5.2.2018 - Praha Libus - 1115UTC - N0723228 + O3 Senzor

GElog, príspevky do GElogu, nájdené sondy...
Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
2IT
Príspevky: 767
Dátum registrácie: 15. Augusta 2017, 16:15
Bydlisko: Devět křížů, Kopřivnice u rodičů a dálnice D1
Kontaktovať užívateľa:

5.2.2018 - Praha Libus - 1115UTC - N0723228 + O3 Senzor

Príspevok od užívateľa 2IT » 6. Februára 2018, 13:56

TYP: Vaisala RS92-SGPL
AUX: O3 senzor
QRG: 401.100 MHz
HW: N0723228
Vypustena 5.2.2018 z Prahy Libuse v 1115utc
Nalezena 5.2.2018 poblic Tasova ve 14:22utc
LAT: 49.297648
LON: 16.091793
mel jsem naplanovano jet do Prahy na vecerni promitani filmu s obch.partnery a protoze to casove jeste sedelo, zkusil jsem poprve v aute kombinaci toho co mam bezne, ale misto dsTNC klasickou USB Zvukovku, Kryo krmic, proto pozice na mape a v historii ST je ta skutecna (plus minus Rinex, pocet sat.apod.)
Moc se vsem omlouvam ale nasel jsem si spot ze ktereho jsem opravdu mel krasny vizual na padajici sondu vcetne jedovateho padaku. Puvodne jsem si myslel ze zapadla za horizont do rokle, protoze ihned po dopadu signal nula, ale posunuti auta o pul metru vyloudilo opet plnou vychylku a poprve jsem nechal yagi nepouzil a jen jsem radio nechal na 401.1 na konektor.

Po nalezeni padaku a zdolani takove mensi rokle, ktera s mymi 100kg zacvicila jsem podle provazku rychle nasel sondu a podle intrukci podrobil rychle analyze:
1. V kratsi trubicce neco je, objem je mensi nez aby ji celou zablokoval a podoba se kulicce z polystyrenu
2. Sonda pristala svisle - ani na bok, proste jako by ji tam nekdo polozil (do lesni skolky - po stranach stromy vetsich rozmeru) - pri uchopeni sondy za uvaz se frekvence otacek pumpy vyrazne, ale opravdu dost vyrazne.

No nic - pro mne to byl lov jednoduchy, r00t mel dobry odhad, ja mista kolem Tasova,Cikova atd.znam velmi dobrem tak jsem vyletel , aniz bych se prezul, a ani ne 2 minuty po dopadu jsem stal u padacku..


Ad Pazar - az dmes jsem si pri vymene vozidel vsiml poznamky pro mne na padacku, diky.

https://photos.app.goo.gl/RdJfLfQ0VyobvSQl2
Video a foto zde, opet, kvalita nic moc, zastarala technika.


PS - Odmeny se vzdavam, je-li nutna, at jde na Kryo a jeho provoz nebo nekam na charitu, tolik za mne.

Užívateľov profilový obrázok
Pazar
Lovič
Príspevky: 2021
Dátum registrácie: 16. Februára 2012, 07:42
Bydlisko: Praha

Re: 5.2.2018 - Praha Libus - 1115UTC - N0723228 + O3 Senzor

Príspevok od užívateľa Pazar » 6. Februára 2018, 19:33

Jirko, díky moc za LOG a další upřesnění.
Z Tvého popisu a fotek je už asi jasné, proč nebylo měření použitelné. Ona kratší trubička je výfuková a do jejího ústí se spíše připletla kulička až na zemi.
Čili to nemohlo mít vliv na výkon pumpy, ani na zvýšení teploty v boxu. Jak už jsem napsal jinde, podle velkého množství kondenzátu na všech dílech
O3 čidla, do tohoto prostoru pronikla horká pára od motorové baterie, která nepřípustně změnila poměry pro čidlo a SW to tudíž nesprávně zpracoval,
profily teploty boxu a průběhu ozonu nad maximem se vymykají normálu. Poučení pro příště - nepoužívat spadlé boxy s proraženou přepážkou mezi
motorovou baterií a komůrkou pro O3 čidlo. Spíše pro osvětu mezi vámi sondery připojím pár dokumentárních fotek. Pár obrázků jsem už dal do Testu
http://forum.radiosonda.sk/viewtopic.ph ... =780#p9356 , tak už přidám jen něco o analýze navrátilce. Díky tomu, že nálezce odolal
pokušení sondu otevřít, o což jsem ho poprosil, zkondenzovaná pára se zachovala v dobře uzavřeném boxu bez ventilace a obrazně ukázala, kde byla
příčina závady. Na druhém obrázku je jasné, že termistor měřící teplotu pumpy byl na svém místě, také námi přidaná výfuková trubička byla tam, kde
měla být.

Móda, odmítnout zasloužené nálezné, se nám tady podezřele šíří. Pokud mi provozovatelé Krya sdělí účet, nebo adresu, rád tam tu Jirkovu tisícovku
pošlu. Pokud o to nestojí a mělo by se to zprostředkovaně dostat zpět k sonderům, možná by se peníze mohly poslat na hosting tohoto webu, asi na
něj všichni jeho zdejší členové nepřispívají.
Prílohy
a1.JPG
a2.JPG
a3.JPG
a4.JPG

Užívateľov profilový obrázok
2IT
Príspevky: 767
Dátum registrácie: 15. Augusta 2017, 16:15
Bydlisko: Devět křížů, Kopřivnice u rodičů a dálnice D1
Kontaktovať užívateľa:

Re: 5.2.2018 - Praha Libus - 1115UTC - N0723228 + O3 Senzor

Príspevok od užívateľa 2IT » 8. Februára 2018, 20:04

podle r00ta jsem se mrkl a fakt ze jo.... i na mem je venovani... novinka z CHMI?? :)
IMG_20180206_112044.jpg
venovani

Napísať odpoveď