16.12.2017 Amberg 11z M1623624

GElog, príspevky do GElogu, nájdené sondy...
Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
2IT
Krmič / Lovič
Príspevky: 767
Dátum registrácie: 15. Augusta 2017, 16:15
Bydlisko: Devět křížů, Kopřivnice u rodičů a dálnice D1
Kontaktovať užívateľa:

16.12.2017 Amberg 11z M1623624

Príspevok od užívateľa 2IT » 17. Decembra 2017, 13:16

Typ: RS92-SGPD
HW: M1623624
Vypusteno: 16.12.2017 11z Amberg - Nemecko
Nalezeno: 17.12.2017 10:45 SEC pobliz obce Pavlov
LAT,LON: 49.4422803N, 15.8990286E
---
FOTO: https://photos.app.goo.gl/Rvai77nrcHBsd3ff1

Podle klasicke osnovy kdy pouze poledni sondy z Nemecke sondazky pobliz Ambergu vydrzi celou cestu s napajenim, jsem byl prekvapen, ze jedna dorazila severne od Merina a ani ok1jmo ani Matej nemohli, navic KT 18000 nevestil, ze by sonda hrala dele nez 5h od pusteni i kdyby mela napajeci reaktor.
Z domova jsem odjizdel se zdrzenim zpusobenym nutnosti ted hned vyvezt trideny odpad a dalsi "neodbytne" domaci povinnosti (klasika).
Dojel jsem za sera a i kdyz moje posledni pozice M1623624 - 49.443118 15.898335 788m asl v 15:18:50UTC vypadal slibne, uz na sjezdu na Merin se mi v aute na 5/8 magnetku otevrel squelch a indikoval obesence. To se potvrzovalo i dale pri prujezdy vesnickama, vzdy pokud byl trochu otevreny teren, sonda zahrala...aspon hraje, rekl jsem si. Tak ci onak, mych ztracenych 20 minut se projevilo temer ihned.
Vytahl jsem z kufru Yaginu a FT2D a bez utlumu jsem nasel maximum - ukazovalo smerem k hajence. Vypnul jsem RX a rekl jsem si, nebudu tu jednoruky litat po lese v seru, zapnu laptop a sondemonitor a vezmu aspon pribliznou polohu. No, sedl jsem do auta abych si poslechl asi jeste 10 ramcu, kdyz nasledoval sum. konec. the end. Vzpomel jsem si ze kdyz se sonda "vypne" pri "low battery" podmince, odpoji PA modul. Vzal jsem YAGI a zkusil zamavat, nejaky naznak tam byl ale nebyl jsem si jisty. Nahodil jsem tedy SM, pripojil na 1/4wl magnetku a rozjel se smerem k Pavlovu. K memu prekvapeni za 100m jsem v odsquelchovanem radiu opravdu zaslechl slabe sondu, pri prujezdu kolem hajenky a tesne za ni dokonce docela ciste, za dalsich 100m jsem sondu zcela ztratil.

Musel jsem byt tedy blizko. Z hajenky na me oknem vykukoval hajny s dalekohledem zatimco ja jsem se zapnutym SM jezdil nahoru a dolu ve snaze najit stabilni decode...GPS pozici mi to neukazalo ani jednou, ale rekl jsem si, ze cim vice nahraju, tim vice bude pro pozdejsi hratky s RAW daty apod. V jednom miste jsem dokonce dostal 1 kosticku Smetru Icoma 2820, SM cely zezelenal a ja dal rucni brzdu a "hazard blinkr". Na chvilku jsem pozdrzel mistni autobus, ale kdyz jsem si byl jist ze mam aspon 100 dobrych ramcu, odjel jsem.

Doma jsem se snazil prohnat vse znova a znova SM ale pozice ne a ne vypadnout. Ve stejnou dobu jsem si stahl odpovidajici Empheridy i Rinexy a az Chemicus mi poslal jeho median pozice a poradil upravit "Launch time" a po chvili jsem mel pozice take. (Diky Chemicus!!!)

Sice s potvrzenim ze jde o obesence, ale spokojen jsem "to nechal na jindy".

Rano jseem jel do Brna a po ceste zpet mi to nedalo, bylo hezky, tak jsem se projel, zaparkoval u hajenky a pozdravil hajneho a vysvetlil mu, co tam delam, delal vcera vecer a holdam delat a on mi s usmevem dokonce nabizel i pomoc, byla-li by treba (odhadem nemel daleko k 70ce).
Kdyz jsem zaparkoval a spustil kompas a zadal pripraveny GPS median od Chemicuse, rucicka ukazala napravo a trochu nahoru, asi 100m daleko a opravdu, plus minus v techto mistech jsem jiz videl neco bileho pohupovat se 7-8m od zeme a na stejnem strome jasne zaril cerveny padak. (Nakonec misto kde sonda byla a median pozice byly totozne!)
Na padak jsem nemel sanci ale s trochou manevrovani jsem sonderkillerem odrizl sondu, ktera samozrejme dopadla na GPS antenu a pasek - jako namazany chleba.

Nicmene jsem mel radost, ze i z nahravky RAW dat se da neco ziskat a ze jsem se zase naucil necemu pro me novemu.

Tak snad jsem Vas neunudil :)
J.

Napísať odpoveď