15.2.2018 - N3240541 - Libuš 06UTC

GElog, príspevky do GElogu, nájdené sondy...
Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
Matěj
Lovič
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 17. Mája 2015, 15:07
Bydlisko: Jihlava

15.2.2018 - N3240541 - Libuš 06UTC

Príspevok od užívateľa Matěj » 20. Februára 2018, 04:15

Typ sondy : Vaisala RS41-SG
HW kód : N3240541
Frekvence : 401,1MHz
Datum a čas vypuštění: 15.2.2018 06UTC
Místo vypuštění: Libuš
Místo nálezu: zahrada v Cejli N49,36987 E15,47297
Datum a čas nálezu: 15.2.2018 16:44SEČ


Pro tuto sondu jsem zajel odpoledne po práci. Po příjezdu do Cejle jsem se vypravil k zahradě vedle domu, kam podle odhadu měla sonda dopadnout. Přes plot jsem zahlédl šňůrku a zbytky latexu na stromě, po chvíli hledání i sondu ležící ve sněhu pod vedlejším stromem. Takže sonda byla nalezena, teď jen zbývalo dostat se k ní. Z komína se kouřilo, takže by mohl být někdo doma. Po zazvonění jsem dost dlouho čekal a nic. Zkusil jsem zazvonit ještě jednou a po nějaké chvíli jsem zaslechl, že někdo jde. Otevřela mi starší paní s tím, že jsem měl štěstí, že zrovna šla kontrolovat kotel a zaslechla zvonění. Stručně jsem jí vysvětlil, proč tam jsem a zda mi umožní vstup do zahrady. Paní mě tam ochotně zavedla a byla překvapená, že tam něco takového je. Překvapená byla i tím, že vůbec po ní chci svolení, že na jejím pozemku mohu fotografovat, brala to jako samozřejmost. Po nafocení jsem se dal do úklidu, což bylo celkem bezproblémové - sonda byla na zemi, na zbytek latexu s odvíječem jsem dosáhnul ze země, stačilo se jen trochu natáhnout, po chvíli tahání jsem uvolnil i celou šňůrku zavěšenou v korunách dvou sousedních stromů. Měl jsem povoleno ulomit i nějaké větvičky ze stromů případně tam i něco nechat, to se mi ale zdálo naprosto zbytečné. Šňůrka se sice při tahání na několika místech zasekla, stačilo ale několikrát změnit úhel a intenzitu a po chvíli jsem ji také celou uvolnil, žádná větvička při tom nepřišla k úhoně.
Vše jsem uklidil, poděkoval za ochotu, pomohl zavřít bránu od zahrady, rozloučil se a spokojeně vyrazil do Kostelce na vlak.

1.jpg
Šňůrka a zbytek latexu
2.jpg
a sonda ve sněhu za plotem
3.jpg
Pohled na druhou stranu. Rybník i vysoké stromy přeletěla.
4.jpg
Sonda, tentokrát už na zahradě
5.jpg
a její detail
6.jpg
Zbytky latexu krátce před jejich sundáním
7.jpg
Všechno pohromadě

Užívateľov profilový obrázok
jara73
Lovič
Príspevky: 248
Dátum registrácie: 30. Apríla 2016, 11:08
Bydlisko: Troubky okr. Přerov

Re: 15.2.2018 - N3240541 - Libuš 06UTC

Príspevok od užívateľa jara73 » 20. Februára 2018, 21:39

Velká gratulace jak to zvládáš stíhat těmi veřejnými dopravními prostředky, klobouk dolů.

Napísať odpoveď