17.1.2019 - P1840529 - Praha - 12UTC

GElog, príspevky do GElogu, nájdené sondy...
Napísať odpoveď
OK4AM
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 9. Novembra 2018, 09:52
Bydlisko: Police nad Metují
Kontaktovať užívateľa:

17.1.2019 - P1840529 - Praha - 12UTC

Príspevok od užívateľa OK4AM » 19. Januára 2019, 00:23

Umolousany destivy odpoledne, dobre doma u kafe, no a pak mi pipne zprava od Flegiho ze mam kousek u baraku Prahu, line jsem zapnul radia, SDR a vsude ticho, podle mapy to vypadalo na svah pod Petrovickama, kterej je vzorne zarostlej listnacema. Kdyz jsem vzpominal na ten teren, tak se mi ani nechtelo nekam jezdit, navic brzo tma... No a stacilo jeste jedno postouchnuti od Flegiho a uz jsem byl v aute :D Na Petrovicich uz zacala sonda i hrat, takze bylo jasny ze pres hranu lesa na rovny pole nedoletela, a bude v tom nejhorsim moznym miste. A taky byla :D Presne v pulce asi 150ti metrovyho svahu (vyskovych metru), takze bylo uplne jedno jestli jde clovek shora nebo zdola. Mel jsem sebou Yaesu VX-8 s malou Yaginou a zapnuty atenuator, hralo to naprosto vzorove, takze jsem do pul lejtek v mokrym snehu, v hustym porostu, vcetne ostruzini, sjel po zadku tim krpalem zhruba do tretiny svahu a uz jsem videl balon, nastesti bylo jeste svetlo. Ke snure se nedalo dostat a sondu to ukazovalo jeste niz, provazek bohuzel uz v tom seru nebyl videt, asi po 20ti metrech visel na strome dalsi chuchvalec balonu, a za dalsich 20m na me sonda blikala, lezic krasne na zemi na snehu. Moc jsem neveril ze v tomhle porostu dopadne az na zem, ale je fakt ze uz se mi to parkrat stalo. Balon se snurou se mi ze stromu sundat nepodarilo, ale jeste to zkusim, protoze opodal je keska, kterou taky jeste nemam odlovenou, takze se tam na jare pujdu kouknout a uvidime co tam jeste z balonu zbude. Timto dekuju Flegimu za postouchnuti, bylo to krasny zpestreni odpoledne ;)
20190117_163340.jpg
Balon
20190117_163950.jpg
Bingo
20190117_164705.jpg
Spokojene domu

Napísať odpoveď