24.8.2012 00U W H1123100

GElog, príspevky do GElogu, nájdené sondy...
Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
Radim_OM2AMR
Príspevky: 131
Dátum registrácie: 31. Októbra 2011, 17:18
Bydlisko: Vrbove, Brunovce
Kontaktovať užívateľa:

24.8.2012 00U W H1123100

Príspevok od užívateľa Radim_OM2AMR » 24. Augusta 2012, 09:15

Typ sondy : Vaisala RS92SGPD
HW kód : H1123100
Frekvencia : 405.0 MHz
Dátum a čas vypustenia : 24.8.2012 00UTC
Miesto vypustenia : Viedeň
Miesto nálezu: pole nedaleko Bucian https://maps.google.com/maps?q=48.40522 ... 4&t=h&z=18

Solo akcia Radim

Povodne som planoval, ze nocnu helmutovku si vypocujem doma a pojdem po dlhsej dobe na nocny adrenalin. Nejak som ale zaspal, takze trackovanie sa nekonalo. Hned rano som sa ale pozrel na tracker a zistil, ze sonda je v reviri ;-)

Vystartoval som teda pre nu. Uz na vzdialenost cca 1 km sonda hrala na magnetku. V blizkosti som videl VVN, dufal som, ze sonda nevisi niekde tam. Vhladom na hustu premavku som parkrat presiel odbocku na polnu cestu - vsetci sa niekam ponahlali. Po par pokusoch som teda nakoniec odbocil. Predo mnou bolo pole so zasiatym ozimnym jacmenom. Smerovka ukazala na mensi pas stromov uprostred. Zapol som ATT a ako som sa blizil (S9 zo vsetkych smerov) odladil som sa o 10 kHz hore. Stale som sondu nevidel - pole prazdne, padak nikde. Uz som rozmyslal aj nad tym, ci sa neodtrhla od padaku.

Smerovka ma ale doviedla presne k sonde na kraj pasu stromov - zameral som ju a zbadal az cca 2 metre od nej - bola ukryta za burinou z mojho smeru.

Nastastie tentokrat sa Helmutovi odvinula cela snura z odvijaca, tak sonda pekne levitovala cca 3 cm nad zemou. Padak a balon v nedosiahnutelnej polohe.
IMAG1008.jpg
levitujuca SGP
IMAG1010.jpg
kompletna zostava
IMAG1011.jpg
pekne cisielko, v pripade nalezu volajte 112 ;-)
Nakoniec by som chcel podakovat vsetkym zucastnenym za krmenie trackera a tracker ako taky. Bez neho by som tuto sondu nenasiel.

Napísať odpoveď