10.11.2019 - R0920893 - Praha - 00UTC

GElog, príspevky do GElogu, nájdené sondy...
Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
flegi
Príspevky: 171
Dátum registrácie: 10. Decembra 2017, 17:55
Bydlisko: Rychnov nad Kněžnou

10.11.2019 - R0920893 - Praha - 00UTC

Príspevok od užívateľa flegi » 10. Novembra 2019, 20:10

Typ sondy: RS41-SG
HW: R0920893
Frekvencia: 401.1 MHz
Miesto vypustenia: Praha (WMOID:11520)
Dátum a časvypustenia: 10.11.2019 0:16
Dátum a čas nálezu: 10.11.2019 2:55
Posledné súradnice LAT LON: 50.156953 15.936004 ALT: 335m
Súradnice nájdenia LAT LON: 50.15701 15.935967 mapy.cz

Navečer sem dostal hovězí nápad jet se podívat na jednu mrtvolku (R0830524) co spadla před 15 dny v Orl. Horách. Bohužel v tu dobu mě stávkovalo domácí krmítko a byl sem odjetý v Polsku. Poslední poloha byla podle Krya asi 2m nad zemí, ale v místě jsou stromy vysoké cca 20m, takže mohla být klidně v korunách. Na místě dopadu sem po chvíli našel odváječ se zbytky balónu. Ty jsem sondekillerem stáhnul dolů a opatrně tahal za provázek. Ten bohužel celou dobu šel tahat naprosto lehko až se nakonec snesl z koruny stromu. Pro jistotu sem prošel okolí ale sonda nikde nebyla, někdo mě bohužel předběhnul. Když už sem byl kousek od hranic, tak sem chtěl najít místo kde bude signál polského Tmobile abych si mohl na SIM co jsem si koupil před 2 týdny aktivovat roaming. To se záhadně nedařilo, takže sem zahájil odjezd. Cestou sem ještě zkontroloval jak letí půlnoční, byla šance že by mohla doplachtit někam k Holicím.

Po tom co jsem sjel do podhůří už sonda byla po burstu a štrádovala si to na Třebechovice p. O.. Cestou sem párkrát zkontroloval kde aktuálně sonda je. Nakonec dopadla u Bělečka, do míst kde už sem nedávno jednu sondu neúspěšně hledal. Cestou mě otestovalo brzdy stádo asi 10ks srnčího které mělo námluvy u silnice. Po příjezdu do obce sem zkontroloval jestli sonda hraje a případně kde je. Zaparkoval sem jako posledně a se sondekillerem sem vyrazil k sondě. Cestou mě pozorovali z lesa 3 páry očí, ale zvuk RS41 je nevyvedl z míry. S trochou nejistoty sem pokračoval dál. Signál sílil a za chvíli sem z lesní cesty odbočil do lesa a pomocí směrovky sem postupoval k sondě. Za chvíli sem zahlédnul lesknoucí se provázek. Sonda visela z listnatého stromu asi v 4,5 metrech a zbytky balónu s odvíječem byly hned vedle na zemi. Stačilo přetrhnout provázek a vše uklidit a vrátit se k autu. Cestou sem zkontroloval jak letí náhradní půlnoční. Ta si ale ze zbytků balónu udělala padák a mířila k Náchodu. I tak sem ale nelenil a vyrazil v jejích stopách.

Napísať odpoveď