Vieden 14.8.2012 moja Prva !

GElog, príspevky do GElogu, nájdené sondy...
Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
klepko
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 14. Augusta 2012, 21:28
Bydlisko: Bratislava, mc Rusovce

Vieden 14.8.2012 moja Prva !

Príspevok od užívateľa klepko » 14. Augusta 2012, 22:15

Sonda Vieden na pasme 403,500 Mhz

HW: SGP - H1953784

Miesto dopadu:Rakusko (dedina Apetlon)

Posledny vystup z groundtracku:

Packet : 3772
Zemepisna sirka : 47.74669
Zemepisna dlzka : 16.85341
Posledna vyska : 1118m
Posledny cas : 13:56:02 (GMT)

Tak som nasiel prvu sondu.

Dnes son rozchdil "discriminator" vystup z mojeho wouxun-a UVD1P.
Obednajsiu sondu H1953784 z Viedne som naladil na prvy pokus a hned sa chytil Sondemonitor.
Chvilu mi trvalo kym som nasiel almanach pre dekodovanie GPS, ale ked som subor umiestnit tam
kam patri, hned bezala aj poloha.
Priebezne som pozeral kade sonda leti - isla juhozapadne ponad Neusiedler See. Signal som stratil
ked bola sonda vo vyske cca 1000m.
Balon praskol niekde okolo 30km vysky a sonda isla dole cca 6m/s. Pristala niekde pri Rakuskej
dedine Apelton (kusok od hranice s Madarskom) okolo 13:56:02 UTC.
Este mi zostavala hodina prace (teraz robim z domu). O 17:30 som sa definitivne rozhodol ze
pojdem sondu hladat. Od nas (Rusovce) to je vzdusnou ciarou nieco okolo 45 km.
Zobral som si len GPS-ku Wouxun-a mobil vodu dalekohlad a tatranku.
Smerovu Yaginu este nemam.
Po prichode na posledne suradnice som vysiel z auta. Okolo len vinice, kukurica ale aj volne
luky. Hned som zaregistroval nejaku strelbu v dialke, co ma trochu vyplasilo - nerad by som
nakupil nejake broky od polovnikov. Neskor sa ukazalo ze to neboli polovnici ale miestni vinohradnici
straziaci svoje vinice pred naletmi vtactva. Prijem na frekvencii (403.5) bol hluchy, tak som sa trochu
poprechadzal a precesal dalekohladom teren v okruhu cca 500m - nic.
Povedal som si ze pojdem autom po polnej ceste smerom po vetre a uvidim. po cca 800m na napadlo ze prijimac
predsa len zapnem a budem frekvenciu sledovat s vypnutym sqelch-om. A zrazu po par sekundach pocujem sondu!
Ona zije ! Dorazil som na dalsiu asfaltovu cestu z Apetlonu do Pamahagenu. Pomaly iduc autom smerom na
Apetlon som isiel kym signal nezoslaboval, potom som sa otocil a isiel na Pamahagen znova kym signal
nezoslabol. Znova som sa otocil a auto zaparkoval niekde v strede. najprv som vyrazil dalej po vetre na
juhovychod signal hned zacal slabnut - takze dva kvadranty od auta som hned vylucil. Vydal som sa s
prijimacom v ruke od auta lucovito na dalsie dva smery, severovychod hned zoslaboval, takze zostaval
severozapad. Signal zosilnoval az tak ze som nevedol rozpoznat zmeny ked som sa tocil (iba prutova antena na
prijimaci). Tak som prut anteny zohol a chytil rukou hned sa signal utlmil a hned som vedel identifikovat
odkial signal prichadza. Po cca dalsich 10min chdenia hore dole som nasiel cerveny padak zamotany s zvyskami
balona a na snurke radiosondu.
Moja prva radiosonda!!
Plast okolo cidiel bol odlomeny a jedno cidlo mi hned ostalo v ruke. GPS antena vyzera ok.
Mat tak smerovu antenu asi by som sondu nasiel rychlejsie, ale mal som stastie.
Ked toto dopisem idem pitvat radiosondu.
Klepko 14.08.2012
Prílohy
IMAG0099.jpg
IMAG0098.jpg
IMAG0097.jpg
IMAG0096.jpg
nakoniec idealny teren
IMAG0095.jpg
tu tiez
IMAG0094.jpg
tu sa bude hladat tazko
sonda1.JPG
mapa

Užívateľov profilový obrázok
admin
Administrátor
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 26. Októbra 2011, 15:34

Re: Vieden 14.8.2012 moja Prva !

Príspevok od užívateľa admin » 14. Augusta 2012, 22:17

Gratulujem k prvému úlovku.
Vitaj na fóre.
LOG som presunul z fóra Čakáreň do fóra LOG.

Užívateľov profilový obrázok
Mitu
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 5. Decembra 2011, 13:56
Bydlisko: Bratislava, Podbrezova
Kontaktovať užívateľa:

Re: Vieden 14.8.2012 moja Prva !

Príspevok od užívateľa Mitu » 14. Augusta 2012, 23:05

Ahoj Klepko gratulujem ti ku krasnemu ulovku ! Krasny pocit z najdenia prvej sondy poznam ten pocit :D Ja ked som nasiel moju prvu dal som si ju na okno v izbe a dival som sa na nu cely den :D
Lovu zdar !

Užívateľov profilový obrázok
Miro
Lovič
Príspevky: 1104
Dátum registrácie: 28. Októbra 2011, 09:11
Bydlisko: Senica SK
Kontaktovať užívateľa:

Re: Vieden 14.8.2012 moja Prva !

Príspevok od užívateľa Miro » 21. Augusta 2012, 09:53

Aj ja sa pripájam ku gratulácii. Hlavne prajem nech pri hľadaní sond zažiješ kopec zážitkov :)

Napísať odpoveď