16.9.2020 - DFM18024244 - Senica - 06UTC

GElog, príspevky do GElogu, nájdené sondy...
Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
ladam
Lovič
Príspevky: 297
Dátum registrácie: 7. Augusta 2014, 08:32
Bydlisko: Popovice

16.9.2020 - DFM18024244 - Senica - 06UTC

Príspevok od užívateľa ladam » 21. Septembra 2020, 10:40

Typ sondy: PS15
HW: DFM18024244
Frekvencia: 403.63 MHz
Miesto vypustenia: Senica (WMOID:99988)
Dátum a časvypustenia: 16.9.2020 10:22
Dátum a čas nálezu: 16.9.2020 14:50
Posledné súradnice LAT LON: 49.046367 17.512558 ALT: 815m
Súradnice nájdenia LAT LON: 49.05083 17.51363 Google maps

Tuto radiosondu jsem tedy vůbec nevyhlížel. Ranní ze Senice přistála pro mne dost daleko a navíc se pro její odlov přihlásili jiní lovci a tak jsem se věnoval zaměstnání. Až po poledni jsem zaregistroval vzkaz od Peter že mohu jít lovit. Tak jsem se konečně podíval kde že to letí. No a nestačil jsem se divit. Radiosonda padla kousek od domu. Jak se říká " štěstí přeje připraveným " To já vůbec nebyl, neohlídal jsem si takovou změnu proudění během dopoledne a tak jsem sebou neměl výbavičku a navíc jsem v práci musel dodělat rozdělané... Napsal jsem tedy že na ni kuknu po práci a hned jsem si nechal vypočítat predikci dopadu a šel makat abych zdrhl aspoň o trochu spíš z rachoty. No nebudu popisovat jak se mě v práci nedařilo a ...
Když jsem se v 15:45 dostal na radio dosah k sondě tak už bylo ticho. Podle predikce měla přeletět Véšťanský žlébek tak jsem vyrazil na souřadnice predikce a ty byly na samé hranici lesíka lépe řečeno GPSka mě tlačila až do hustého křoví, ve kterém je strmý sráz tak 20 metrů. Bezmocně jsem se rozhlížel po louce prošel jsem s dalekohledem kolečko ve směru pádu a nadával si že jsem nezdrhl zrovna z rachoty a raději se tam po odlovu nevrátil. PS15 jsem už hledal 3x z toho dvakrát živou na rádio a vím, že je opravdu malá. Jednou to bylo v řepce a jednou v obilí. Jednu jsem sice našel jako mrtvolku, ale to díky OK2MO který ji dotrasoval až na zem. Ve všech případech na radiosondě zbylo jen kousek hrdla a jednou se dokonce utrhl celý závěs. Toto vše se mě honilo hlavou když jsem prolézal místy po čtyřech proti směru pádu v lesíku...
když tu slyším že na louce jede auto. Rychle jsem se vydrápal křovím na louku podívat kdo přijel na návštěvu, ale auto pomalu projíždělo loukou na střeše žebřík a trnkokiller tak jsem usoudil že to není konkurence. Zpátky do lesíka jsem už nešel a raději procházel louku systémem CIK-CAK, abych vyloučil že opravdu na ní někde neleží. Už jsem byl 200 metrů od predikce a začal se vracet když se mě něco přede mnou nepozdávalo.. Kamarád dalekohled mě potěšil. Ano byl to zbytek balonu a já si oddechl. Radiosonda ležela kousek snad 5 metrů od mých stop v trávě a uviděl jsem ji až z úplně jiného místa. Tak štasný že nebude potupa nenalezené radiosondy u baráku jsem šel domů
Prílohy
IMG_4798.JPG
IMG_4799.JPG
IMG_4800.JPG
IMG_4803.JPG

Napísať odpoveď