3.11.2017 - N0843074 - Libuš 00UTC

GElog, príspevky do GElogu, nájdené sondy...
Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
Matěj
Lovič
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 17. Mája 2015, 15:07
Bydlisko: Jihlava

3.11.2017 - N0843074 - Libuš 00UTC

Príspevok od užívateľa Matěj » 7. Novembra 2017, 09:37

Typ sondy : Vaisala RS92SGPL
HW kód : N0843074
Frekvence : 401.1 MHz
Datum a čas vypuštění: 3.11.2017 00UTC
Místo vypuštění: Libuš
Místo nálezu: pastvina u hráze vodárenské nádrže Hubenov N49.39427 E15.49437
Datum a čas nálezu: 3.11.2017 6:02 SEČ

Pro tuto sondu jsem se vypravil ve 4:15, abych se stihnul vrátit a jít do práce.
Na kopci nad Rantířovem jsem zkusil rádio, signál se v šumu občas objevoval. Pokračoval jsem dál přes Rounek a Starý Rounek. Za ním jsem zkusil načíst souřadnice, což se po chvíli hledání místa se silnějším signálem zadařilo. Určitě to nemohl být oběšenec, potvrdily se odhady, že leží na louce. Pak jsem pokračoval na okraj louky s remízky. Původně jsem myslel, že se přes louku vydám směrem k hrázi, k sondě to bylo zhruba 600m. Narazil jsem ale na elektrický ohradník a za ním vyšlapané chodníčky a čerstvé kravince. Za tmy nebylo jasné, kde se krávy nachází, a takovou dálku jsem radši nechtěl riskovat. Zkusil jsem jít kolem ohradníku, skončil jsem ale v neprostupné stěně z trnkových keřů. Jít po železniční trati jsem nechtěl, vedle ní se prodírat trávou, kopřivami, keři a stromy také ne. Tak jsem se kus vrátil, kolem chat dojel k rybníku a pak pokračoval až dolů k závoře se zákazem vjezdu a vstupu. Kolo jsem uschoval v houštině a přes les pak pokračoval na okraj louky, kde byl taktéž ohradník. K sondě to ale bylo přibližně 250m a po delší obhlídce okolí jsem se za ní vydal podle navigace. Našel jsem ji o nějakých 60m východněji, což bylo dobře, jinak bych ji musel lovit z mokřadu. Po zdokumentování a úklidu sondy jsem se urychleně vypravil zpět k lesu. Začínalo svítat a v dáli jsem zaslechl bučení několika krav.
Domů jsem dorazil o čtvrt hodiny dříve, než bych běžně vstával.

Peklo.jpg
Dostal jsem se do pekla
1.jpg
Nález
2.jpg
Kryt baterií odpadl, polystyrén a baterie zůstaly na místě
3.jpg
Oba štítky chyběly, nikde v okolí nebyly
4.jpg
Prasklina na krytu baterií
5.jpg
Latexu moc nezbylo

Napísať odpoveď