4.10.2017 Libus 1130 UTC M4623156

GElog, príspevky do GElogu, nájdené sondy...
Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
2IT
Krmič / Lovič
Príspevky: 767
Dátum registrácie: 15. Augusta 2017, 16:15
Bydlisko: Devět křížů, Kopřivnice u rodičů a dálnice D1
Kontaktovať užívateľa:

4.10.2017 Libus 1130 UTC M4623156

Príspevok od užívateľa 2IT » 4. Októbra 2017, 18:50

Typ sondy: RS92SGPL
HW: M4623156
Frekvencia: 401.1 MHz
Miesto vypustenia: Praha
Dátum a časvypustenia: 12 UTC
Dátum a čas nálezu: 1426 UTC
Pozice: 49°29.30' N 15°47.98' E
---
Po otestovani dohledavace na nocni, ktera ale zustala viset vysoko, jsem tuhle zkusil zda opravdu sedi...
...sedela a visela.
Sonda propadla lesem a snad jsem ji koutkem oka i zahledl (chtel jsem opticky videt dopad) ale sekl jsem se asi o 800m lesa...zacatecnik.
Balon bohuzel zustal nahore.
Po odjezdu jsem v zatace v dalsi vesnici zahledl postavu s moxonem, tak jsem se otocil a prijel rict ahoj. Myslel jsem ze to bude Matej ale byl to Mirek OK1JMO a jelikoz sondu jsem vypnul opravdu celkem rychle po dopadu, a protoze zadnou sondu zatim nemel tak jsem ji velmi rad prenechal.
Vic treba napise sam.
Naposledy upravil/-a 2IT v 9. Októbra 2017, 02:20, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
ok1jmo
Lovič
Príspevky: 95
Dátum registrácie: 7. Septembra 2017, 18:27
Bydlisko: Havlickuv Brod

Re: 4.10.2017 Libus 1200 UTC M4623156

Príspevok od užívateľa ok1jmo » 6. Októbra 2017, 21:36

Nejdřív musím poděkovat Jirkovi za ulovenou sondu a pozdravení, kterého si moc vážím.

Protože už nějakou dobu ( odkonce prazdnin , kdy jsem dělal pořádek a našel staré sondy ještě marsku a RS80) sleduji co se děje na fóru. V Holicích jsem se rozhodl pořídit novou ručku Yaesu VW-8DE.( náhrada za dosluhující TH-79e, která nešla pod 430MHz)
Začal jsem uvažovat, že si taky odlovím nějakou sondu. Podmínky ale nepřály. Až dnes sledoval jsem už od rána. Když jsem ráno koukal na trak tak bylo jasné, že ji asi někdo ulovil.
Polední padla přímo do Jihlavy, tak jsem to také vzdal. A už podle predikce jsem netrpělivě vyhlížel odpolední. Sledoval jsem ji až do dopadu. A tak jsem vyrazil. Když jsem se blížil k Záborné. Zkusil jsem, zda ji neuslyším, ale nic. Nad Janovicemi taky nic. Tak jsem projel, dal na Rudolec a odbočil na Staj, třeba budu mít štěstí tam na kopečku za kapličkou s výhledem do kraje. Zaparkoval jsem na vjezdu na louku. Vyndal anténu a hledám, zkouším, nadávám
"Kde udělali soudruzi z NDR chybu" a nic :( :?: . Tu najednou zastavuje naprotější straně auto stahuje okénko a volá “Matěj” a hned mi bylo jasné, že mám tu čest poznat sondera. Hned jsem popojel s autem, aby mohl zaparkovat.Byl to Jirka 2IT. Pak už jsme si podali ruce a zapředli hovor o sondařině. Zjistil jsem, že Jirka už byl ma místě, a to ve chvíli dopadu a trekoval do konce přistání. Hned po nálezu ji vypnul (proto to ticho). Mě nahrála náhoda, že chvíli čekal (možná koukal po houbách, houbařů tam bylo jak naseto) a pak projížděl okolo.
Tak jsme popovídali. Jirka mi věnoval úlovek a hodně informací. Já měl radost, že ten vejlet měl tak nečekanej závěr. Krásné to odpoledne.
Popřáli jsme si šťastnou cestu a vyrazili k domovu. Já ještě natěšen, jsem doma provedl reverzní inženýring.

Tak ať se daří lov.

Mirek
Prílohy
20171004_224648.jpg
To ona

Napísať odpoveď