7.10.2019 - R0920491 - Praha - 00UTC

GElog, príspevky do GElogu, nájdené sondy...
Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
Matěj
Lovič
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 17. Mája 2015, 15:07
Bydlisko: Jihlava

7.10.2019 - R0920491 - Praha - 00UTC

Príspevok od užívateľa Matěj » 15. Októbra 2019, 01:25

Typ sondy: RS41-SG
HW: R0920491
Frekvencia: 401.1 MHz
Miesto vypustenia: Praha (WMOID:11520)
Dátum a časvypustenia: 7.10.2019 1:15
Dátum a čas nálezu: 7.10.2019 6:39
Posledné súradnice LAT LON: 49.525263 15.555826 ALT: 625m
Súradnice nájdenia LAT LON: 49.52538 15.55573 Google maps
Mapa: mapy.cz


Podle prediktoru měla přistát na okraj Jihlavy, já dopad odhadoval spíš mezi Úsobí a Herálec, nakonec doplachtila mezi Studénku a Kochánov.
Chtěl jsem si udělat mírně adrenalinový odlov za tmy, tak jsem se řádně oblékl, osedlal kolo a krátce před čtvrtou vyrazil. Bylo kolem 3 stupňů, postupně se ale ochlazovalo.
Ze Studénky jsem se vydal po cestě dolů kolem pastvin a skupiny rybníků až za hráz toho posledního a poté nahoru na louku vedle lesa. Tam jsem odměřil souřadnice a po lesní pěšině se na ně vydal. Byl tam hodně hustý hustník, dost dlouho jsem hledal místo kudy do něj vlézt. Jak se dalo očekávat sondu tam nikde nebylo vidět. Vysoukal jsem se zpět na pěšinu a zkusil nalézt latex, což se mi po nějaké době podařilo. Visel pod vrcholkem jednoho ze smrků naproti přes pěšinu. Posléze jsem zahlédl i šňůrku vedoucí na vrcholek protější vysoké břízy.
Zkoušel jsem ji přehodit šňůrou se závažím. Za svitu baterky byl největší problém s tím, že nebylo vidět kam letí. Po mnoha pokusech se mi podařilo přehodit větev břízy se šňůrkou, sondu ani latex se mi ale sundat nepovedlo. Takže následovala další hromada pokusů, až se mi nakonec podařilo přehodit přímo šňůrku a stáhnout ji dolů. Pak už šel celkem snadno stáhnout dolů latex s odvíječem a pak po několika silných cukáních i sonda. Zjevně byla na vrcholcích stromů.
Vše jsem uklidil a vydal se k domovu. Začínalo svítat, bylo jasno, teplota kolem nuly, na trávě a keřích jinovatka.

1.jpg
Hustník. Sonda neměla šanci propadnout.
2.jpg
Latex a šňůrka
3.jpg
Po stažení dolů
4.jpg
Konečně
5.jpg
Pásek to nepřežil
6.jpg
Sonda utržila několik šrámů
7.jpg

Napísať odpoveď