3.2.2018 - N3250028 - Kuemmersbruck 06UTC

GElog, príspevky do GElogu, nájdené sondy...
Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
Matěj
Lovič
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 17. Mája 2015, 15:07
Bydlisko: Jihlava

3.2.2018 - N3250028 - Kuemmersbruck 06UTC

Príspevok od užívateľa Matěj » 4. Februára 2018, 10:50

Typ sondy : Vaisala RS41-SGP
HW kód : N3250028
Frekvence : 402,7MHz
Datum a čas vypuštění: 3.2.2018 06UTC
Místo vypuštění: Kuemmersbruck
Místo nálezu: pastvina u rybníka Vidlák N49,21159 E15,66274
Datum a čas nálezu: 3.2.2018 12:11SEČ

V sobotu ráno jsem sledoval let této sondy a odhadoval, kam doplachtí. Po burstu bylo stále jasnější, že padá o něco rychleji a neskončí podle predikcí u Velké Bíteše, ale spíš někde u Okříšek. Nakonec přistála mezi Opatovem a Předínem vedle rybníka Vidlák. V místech dopadu jsem už několikrát byl, takže to tam celkem znám a věděl jsem, že tam byla oplocená pastvina. Odhadoval jsem, že by sonda mohla být někde kolem rohu té pastviny. Dal jsem zprávu do fóra, že pro ni zajedu a dal se do příprav na cestu. Do Předína ani Opatova v rozumnou dobu nic nejelo, takže zbýval Hladov. Po žluté turistické trase se mi nechtělo, na té už jsem několikrát byl, tak jsem dojel až k Sedlaticím a pak se vydal k lesům k Opatovu a dále kolem kempu Vidlák. Nad rybníkem jsem zkusil rádio, sonda už nehrála. Pokračoval jsem dál a došel až k oplocení. Provedl jsem obhlídku okolí a po chvilce na kopci zahlédl kus červeného padáku. Sonda nedoletěla až na roh, u země zjevně moc nefoukalo. Zbývalo jen, jak se tam dostat. Zkusil jsem najít nějaký vchod, nikde v okolí ale žádný nebyl. Našel jsem ale dvě místa, kde nahoře nebyl ostnatý drát a plot byl o něco nižší. Navíc jsem zjistil, že se tam momentálně nic nepase. Takže rychle přes plot, nafotit a uklidit a rychle zpět. A pak urychleně na autobus do Opatova. Časově to bylo dost nadoraz, ale dalo se to stihnout, bohužel mi ujel před nosem. Tak jsem pokračoval do Dlouhé Brtnice. Na kopci nad ní jsem vybalil techniku a zkusil sledovat právě se blížící polední sondu. Jednu chvíli to dokonce vypadalo, že by mohla dopadnout u Opatova, pak ale začala klesat pomaleji, takže dopad vypadal někde u Třebíče. Přelet nade mnou se nakonec také nekonal, stáčela se jižněji. Začalo přituhovat a chvílemi i dost foukat, po dvaceti minutách jsem si připadal jak rampouch, tak jsem radši všechno sbalil a šel si dát do nedaleké restaurace svařák na zahřátí a oběd. Nakonec z toho byl pěkný výšlap, něco přes 12km, a získání sondy, kterou jsem ještě neměl.
1.jpg
Tam někde za rybníkem leží
2.jpg
Kousek červeného plastu na kopci
3.jpg
a jeho detail
4.jpg
Vše spořádaně u sebe
5.jpg
6.jpg
7.jpg
Padák byl nepoškozený, částečně zamotaný do latexu
8.jpg
Latexu zbylo hodně

Užívateľov profilový obrázok
2IT
Príspevky: 767
Dátum registrácie: 15. Augusta 2017, 16:15
Bydlisko: Devět křížů, Kopřivnice u rodičů a dálnice D1
Kontaktovať užívateľa:

Re: 3.2.2018 - N3250028 - Kuemmersbruck 06UTC

Príspevok od užívateľa 2IT » 5. Februára 2018, 08:39

Ahoj a gratulace



doufam ze moji poznamku jsi vzal s legraci a maximalne Te hnala hupredu vpred, autem se to zdalo byt opravdu na 30 minut spurtu po okreskach.

V dobu co jsi koukal po 12z Ambergu jsem jiz byl na ceste pro nej ke Trebici. Logy dodelam jak roxzchodim tel.s fotakem. Data si nastesti pisu do notesu :)

Napísať odpoveď