byly především chronické E-Onisticko - opruzívní potíže v zaměstnání.

A právě jednou z možností jak čelit z toho plynoucím psychickým stavům, které se projevují zvýšenou únavou, nebo agresivitou a vztekem, je z práce zdrhnout a jet hledat sondu.

Ale než se mi to konečně podařilo, sonda už byla pár hodin na zemi a měla dávno po bateriích. A tak především díky Jendovi, který se který zrovna nemohl lovu účastnit a který mi dal data z 244m, tedy skoro až "na zem", bylo nalezení sondy vcelku snadné.

Co snadné nebylo, byly dvě objížďky, ketré mi cestou slíbil. Nekecal...

Sondu jsem tam pak zanechal v původním stavu. Pár sond ze Senice už stejně mám a věděl jsem, že o tuto sondu se budou zajímat i další zájemci.


Obrázok
Konec letu sondy - můj přijímač v Brně


Obrázok
Na místě. Vše je jasné a přehledné. Sonda byla od Jendových souřadnic je pár metrů.


Obrázok
Sonda a balon


Obrázok
Z něj zbylo pouze hrdlo. Proto sonda padala poměrně svižně - tedy na tento typ ...


Obrázok
Pokud se podíváme na data, tak ve chvíli pádu bylo docela "horko". To ale nebylo aerodynamickým ohřevem, ale asi jen poškozené teplotní čidlo - u tohoto typu sondy docela častý jev.


Obrázok
Sonda na místě nálezu - HW cedulka na ní nikde není.

Napísať odpoveď