21.8.2011 - G0730218 - W - 00u

GElog, príspevky do GElogu, nájdené sondy...
Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
Peter
Krmič / Lovič
Príspevky: 398
Dátum registrácie: 27. Októbra 2011, 14:26
Bydlisko: Bratislava-Ruzinov

21.8.2011 - G0730218 - W - 00u

Príspevok od užívateľa Peter » 23. Augusta 2012, 10:28

21-08-2011 . 00U . Wien . 402,74 . G0730218 . SGPD

Sled: JN88OD, AOR8000 + prut

Nalez: 21.8.2011 6:56, v trave, N48.02767 E17.02428

Narocna sonda spojena s nizinnou turistikou. Posledne data som prijal z vysky az 2700m, ale to ma neodradilo od vyjazdu. Dopad som odhadol niekde do stvoruholnika obci Pama - Deutsch Jahnrdorf - Zurndorf - Gattendorf a v tomto poradi som planoval patrat po radiovom signale. Velmi slabe naznaky som zachytil uz pred Pama, ale dalej smerom na JV sa signal objavoval skor ojedinele a co bolo zle - vsetky pristupove cesty do cielovej oblasti boli zatarasene rampami alebo zakazmi vjazdu. V druhej obci som teda otocil na zapad a po prejdeni lesa S-meter konecne trocha narastol. Antena ukazovala kolmo na smer jazdy a po chvili som objavil legalnu odbocku ziadanym smerom. Po nejakych dvoch kilometroch strkovej cesty som musel pokracovat peso. Signal uz nevypadaval, ale stale bol velmi slaby - vedel som, ze sonda je este daleko. Cesta bola ako prekazkova draha: prekonavanie potoka, obchadzanie mociarov, pochod cez luku s vysokou mokrou travou, kluckovanie medzi pasmi kukurice a ked uz bol S-meter naplno a signal takmer zovsadial, vyskusal som si prechod cez vysoky zeleznicny nasyp a precesavanie agatoveho lesa (blee). Az ked som konecne zbadal cerveny igelit v trave, uvedomil som si, ze sonda lezi z troch stran obklopena barierami pre signal (kukurica, husty les + vysoky nasyp a zboku opat husty les). Jediny otvoreny priestor je v smere, odkial som prisiel.

Sonda dopadla do makkej travy a ostala neposkodena. Padak bol rozvinuty len do polovice a na okraji natrhnuty. Pouzil som ho na prenos sondy a ostatkov balona. Cestou spat som sa pokusil najst pohodlnejsiu trasu, ale niektorym prekazkam sa aj tak nedalo vyhnut a pretoze som bol po pas uplne premoceny, bolo mi to uz jedno. Zasluzena trofej mi dvihla naladu a zacal som viac vnimat pozitiva dnesneho vyletu - kolko zajacov, bazantov, srniek a vtactva som dnes videl a pocul, ako daleko som od civilizacie a ze som vobec nestretol ziadneho cloveka. Pri takychto myslienkach ubehla spiatocna cesta velmi rychlo a nakoniec som takmer zabudol, ze som tu bol kvoli nejakej sonde. Tuto akciu zaradujem do kategorie TOP a dufam, ze pridu dalsie.
Prílohy
IMG_7705.JPG
prva zastavka a prve zameriavanie
IMG_7714.JPG
zaciatok cesty za sondou (zatial je to pohoda)
IMG_7708.JPG
konecne!
IMG_7709.JPG
miesto pristatia. vpravo husty les (za lesom je zeleznica)
mapaOZI.jpg
zaznam trasy
G0730218GE4a.JPG
bludisko

Napísať odpoveď