Rôzne kuriózne situácie pri lovoch rádiosond

GElog, príspevky do GElogu, nájdené sondy...
Užívateľov profilový obrázok
rakat
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 20. Mája 2020, 14:46
Bydlisko: JN89JE;JN89IF, = Brno - východ
Kontaktovať užívateľa:

Re: Rôzne kuriózne situácie pri lovoch rádiosond

Príspevok od užívateľa rakat » 12. Januára 2021, 21:35

Když mi petanx oznámil že jede vlakem do Brna, kouknul jsem na IRIS a zjistil že jede Křenovic, tak jediný místo kde bych ho ze Slatiny mohl chytnou byly Chrlice.. tam sem aspoň našel provázek a číslo vlaku, jenže mi tak nějak z té radosti že tam určitě je hned nenapadlo, že by bylo dobrý do toho vlaku i nastoupit..
Takže plán B byl že ho "doženu" autem v těch Křenovicích, což se záhy ukázalo na zasněžené cestě s né moc rychlou dopravou, jako blbost. bo než bych tam dojel tak by mi ujel před nosem.
Tak jsem se vrátil do Chrlic, ale popravdě jet až zase do Skalice na konečnou se mi nechtělo a na Hlaváku by stejně dojel špatnou stranou, tak si myslím že pokud neupadla tak tam jezdí dodnes :)

IMG_20210112_181814.jpg
zasněžená šňurka tak sonda asi bude někde tam
IMG_20210112_171808.jpg

TS73
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 27. Novembra 2019, 05:36
Bydlisko: Praha

Re: Rôzne kuriózne situácie pri lovoch rádiosond

Príspevok od užívateľa TS73 » 27. Apríla 2022, 18:02

Při ceste z neúspěšného odlovu dnešní O3, kde jsme byli jako obvykle druzí :)¨jedeme zpátky přes Krhanice. Před křižovatkou na pozici 49.8506117N, 14.5522028E koukám na silnici leží přede mnou latex jako z balonu. A opravdu to balon byl -
no když uklízet,tak pořádně,takže sebráno. Skutečně to byl to zbytek, který se oddělil během pádu ozonovky, místo bylo přesně pod trajektoríí letu, vzdálenost k bodu přistání přibližně 3km.

Napísať odpoveď