14.6.2018 - 12z - N5030805 - Libuš

GElog, príspevky do GElogu, nájdené sondy...
Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
r00t
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 27. Augusta 2013, 16:22
Bydlisko: Praha 9
Kontaktovať užívateľa:

14.6.2018 - 12z - N5030805 - Libuš

Príspevok od užívateľa r00t » 14. Júna 2018, 21:49

Typ sondy : RS41-SG
HW kód : N5030805
Frekvence : 401.100 MHz
Datum a čas vypuštění : 14.6.2018 11:15z
Místo vypuštění : Praha Libuš
Místo nálezu: 50.182774° 14.566521°

Predikce slibovala příznivý vítr a tak jsem doufal, že mi alespoň jedna sonda dopadne někde poblíž. Noční dopadla do nepřístupného terénu, ranní se potom proletěla na druhý břeh Vltavy, ale polední dopadla na pole za Veleň, ne tak moc daleko. Bylo po dešti a i přes velkou pravděpodobnost, že bude v řepce jsem pro ní vyrazil.
Šel jsem od stanice autobusu ve Veleni. Za vesnicí na poli rostlo obilí ale za ním už byla všude řepka, až na obzor kam oko dohlédlo... doufal jsem že sonda měla větší štěstí, měla být ještě o kus dál. To nakonec opravdu měla, protože když jsem odbočil z hlavní silnice na vedlejší cestu a konečně uviděl pole, na kterém sonda měla ležet, rostla na něm cukrová řepa. Protože jsem si chytře nechal GPSku doma, šel jsem po signálu. Pamatoval jsem si že sonda je v poli poblíž místa kde bylo pár stromů u cesty. Tam už taky byla pěkně slyšet i na konektor, tak jsem vyrazil za signálem. Pole bylo po dešti pořádně nasáklé vodou a na každém kroku jsem nabíral kilogramy bahna. Signál zesiloval až jsem konečně uviděl bílou krabičku co trčela z hlíny mezi listy.
Sonda se při dopadu zapíchla do rozbahněné půdy a tak tam na mě čekala. Šňůra vedla přes koleje od traktoru a o kus vedle ležely zbytky balonu. Podle váhy to vypadalo, že byl kompletní a nařezaný na obvyklé latexové nudličky. Všechno jsem pobral a zpáteční cestou přes pole opět nabral ještě víc bláta. Na polní cestě proběhlo odbahnění mě i sondy. Bahno jsem z bot a kalhot částečně dostal, ale byl jsem po kolena promočený od vody co byla na velkých listech řepy.
A tak jsem místo na autobus do Veleně šel po červené značce do Miškovic. Byla to pěkná procházka, po dešti bylo daleko vidět: Trosky, Říp a další kopce. A v Miškovicích už jsem vypadal dostatečně civilizovaně na nástup do autobusu a mohl jet domů...

Ještě je zajímavé dodat že do těchto míst sondy padají často. V okolí Brázdima jsem už pár sond ulovil:
17.8.2008 C3537377 moje 2. sonda
16.7.2010 E4050256
Pokud budu mít čas, doplním tyhle historické logy. Koukám že už je to víc než 10 let co hledám sondy... :D


Pole za Velení. Tady by se hledalo dobře...
DSC09322e.jpg

...ale o kus dál už všude rostla řepka, až na obzor
DSC09323e.jpg

Konečně sonda v dohledu, někde tam vzadu u těch stromů u cesty. A na poli bláto a řepa.
DSC09320e.jpg

Takhle tam na mě čekala, zapíchla se do rozbahněné půdy po dešti
DSC09311e.jpg

Detail, anténa se ohnula a tak signál byl dostatečný. Čidla taky byla bez poškození.
DSC09312e.jpg

Latexu zbylo hodně, asi celý balon. Byl jako obvykle rozprsknutý na latexové nudličky
DSC09314e.jpg

Pohled na místo dopadu od červené značky cestou do Miškovic. Za stromy u cesty poblíž místa kde ležela sonda jsou vidět Trosky
DSC09325e.jpg

Další výhled, směrem na Říp a další kopce na obzoru
DSC09327e.jpg

Napísať odpoveď