28.11.2017 - DFM09 (523124) - Wettzell 15SEČ

GElog, príspevky do GElogu, nájdené sondy...
Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
Matěj
Lovič
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 17. Mája 2015, 15:07
Bydlisko: Jihlava

28.11.2017 - DFM09 (523124) - Wettzell 15SEČ

Príspevok od užívateľa Matěj » 29. Novembra 2017, 05:16

Typ sondy: Graw DFM-09
HW kód: 523124
Frekvence: 405.71MHz
Místo vypuštění: Wettzell
Datum a čas vypuštění: 28.11.2017 15SEČ
Místo nálezu: louka u Olešné N49.67536 E15.54903
Datum a čas nálezu: 28.11.2017 17:46SEČ

Odpolední v pořadí druhá sonda vypuštěná z Wettzellu vzhledem k tomu, jak daleko létaly polední sondy, skýtala velkou naději, že by mohla doletět do míst ještě snesitelně vzdálených pro odlov. DFMku ještě žádnou nemám, tak jsem s napětím sledoval její let, jestli se konečně zadaří. Už ráno ve mně hlodal červík, jestli nejet pro tu ranní u Chýnova, když se o ni celou dobu nikdo nehlásil. Nějakých 80km tam a pak dalších 80 zpět jsem nakonec zavrhnul, stačil včerejší výlet z kterého bylo ve finále 150km.
Dopad jsem zpočátku odhadoval zhruba někde u Košetic, Koberovic, což se dalo. Byl jsem ještě v práci a řešil jsem dilema, zda se ještě stavovat domů převléct, přezout a vzít veškeré cestovní vybavení a zdržet se 20-30minut nebo vyrazit hned nalehko a s minimem vybavení. Zvítězilo to druhé.
Než jsme se vymotali z Jihlavy tak bylo jasné, že se proletí ještě dál, a místo na Humpolec musíme jet na Havlíčkův Brod a tam se vydat buď směrem na Světlou nad Sázavou nebo pokračovat dál na Skuhrov. Před Brodem už bylo jisté, že musíme směřovat na Skuhrov. Jak sonda klesala, tak když jsme jeli kopcovitým terénem mezi stromy a za kamióny, její signál hodně kolísal a často se ztrácel až nakonec za Brodem v 660m zmizel úplně. U Radostína se zase objevil a velmi rychle sílil, sonda už byla na zemi v 585m (hodnoty ze SM, podle mapy.cz v necelých 545m), souřadnice se neměnily a odkazovaly na pole či louku u Olešné. Cestu na polňačku směrem k sondě jsme díky autonavigaci přejeli a skončili u vrat do zahrady, museli jsme se zhruba 100m vracet než jsme se dostali na správnou cestu. Když jsme se blížili k místu dopadu, tak jsem zahlédl auto, odhadoval jsem to na OK1JMO. Byl to on, zrovna si připravoval gumáky. Po krátkém seznámení a přípravě jsme se společně vydali hledat sondu. Louka byla zpočátku v pohodě schůdná, pak jsme se ale ocitli v mokřině, naštěstí nebyla moc velká. Pro moje polobotky a černé kalhoty nic moc, ale zvládnul jsem to, nenabral jsem si a ani jsem se moc nezaprasil. Na druhý pokus se nám zadařilo sondu najít, přešli jsme ji přibližně o 50m dál a pak se vraceli. Za světla bychom ji určitě zahlédli dřív. Udělali jsme nějaké fotky a ze zvědavosti jsme na místě provedli i pitvu sondy ať vidíme v reálu to, co jsme doposud znali jen z fotek.
Po návratu k autům jsme si před odjezdem ještě spolu pěkně poklábosili. Bylo to hezké setkání.

https://mapy.cz/s/2eljf
mapa.jpg
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
7.jpg

Napísať odpoveď