28.6.2018 - M4546100 - Prostejov - 00UTC

GElog, príspevky do GElogu, nájdené sondy...
Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
Matěj
Lovič
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 17. Mája 2015, 15:07
Bydlisko: Jihlava

28.6.2018 - M4546100 - Prostejov - 00UTC

Príspevok od užívateľa Matěj » 29. Júna 2018, 15:32

Typ sondy: RS92-SGPL
HW: M4546100
Frekvencia: 402.1 MHz
Miesto vypustenia: Prostejov (WMOID:11747)
Dátum a časvypustenia: 28.6.2018 1:14
Dátum a čas nálezu: 28.6.2018 6:07
Posledné súradnice LAT LON: 49.382875 15.714083 ALT: 625m
Súradnice nájdenia LAT LON: 49.38259 15.71417 Google maps

Po dlouhé době byla nadějě, že by něco mohlo opět doplachtit něco poblíž. A tak se i stalo. Nikdo se na ni nehlásil, tak jsem dal zprávu, že se pro ni vydám. Našel jsem několik spojů do Luk nad Jihlavou a zpět a jelikož první autobus mi jel za necelou hodinu, tak jsem se v poklidu oblékl, sbalil techniku do batohu a v pohodě se vydal na nádraží. V autobuse jsem měl zapnuté rádio, jestli ji náhodou nezaslechnu, což se chvílemi dařilo u Velkého Beranova a krátce i nad Otínem. Vystoupil jsem v Lukách na zastávce Cihelna a kolem koupaliště se vydal nahoru po silnici směrem na Bítovčice. Celou dobu poprchalo, bylo ale příjemně teplo. Když jsem se blížil k místu dopadu tak déšť přidal na intenzitě. Nalevo od silnice pole s vysokým obilím, napravo pole s řepkou, no to bude paráda odlov. Nechtělo se mi zbytečně máchat techniku, tak jsem se rozhodl, že nejdřív to zkusím na vizuál. Dopad jsem odhadoval na nouzové přistávací ploše, ještě že tam byla. Prodírat se takovou dálku po pás vysokým mokrým obilím bych asi nedal, to bych zkusil načíst souřadnice ze sondy a vyzvednutí nechal na jindy, až by bylo sucho. I tak jsem se dost namočil od mokré trávy, louka byla navíc pokropená močůvkou. Když jsem se blížil k odhadovanému místu dopadu, tak jsem v trávě zahlédl světlý objekt, po dalším přiblížení bylo jasné, že je to dost velký kus latexu, od něj pak vedla našponovaná šňůrka napravo do obilí. Moc se mi tam nechtělo, protože jsem tušil, co by následovalo. Tak jsem zkusil na kraji pole tahat za šňůrku a sondu tak vyprostit. Bohužel se nezadařilo, takže jsem se vydal několik metrů do pole. Už po prvním kroku jsem byl úplně promočený, následovala řada dalších. Sondu jsem uvolnil a čekala mě cesta zpět. Ještě že to nebyla řepka, i tak to byla dost chuťovka. Udělal jsem nějaké další fotky, vše sbalil a vydal se k silnici a po ní pak dolů do Luk. Když jsem byl zhruba v půlce cesty, tak přestalo pršet.

1.jpg
Tam někde v dáli by měla být
2.jpg
Nález latexu a šňůrky. Ty tmavé pruhy jsou močůvka.
3.jpg
Sonda není vidět, snad bude někde na kraji.
4.jpg
Z balónu zbylo hodně. Nasvědčovala tomu i celkem nízká pádová rychlost.
5.jpg
Tradiční prostějovský špagát
6.jpg
Pohled směrem k silnici
7.jpg
Pokus o uvolnění se nezdařil. Čeká mě cesta sem.
8.jpg
Sonda zaklesnutá pod stonky
9.jpg

Užívateľov profilový obrázok
2IT
Krmič / Lovič
Príspevky: 767
Dátum registrácie: 15. Augusta 2017, 16:15
Bydlisko: Devět křížů, Kopřivnice u rodičů a dálnice D1
Kontaktovať užívateľa:

Re: 28.6.2018 - M4546100 - Prostejov - 00UTC

Príspevok od užívateľa 2IT » 29. Júna 2018, 18:50

Co ta nase visici krasavice z Prahy co visi v lese u Hojkova??

Napísať odpoveď