14.04.2018 - N3620408 - Viedeň - 12 UTC

GElog, príspevky do GElogu, nájdené sondy...
Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
oldo
Krmič / Lovič
Príspevky: 200
Dátum registrácie: 23. Marca 2014, 12:58
Bydlisko: Vesele pri Piestanoch
Kontaktovať užívateľa:

14.04.2018 - N3620408 - Viedeň - 12 UTC

Príspevok od užívateľa oldo » 20. Marca 2019, 13:33

Typ sondy: RS41-SG
HW: N3620408
Frekvencia: 403.500 MHz
Miesto vypustenia: Viedeň
Dátum a čas štartu: 14.04.2018 13:15 SELČ
Dátum a čas dopadu: 14.04.2018 15:40 SELČ
Dátum a čas nálezu: 14.04.2018 16:20 SELČ
Miesto nálezu: v obci Šenkvice
LAT: 48.3014997
LON: 17.3379933

Na túto sondu som sa pripravoval už deň vopred. Menilo sa prúdenie a táto jedna mala zaletie niekde k Trnave. Mal som potrebu sa vyvetrať, tak som si pozrel ako dopadla nočná Viedeň. Tiež mala podobný smer. Padla do Boleráza na stanicu. Nič moc. Zavolal som Petrovi, či nevie niečo o nočnej sonde v Bolerázi. Nevedel nič, tak som predpokladal, že je voľná. Ale na tej stanici je rušno, takže to bolo neisté. Keďže to bolo ďalej, tak som si spravil náhradný plán, že by som odlovil aj túto obednú, ak by rozumne zaletela.
Ako dopadla tá v Boleráci na stanici je v tomto logu:

viewtopic.php?f=9&t=4072

Takže po predchádzajúcom odlove som ostal čakať v Bolerázi na stanici ako dopadne táto obedná. Mala letieť od JZ smer k nám severne od Trnavy, čo by bolo ideálne. Zákon schválnosti, alebo Murphyho zákon zafungoval. Padák sa neotvoril, takže dopad bol o dosť rýchlejší. Dopadla ešte kus pred Trnavou, niekde na polceste medzi Bratislavou a Trnavou. Na fóre sa ozval Peter, že by pre ňu vybehol aj s Vikingom. Keď som už bol tak ďaleko, tak som si povedal, že teda zájdem aj na túto obednú a hneď sa môžem stretnúť s Petrom a Vikingom. Presunul som sa teda severne od obce Šenkvice a zavolal Petrovi, že kedy prídu a kde sa stretneme. Im to malo ešte nejaký čas trvať. Podľa mapy sonda padla do záhrady za rodinným domom. Takže bolo isté že budeme musieť zvoniť. Sonda mi vyhrávala dosť silno a to som bol od nej cez 1 km. Ale teda stál som na kopci.
S Petrom sme sa dohodli, že sa počkáme pred odbočkou do ulice, kde bola sonda. Išiel som tam. Ale bolo mi dlho, tak som si povedal, že sa aspoň preveziem cez ulicu a obzriem ako to tam vyzerá. V navigácii som si dal presne ten dom, za ktorým je sonda. Zastavil som pred domom a obzeral sa, aký je tam prístup. V pravo na dvore bola garáž a hore na nej taký starší pán čosi robil. Hneď ako ma zbadal, že tam stojím a pozerám mu do dvora, zliezol z rebríka a išiel ku mne. Stiahol som okno na aute a on hneď na mňa vybehol, že koho hľadám. Tak som teda vypol motor a vystúpil z auta. Vysvetlil som mu, že mu padla do záhrady meteorologická sonda z Viedne a predpokladal som, že bude visieť niekde na niektorom strome. Ale teda že nie som si istý či bude v jeho záhrade alebo susedovej. A nejak sme sa asi zle pochopili, lebo on hneď zobral rebrík a išiel do záhrady. Prišiel do 10 minút a v ruke niesol aj sondu aj padák. No. Tak odlov teda spravil za mňa. Ale evidentne nemal záujem ma pustiť do dvora. Radšej to hneď vybavil sám. Medzitým prišiel Peter s Vikingom. Tak som im hneď vysvetlil situáciu, že prečo som na nich nečakal, ale vybavil sondu popredu. Ja som sa pôvodne išiel iba previesť, no ale nejak sa to zvrtlo a už mi bolo sprosté odtiaľ odísť. Dom som pre istotu ani nefotil. Iba odlovenú zostavu, jak už bola po kope na chodníku pred domom. Ešte sme pánovi nahrubo vysvetlili o čo ide. A že sondu mu môžme nechať ako suvenír. On spomínal, že má syna, ktorý sa trochu orientuje v elektronike. Tak som suvenír radšej nenechal, lebo už vidím ako by špekuloval sondu zapnúť. Tak som mu len vytiahol baterky. Podotkol, že budú dobré do ovládačky od televízora. No reku málo kto má v ovládačke baterky, čo padli z vesmíru :)
Obr01.jpg
Dráha sondy

Obr02.jpg
Dopad do záhrady

Obr03.jpg
Zostava pokope

Napísať odpoveď